Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kpoperek, One directionerek!...

Kpoperek, One directionerek! MI a a véleményetek a másik műfajról, zenéjéről? A többit lent! ( Értelmetlen trollok kíméljenek )

Figyelt kérdés

Úgy, értem mit gondolsz ?( Ha Kpoper vagy az 1d-ről, ha Directiner vagy a kpopról és azon belül egy-egy ( pl.: BTS,BigBang)bandáról)?

Az én véleményem: Szerintem a kpop valammlyen szinten értékesebb ,és én jobban is szeretem . Mivel közel 3 évig voltam Directioner ezért a zenéről is úgy gondolom tudnék nyilatkozni . Szerintem nem ,rossz bár nem is túl értékes és eléggé majmolós illetve szinte ugyan olyan mint bármelyik másik pop banda zenéje . ( Ez az én véleményem nem kell leharapni a fejemet ) A kpopban én azt szeretem ,hogy teljesen vátozatos ,és a koreai nyelvet illetve kúltúrát is így szerettem meg . ( Ebből lett az ,hogy szinte folyékonyan beszélem a Koreait)

Hasonló véeményt írjatok létszives , Ne Utálkozást az egyik vagy a másik bandáról ( műfajról)...

Köszönöm



2017. máj. 21. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

De jó neked, hogy tudsz koreaiul! Hol tanultad meg? :D Nehéz volt?


A kérdésedre a válasz. Nem szeretem az 1D-t, sose szerettem. Egyszerűen nem jön be. Semmi érdekes nincs benne, viszont a kpopba annál inkább.

Az 1D tipikusan olyan zenéket "gyártott",amit más pop banda is. Szerintem nagy részt azért is szeretik annyira, mert "olyaan helyeseek" , "Harry egy adoniisssz". ← ezeket más szájából hallottam. De alapból nem bírom őket, meg fel is bomlott, ha jól tudom. Oké, pop zenét hallgattam a kpop előtt, de az 1D akkor sem jött, nem fogtak meg, ennyi.

2017. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Első, réd írok privátban::))
2017. máj. 21. 19:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel egyetértek sosem szerettem, (még Justin Bieber-t sem) sokkal érdekesebb a Kpop világa itt tényleg az ember arra vágyik, hogy vehessen egy albumot vagy valami mást. Azelőtt eszembe se jutott, hogy vegyek egy albumot, mert nem érte volna meg.
2017. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A 3-as vagyok. Engem is érdekelne, hogy tudtál megtanulni majdnem folyékonyan koreaiul?
2017. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem hozzászólókkal. Sose szerettem őket, egy daluk volt amit hallgattam(még anno tiniként) és tetszett, de az is hamar elszállt. Túlságosan is a tömeg felé hajtanak a zenéjükkel,ami biztos valakinek bejön(különben nem lett volna ennyi rajongójuk) de szerintem sokkal jobb olyat hallgatni ami kicsit más.


(Engem is érdekelne hogy tanultál meg ennyire koreaiul)

2017. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Juj engem is érdekelne^^

Egyébként régen szerettem az 1D-t amikor 12-13 voltam.

Azóta rátaláltam a k-popra, pozitív irányba változtatta az életem, lett életcélom, sokkal jobban elfogadom az embereket, és nyitott vagyok a koreaiak irányába. Eddig utáltam őket.

K-pop sokkal érdekesebb. Ahogy a rajongókkal bánnak, ahogy a szívükön viselnek minket. Videóklipek is érdekesebbek, nem szexről és piáról szól minden, nem tipikus tömeg zene. Na és a tánc. Hagy ne menjek bele^^

2017. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hol/hogyan tanultál meg folyékonyan koreaiul?

Régen hallgattam az 1D-nek kemény két dalát, viszont a Rock Me az egyetlen olyan, amit szerettem is. Annyira nem fogott meg sose, hogy jobban utánuk nézzek, mégis tudom a történetüket, hogy hogyan jöttek össze a srácok, mint banda...de úgy különösebben nem tartom érdekesnek, sem kiemelkedően tehetségesnek őket. A hangjuk nem lenne rossz egyébként, de valahogy a dalaik nem adják vissza...Többet is ki lehetne hozni belőlük. Nem szeretem őket.

A kpop színes, változatos, egy teljesen más világ. Az előadásmódjuk nekem jobban tetszik, pont azért, mert igényes és látszik, hogy mennyi munka van amögött, amit kiadnak. Sajnálom, hogy sokak annyival letudják, hogy "hülye kínaiak", az ilyen emberek nem is tudják milyen értéknek nem adnak egyetlen esélyt sem.

2017. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok akit érdekel a Koreai nyelv téma az írjon rám privátban!:))
2017. máj. 23. 05:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Kár a kettőt egy kalap alá venni. Az 1D egy mainstream pop banda, a kpop meg ernyőfogalom a koreai bandákra, akik változatosan lépnek fel R&B, pop, rock, dance, elektronikus, hiphop műfajokban is (van krock és khiphop megnevezés is).

Ráadásul az 1D tagok X-faktor során álltak össze, míg a koreai bandák tagjai idolok, tehát több mindenhez értenek. Ének, tánc, rapp, modellkedés, műsorvezetés, producerkedés, színészkedés, zeneszerzés, amiket évekig tanulnak az idolcégeknél, alkalmanként idegennyelvi oktatással kiegészítve, ami kínai és japán szokott lenni (cég és helyszínfüggő), a külföldi idoloknak (kínai, japán, thai) meg ugye koreaiul kell megtanulniuk. Angolul vagy tudnak, vagy nem. Ha nem, autodidakta módon kell felvenniük az angolt a külföldi rajongók miatt (esetenként az angolul tudó tagok tanítják a többieket, pl. BTS Rapmonster). A Got7-ös Jackson és Mark felváltva 3 nyelven (angolul, mandarinul, koreaiul) beszélnek egymással, ami szerintem elég menő.

Lényeg: mielőtt elkezdené egy directioner a sárdobálást, emésztgesse egy kicsit a kommentemet, mert csak akkor fogja megérteni az előző válaszolók írásait.


Kérdezőnek: 4 évvel ezelőtt szerettem az 1D-t, de kinőttem belőlük és szerintem ezzel mindent el is mondtam.

2017. júl. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%
Directioner vagyok 5 éve. Az ismerőseim közül sokan szeretik a kpop-ot, de nekem ez már inkább az agyamra megy. Most mindenki őket szereti, de pár év múlva elfelejtik őket. Ráadásul minden héten megjelenik egy újabb koreai banda, ami nekem olyan, mintha csak azért kezdenének bele, mert most ők vannak a figyelem középpontjában. Attól meg egyenesen rosszul vagyok, hogy a rajongóik úgy akarnak kinézni mint ők. A zenéjükről nem sok mindent gondolok, még egy számot sem bírtam végighallgatni. Arról meg inkább nem is beszélek, hogy a kpop fiúbandák tagjai agyon vannak sminkelve, és ezt a torz vonalat követik a rajongóik.
2017. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!