Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a számról? Érdemes folytatni ezt a projektet?

Figyelt kérdés
[link]

2017. ápr. 29. 21:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat!
2017. máj. 2. 14:03
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Bitwiget használtam, ami valami hülye ok miatt nem kompatibilis a hangkártyával mentés után ezért a minőség drasztikusan romlik"


Ilyen egész egyszerűen nem létezik. Valamit elb*-.-, nyilván a manualban vagy a kezdőket pátyolgató fórumon a Bitwig oldalán megtalálod, hogy mi lehet a probléma. Esetleg brickwall limiter témakörben tudakozódhatnál netszerte, hogy miféle decibeleket érdemes tartani, ha nem akarsz jó cuccból rövid úton faluszéli membránszaggató kotványt csinálni.


Egyébként én is azok táborát erősítem a zenéddel kapcsolatban, akik azt mondják, hogy kutya kötelességed folytatni. Ahogy eddig: a kísérletezésért, a játékért, ennek élve olyankor. Annyit tennék hozzá: kerüld a gyári presetek egy az egyben használatát, de kiindulásként nyugodtan használd! Hallgass zenét állandóan, stílusmegkötések nélkül is, és természetesen "ilyesmit akarok küldeni én is" típusúakat is, és aggyal hallgass, fő tevékenységként! Amit már kívülről fújsz, már egy-egy fontosabb szólamát össze is ütöd kedvenc szintiden pár perc alatt, azon is szakíts időt arra, hogy elemzel további okosságokat benne: sztereó térben mindenki helye, időbeli felépítés, ilyesmik. Különös figyelmet érdemel minden mögött az ok megtalálása: nyilván akartak azzal valamit, hogy koppanós dobhoz kis közepű basszust raktak, nyilván okuk volt arra, hogy a lábdob az egész zenét egy egészen picit halkabbra "ijeszti" kis időre (google: side chain compressing), és aztán is tökéletesen ritmusban hangosodik vissza a helyére, minden jó okkal kerül pont a helyére, ilyen, ha teremtesz.


Később érdekelni kezdenek ilyenek, hogy vajon miért fahangú hullámtáblás lead varázsol el az aktuális kedvencedben, ami ráadásul hülyegyenge akkordokkal van megtámogatva valami nagyon természetesnek hangzó, fúvósszerű, valószínűleg fizikai modellezős valamivel, és miért tetszik annak ellenére, hogy a basszus szólam nem megy elég mélyre, a lábdob pontatlannak tűnik (de nyolc negyedenként ismétlődik ez a kissé elbillent dolog), és hogy miért elég cinek helyett az a fura rózsazaj valami... :)


Aztán lehet még gyakorolni azt, hogy legrosszabb passzban, amikor semmi kedved zenélni, és ezer okod van rá, hogy ne foglalkozz az egésszel, befejezel egy tracket, vagy épp nulláról összehozod a legújabb slágergyanúsnak a főbb fegyvereit, pár loopnyi késztermékben. Idővel nem számít, mi volt, amikor hozzákezdtél, mert percek alatt felépül fejben az alkotó üzemmód, és már szégyelled magad, olyan rohadt jó a legrosszabbul sikerült ötletelésed gyors eredménye is. Mármint tényleg, és nem az ismételgetés meg az önmagad iránt érzett erős kötődés miatt tűnik irdatlan jónak... :) Mind így kezdjük egyébként, max nem voltunk ennyire elfogadhatóan gyengék. :)

2017. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Folytasd és kész!


Persze technikailag hibás a szám, de a koncepció elég zenei, mindenképpen kreatív.

2017. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem rossz.

Bár az eleje aza hullám veréses rész kicsit nem illek bele.

De ettöl még jó.

Szerintem folytasd.

2017. máj. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!