Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a számról? Érdemes folytatni ezt a projektet?

Figyelt kérdés
[link]

2017. ápr. 29. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett! Szerintem mindenképp megérné folytatni, kíváncsi lennék mi sülne még ki belőle. A videó is tetszett. :D
2017. ápr. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is király, nagyon tetszik a zenéd. Arra viszont figyelj, hogy csak olyan dolgokat használj, amik a tieid, értem ezt a videóra, mert ha sikerül népszerűvé válnod, egyre többször eshetsz bele abba, hogy feljelentik a videóidat (kis csatornáknál ez még nem annyira feltűnő, rengeteg videó használ lopott tartalmakat és lehetetetlen kiszűrni, de érdemes már az elejétől tudatosan figyelni erre).


Feltételezem, hogy nem akartál semmit sem ellopni, csak nem tudtad, hogy annak minősül, ebbe a hibába mindenki beleesik, ugyanúgy, mint azok a youtuberek, akik szerzői joggal védett zenéket használnak a vizuális tartalmaikhoz.


Sok sikert!

2017. ápr. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


A videót igazából nem én csináltam, hanem egy barátom, de ezután oda fogunk erre figyelni.

2017. ápr. 30. 15:56
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
iszonyat gagyi
2017. ápr. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4-es rendben, köszi :)


Esetleg egy szakértői érv, hogy mit kifogásolsz benne?

2017. ápr. 30. 19:42
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Iszonyat gagyi ahogy írtam. Talán nem ártana egy kis zeneelméletet tanulni, meg a keverés is el van cseszve és a mastereléssel is gondok vannak. Ha ezeket az alapvető hibákat nem nézem akkor meg szimplán csak ötlettelen unalmas és sablonos. A 12 éves unokaöcsém ennél izgalmasabb tracket hozott össze két nap fl studiózás után.
2017. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem.


A zeneelmélettel nem tudok mit kezdeni, szerintem nem használtam valami hihetetlenül szarul hangzó dallamot.

A keverés nem tudom mi, ilyenről nem hallottam még ne haragudj, lehet mert amatőr vagyok.

A masteringgel nincs baj. Azért hangzik ilyen rosszul mert Bitwiget használtam, ami valami hülye ok miatt nem kompatibilis a hangkártyával mentés után ezért a minőség drasztikusan romlik.


A kreativitásba nem szólok bele, kinek hogy. Azért jobb mintha techno vagy minimalt csináltam volna (ezekkel a műfajokkal sincs bajom de nem igényel annyi munkát).

2017. ápr. 30. 21:51
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért én kíváncsi lennék valamelyik számodra előző :D

Egyáltalán nem heccelés képpen, de objektíven, kíváncsi vagyok mi a helyzet Mozartéknál :D

2017. ápr. 30. 21:53
 9/14 anonim ***** válasza:

#4-#7, ez eddig csak rossz indulatú sz@rozás, amit művelsz. Az nem kritika, hogy "el van cseszve", "bajok vannak ezzel és azzal" meg az "anyám kínja jobbat csinál X nap alatt" (senkit nem érdekel). Pontosan mi a baj, és egészen pontosan mi az, ami nem tetszik? És most úgy, mintha jó indulatú lennél és segíteni akarnál egy feltörekvő zenészpalántának. Amíg nem tudod teljesen konkrétan, szakértői módon megfogalmazni, hogy mi a gond, addig ne írj kritikát, mert csak egyszerű unatkozó trollnak tűnsz tőle.


Kérdező, amíg nem kapsz normális kritikát, ne foglalkozz vele, csak irigykedik és le akar húzni. Szimpatikus, hogy nem vetted a szívedre, amiket írt és nem sértődtél meg rajta, a zenéd is jó, úgyhogy most nyertél egy követőt. Jó úton haladsz, nyilván még rengeteget kell fejlődni, de megvan benned a potenciál és ez később csak egyre jobb lesz.


#2-es voltam.

2017. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp érdemes folytatni, pláne ha szívvel-lélekkel csinálod. Amatőröktől sokkal rosszabbat szoktam hallani, még akkor is ha csak hangmintákból készült. Amit feltűnően kihallottam, hogy a mixingről fogalmad sincs, nem baj, rengeteg tutorial videó van youtubeon is erről a témáról, tanulmányozd őket, hogyan tudod a küönböző sávokat kiosztani a keverő csatornáira, beállítani az arányokat, eq-zni, panorámázni stb. Mastereléssel még nem kell foglalkoznod, az legyen a leendő kiadód hangmérnökeinek a dolga, neked elég jó mixinget csinálni. A másik az, hogy próbáld meg jobban felépíteni a zenédet, nyugodtan használj több upliftert, downrisert. Ha pedig hangmintákat használsz, kísérletezz bátran vst-kkel, mert a zeneelméletet csak úgy tanulod meg ha saját dallamokat írsz. Néha szabadidődben tekergesd a szoftverszintiket bátran, hogy milyen hangzásokat hogyan tudsz előcsalogatni. Csináld szeretettel és menni fog, nagy elismerésre ne számítsz 3-4 évnél korábban. Amúgy ajánlok egy csoportot facebookon, a neve "zeneszerkesztők ide", na ott érdemes posztolni a zenéidet, hogy véleményezzék, kapsz tőlük hideget meleget, de mindkettőt felhasználhatod a fejlődésedre. Én 3 éve írok zenéket, s most jutottam el addig, hogy fel merem vállalni őket, mert pl. nincsen benne disszonancia, vagy a mixing sem akad senkinek a torkán. Még a mixinghez annyit, hogy be kell szerezz egy pár studióhangfalpárt a monitorozáshoz és egy jó füles sem árt. Sajnos egy hifi hangfalpár nem teszi meg, mert annak nem elég lineáris a hangzása.
2017. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!