Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért volt sok tekintetben...

Miért volt sok tekintetben fejlettebb, igényesebb az 1970-es évek rockzenéje, mint a mai?

Figyelt kérdés

A hangzás kezdetlegesebb volt, de azok a zenészek, hogy csak pár bandát említsek a teljesség igénye nélkül: Led Zeppelin, Pink Floyd, Alan Parsons Project, John Miles, Queen, Genesis - olyan magas hangszeres és művészi színvonalú zenéket tudtak letenni az asztalra abban az időben, amit azóta senki sem.


Ez egy magánvélemény, lehet vele egyet nem érteni.


A nincs erre igény válaszokkal szintén nem tudok egyetérteni. Nekem lenne rá igényem. Vannak is ma hasonlóan igényes bandák, de hírnévben sajnos sehol nincsenek a régi nagyokhoz.


2010. máj. 4. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
ismered kid rockot?? Az idegesit meg naon !!! :@ mostanaban minden repper rockeresen oltozik es sok rocker reperesen miert van ez !! Keverdenek a mufajok ............... lehet sokmindenkinek teteszik de nekem egyaltalan nem a 70 venes evekben meg nem votak ien bekepzelt f.asz ok akik ien baromsagokat csinaltak !!!!!!!!!!!!! NINCS EGYEDISEG:(:((:(::(( peldakepp nezd meg a guns n rosest most es a 80 as evekeben majdem sirtam oan rossz volt :((
2010. máj. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam, hogy ez összefüggésben lehet a napi technikával. A 70-es években ezek a zenék hanglemezeken hódítottak, emiatt csak a zene volt a fontos, a zenészek általában rondák és bénán öltözöttek voltak, nem számított. A videoklipek a 80-as években kezdtek el rohamosan terjedni, ami hozzá is járult szerintem a fősodrú zene hanyatlásához. Elkezdett a látvány, a show fontos lenni a zene helyett. Ma pedig a lemezeladások minimálisra csökkenésével (mp3 miatt) a "sztárok" fő bevételét a koncertek, médiaszereplés adják. Az igényes, valóban magas művészi teljesítményű zenéket sajnos már nem a rádióban, tévében kell keresni.
2010. máj. 4. 18:58
 3/9 FFDP ***** válasza:

"Az igényes, valóban magas művészi teljesítményű zenéket sajnos már nem a rádióban, tévében kell keresni."


Ez pontosan így van, a zenekarokban nem csak a zenét látják a menedzsment és a többiek, hanem az eladhatóságot, de ettől még vannak olyan zenekarok is akik szimplán a zene szeretete miatt játszanak és nem a pénzért, csak körül kell nézni :) Ne a Viva Tv - n keresd a minőséget.

2010. máj. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Hálistennek egyre több zenekar van akik ezt a vonalat viszik. Legfeljebb picit mélyebbre hangolva. (pl Mastodon)
2010. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mitvársz 1olyan világtol ami már rock zenének nevezi

az anti fintesz klub ot meg no thanx et ???1x láttam a fokuszt és rock zenészeknek nevezték öket:SSS

2010. máj. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 FFDP ***** válasza:
Kérdező, egyébként figyelmedbe ajánlom a Nine Inch Nails nevű formációt, ők még mindig művészi szintre emelik a rockzenét :)
2010. máj. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Úgy gondolom mára túl nagy szerepet kapot a zene eladhatósága, ami a zenészeket/menedzsereket arra motiválja, hogy inkább alacsonyabb színvonalú zenét hozzanak ki, mert több ember veszi meg.


A másik gondolatom, hogy a 70-es években az emberek feje tartalmasabb gondolatokkal volt tele, kreatívabbak voltak, ma meg a tvnek és a modern technikának hála mindent készen gyömöszölnek a fejünkbe, ami szerintem egyfajta elbutuláshoz vezet.

2010. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én 18 éves lány vagyok, és 12 éves korom óta a '80-as évek rockját hallgatom, főleg glam metalt (Bon jovi, def Leppard, hanoi rocks, joan jett, egy-két europe szám, skid row, stb), és régebbieket is. mondjuk én nagy rock-rajongó vagyok, van egy csomó zenei lexinkonom meg ilyenek, és akár régebbieket is hallgatok (beatles, the sweet, status que koncerten is voltam, néha rolling stones, r.e.m, aerosmith, alice cooper), de nem tartok rossznak sok mait sem, pl nickelbacket. azt viszont igaznak tartom amit írsz. az elején beszéltetek a ruhákról, bár nem olvastam el alaposan: bizonyos szintig keveredhetnek, de egy idő után már zavaró tényleg. pl. michael jackson ruhája a bad-ben szerintem nem popénekesnek való.
2011. aug. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

újra én, mert visszaolvasva talán zavarosra sikerült. tényleg igénytelen a mai rockzene. én attól tudok kiakadni, amikor vki azért hiszi, hogy kemény dolgot hallgat, mert a zene már szinte ricsaj. egyébként elüzletiesedett a zeneipar. de nem ezzel vana baj, mert szerintem britneynek vagy madonnának is van létjogosultsága, sőt a tokio hotelnek is, ha valakinek olyan az ízlése, de tényleg ne nevezzük rocknak, csak mert gitár van a kezükben. a mai fiatalok az alapján sorolják be a zenéket, hogy gitár meg dob-e a 2 hangszer benne. ennyi erővel a bon jovi pop (lehet szidni a mai arculatukat, de a régire is azt mondanák), csak mert van benne szintetizátor. sok kortársam így gondolkodik, és kész. meg mert a maiak már nem is tudnak semmit arról a korról, amiről te beszélsz. pl egy régi osztálytársam egyszer elvis presley-ről annyit tudott nyilatkozni, hogy elénekelt egy értelmetlen, jazzes sort, amolyan paródiát, és azt mondta, ilyen.

na mindegy, én komolyan azt gondolom, hogy nincs baj ezekkel a maiakkal, csak ne nevezzük rocknak. ugyanakkor ott a másik véglet, hogy egy ideig járattam a rockinform magazint, és abból meg az én kedvenceim estek ki, mert már csak a nagyon zúzós rockról volt csak szó kb.

2011. aug. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!