Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a rock és a...

Mi a véleményetek a rock és a metal zenéről?

Figyelt kérdés
Én utálom az összes ilyen zenefajtát. Semmi értelme annak, hogy végig dobolnak, és közbe üvöltöznek, hörögnek, meg minden. A koncertekről meg ne is beszéljünk...tegnap kapcsolgattam a tv-t és az egyik adón egy részletet mutattak be a Rammstein koncertről. Ott pogóztak, örjöngtek, az együttes meg...húhh borzalmas. De ez az én véleményem, ha valaki a rockot szereti, én természetes, hogy elfogadom, hülyeségnek is tartom azt, hogy vannak olyanok, akik az alapján ítélnek meg valakit, hogy milyen zenét hallgat. Nektek mi a véleményetek erről az egészről? Én pl. rapp, hip-hop, pop, disco, stb zenéket hallgatok, nekem az jön be. Most arra is számítok, hogy valaki olyanokat ír majd, h fúj diszkós, stb. bu*i, azért remélem nem lesz ilyen. Én nem akartam ezzel megsérteni azokat, akik a rockot és a metalt hallgatják...
2010. máj. 7. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy te is bele esel abba a hibába, hogy látsz két koncertet, ráadásul a legelvetemültebbet, és máris megvan a véleményed az egész műfajról. Igyekezz hallgatni sokfajta rock zenét, és ne csak egyet kettőt. Hidd el nekem rá fogsz kapni az ízére. Én régen hallgattam hiphopot is, meg diszkót is, de mára annyira leprimitívült ez a két stílus hogy egy nagy nulla. Tényleg csak ritka a jó előadó közülük. Rockból annyi előadót ismerek hogy nem igaz, imádom falni a zenéket és minél több rétegét megismerni. A rocknak is van kifejezett stílusai, és hidd el hogy neked is tetszene, csak hallgatni kellene. Esetleg ajánlom neked a rapmetál műfajt ami biztos bejönne neked. Vagy akármit csak hallgasd. A rockot hangszerrel játszák emberileg és nem gépileg, abban benne van a tudás, és nem géppel van megszerkesztve. Legtöbbször van mondanivalója, ahogy a rapnek is, de a diszkónak szinte semmi. A régi diszkókat szeretem:D ezért járok néha retro diskóba. Amúgy meg magam is rockzenész vagyok, és szinte minden héten valamilyen koncerten tobzódok. Ja és a Majka(mert biztos szereted) száma a megátkozott nemzedék az egyébként Kalapács Józsi szám aki magyarországon a rockmetál egyik fővezére.
2010. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

a diszkó sem jobb,ahol plázapics*k táncolgatnak félpics*ba.

ja és annak sincs semmi értelme,5 perc alatt bemixelek egy ugyan olyan "zenét",már ha azt lehet zenének nevezni

2010. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Az őrjöngésük a pogo az meg vele jár, bár van hogy túlzásba viszik (volt hogy koncertünkön 30.000 forintos kárunk volt miatta, de be is vasaltuk) de ez ott olyan mint nállatok a kézlengetés fejrázás vagy akármi. A legtöbbször amúgy csak a suhancok szokták csinálni, a fiatalabbak. Én is régen függő voltam, ma már meg egyáltalán nem akarok pogózni, hanem inkább végigtombolom a koncertet egy nagy pofa sörrel.
2010. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Rockzene nem egyenlő az őrjöngéssel szerintem :)

Egy Dire Straits koncertet nézzél meg inkább :)

2010. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 FFDP ***** válasza:
100%

Csak sorban:

Melyik adón adták a Rammstein koncertet? :D Hallgasd a Pussy meg az Amerika című számaikat, az biztos nem őrjöngős :) Az ő esetükben szó sincs hörgésről, a zene legnagyobb része tiszta ének. Ezért is butaság az általánosítás, mert rengeteg műfaj van metálon belül.

Én is mindenevő vagyok, elég mainstream ízlésem van, sok mindent meghallgatok, de a metálban találom meg a legnagyobb kedvenceimet.

2010. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 FFDP ***** válasza:
100%
De ha gondolod ajánlhatok olyan zenekarokat amik abszolút dallamosak, nem hörgősek és szerintem észbontóak :)
2010. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Thurston ***** válasza:
64%

Először is az ének:

A hörgés egy iszonyú bonyolult énektechnika. Tőlünk nyugatabbra már tanítják zeneiskolákban is, mert rájöttek, hogy olyan zsinten javítja a légzőtechnikákat, hogy a tiszta énekhangot is simán kitolja másfél-két(!) oktávval...


Ráadásul ez egy plusz érzelmi kifejező ezsköz a tiszta ének mellett. Meggyőződésem, hogy aki nem szereti a hörgést, az egyszerűen fél attól, hogy változatos, és valódi érzelmeket tartalmazó zenét hallgasson.


Másrészt meg elég primitív és beszűkült dolog azt miondani, hogy egy adott műfaj neked nem tetszik. MIvel minden műfjaon belűl lehet igényes és igénytelen zenét csinálni.


De az a helyzet, hogy a metál zenében lényegesen nagyobb számban fordulnak elő olyan zenekarok, akik valóban értenek a zenéhez, újszerű zenei megoldásokat találnak ki, és valódi érzelmeket visznek a zenéjükbe, nem csak szórakoztatási/pénzkereseti céllal zenélnek.


SZóval te szeretsz egyszerűen olyan zenét hallgatni, ami zeneileg egyszerű, könnyen emészthető, és komolyabb érzelmek sincsenek benne. Ezzel nicns is gond, csak az a probléma, hogy képes vagy azért degradálni egy műfajt, mert te túl beszűkült vagy, és nem veszed a fáradtságot arra, hogy megpróbáld megemészteni a művészi értékeit. Mondjuk ez nyilvánn ehéz egyo lyan embernek, aki el sem tudjak épzelni, hogy egy zene tartalmazzon művészi értékeket...

2010. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Thurston ***** válasza:
45%

Ja, meg már csak azért is hülyeség, mert a metálon belűl létezik milliónyi műfaj, a legpopulárisabbtól a progresszívig. És ez az a műfaj, ami leginkább kompatibilis más tsílusokkal, ergo nagyszerűen lehet keverni jazz-el, komolyzenével, akármivel. Ez egy másik műfajra sem jellemző.


Szóval ezek után elvonakoztatva a hörgéstől csak annyit tudok mondani:

Aki nem szereti a metált, az nem szereti a változatos dallam- és érzelemvilággal rendelkező zenéket.

2010. máj. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Egyszerű dolog ez.


A metál az esetek nagy többségében komolyzene. Az, aki szórakoztatási céllal hallgat zenét, az nem fogja megérteni, mert itt a művészet a lényeg, az önkifejezés. Odafigyelve kell hallgatni a zenét, minden apró részletre odafigyelve, hogy megértsd mit akart mondani az illető egy-egy zenei mozzanattal.


Ez nyilván nem megy annak, aki képes azt élvezni, hogy full alap szintetizátor presetek játszanak egy dúr/moll skálában megírt pattern-t, miközben egy milliószor ellőtt dobtéma adja az alapot.

2010. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ja és igen. Vannak tök primitív metálrajongók. De nekem nagyon úgy tűnik, hogy ilyen undorítóan unintelligens és lazaerkölcsű arcok jóval nagyobb arányban fordulnak elő a diszkózenét kedvelők között.


Az sem véletlen szerintem, hogy a zeneakadémián gyakorlatilag minden arc metálzenekarban játszik amallett, hogy a suliban mondjuk kamarazenekarban játszik, vagy jazz-dalszerzést tanul.

2010. máj. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!