Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit tanuljak elektromos gitáron?

Mit tanuljak elektromos gitáron?

Figyelt kérdés
Szevasztok. Már lassan egy éve gitározok akusztikus gitáron. Internetröl tanultam így az elektromos gitárhoz nincs sok fogalamam. Így érdekelne miket tanuljak meg. Rockhoz mik kellenek meg metalgoz? Az eszközök megvannak e gitár torzító is. Azt tudom, hogy skálákat lenne érdemes tanulni azon belül Pentatont? Power chordokat meg még? Milyen elméletet kell tudnom, hogy tudjak majd írni magamnak zenét?

#tanulás #Elektromos gitá
2017. máj. 16. 22:37
 1/7 Waff ***** válasza:
100%
Én egy jó gitártanárt javasolnék, akihez rendszeresen járnál.
2017. máj. 17. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
de gondolom nem tanárral akarja , ezért tanult internetről vagy egyszerűen nem akar pénzt költeni rá, ha igy megtudott tanulni tanár nélkül az teljesen jó :D azért kérdez gondolom dolgokat hogy ti mit ajánlotok neki mit tudna otthon esetleg még tanulni. én viszont nem nagyon tudok ebbe segiteni mert nem tudok gitározni
2017. máj. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Waff ***** válasza:

Azért írtam a tanárt mert az a legegyszerűbb, "legbiztonságosabb" módja a gitárt tanulásnak. Ha meg jól megtudott tanulni tanár nélkül akusztikus gitáron az internet segítségével, akkor ez menni fog elektromossal is.


Tanmeneteket, leckéket itt teljesen felesleges lenne leírni, kis utána olvasással több oldalon is megtalálja aki keresi...na meg egy tudásfelmérés se ártana, mielőtt nekifogna...

Most írhatnám én, hogy tanulja meg ezt a dalt, azt a skálát...stb..ez nem így működik azért.

(Amúgy én sem tudok gitározni...)

2017. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:

Waff, ne szerénykedj, biztos vagyok benne, hogy jól tudsz gitározni ;)


Amúgy egyre jobban csodálkozom az ilyen jellegű kérdéseken. Illetve leginkább azon, hogy mennyire sok van belőlük. Szinte minden második nap kiírnak egy "hogyan tanuljak netről", "vannak-e oktatóanyagok neten" stb stb kérdést. És hát az a nagy helyzet, hogy az autodidakta tanulás igen nagy önállóságot igényel. Azt, hogy az ember feltalálja magát, képes legyen összerakni saját magának az infókat fejben, illetve egyáltalán képes legyen infókat gyűjteni, hogy legyen mit összerakni. Erről szól a buli, ha bármit meg akarunk egyedül tanulni. Ehhez képest tucatjával, ha nem százával jönnek az emberek, akik maguktól akarnak megtanulni hangszeren játszani, de akiknek az önállósági szintjén egy google/youtube keresés is kifog. Nem értem én ezt...

2017. máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs időm tanárra. A privát tanár meg nagyon drága. Nem kell akkor a segítségetek feltalálom magam. Azt hittem valaki tud adni egy kezdő löketet de ez a magyar mentalitás. Érdekes a német oldalon tudtak segiteni.
2017. máj. 17. 20:45
 6/7 Waff ***** válasza:

Mojjo, az a fene nagy helyzet, hogy tényleg NAGYON sokat kell még tanulnom, ahhoz, hogy azt mondjam valamennyire tudok, minél mélyebbre ásom magam, annál inkább azt látom mennyire nem tudok semmit...de kösz azért amit írtál, jól esett :)


"...tucatjával, ha nem százával jönnek az emberek, akik maguktól akarnak megtanulni hangszeren játszani, de akiknek az önállósági szintjén egy google/youtube keresés is kifog"

Bakker, de jól megfogalmaztad...és tényleg így van... Érdekes dolgok ezek.


Kérdező, sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, de ha elolvasod és értelmezed azt anit Mojjo kolléga írt, a következtetéseket levonva még okulhatsz is...

2017. máj. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mojjo ***** válasza:

@6: hát igen, ez általában mindennel így van. Minél többet tud az ember, annál inkább látja, hogy mennyi mindent nem tud. De a jó hír az, hogy ez annak a jele, hogy már azért szépen benne vagy a dolgokban :) Valahol az E környékén:

[link]


@5: tévedés ne essék, a te eseted annyira nem is hűde durva. Legalább látjuk, hogy akusztikuson képes voltál magadtól tanulni, meg hogy pár konkrét dolgot tudtál említeni. A legtöbben erre abszolút nem képesek, és nem ritka, hogy konkrétan megkérdezik, hogy van-e olyan netes oldal, ahonnan lehet tanulni - tehát ténylegesen nem képesek egy google keresésre sem. Ugyan nem gitár, de csak, hogy érezd miről beszélek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__8617264-meg..


Kicsit sajnálom, hogy pont nálad írtam ki ezt magamból, pedig tényleg milliószor tehetetlenebb, sült galambot váró emberek vannak. Ne vedd jobban magadra, mint amennyire inged. Tulajdonképpen csak hangosan gondolkoztam általánosságokról.

2017. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!