Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kpoperek, One directionerek!...

Kpoperek, One directionerek! MI a a véleményetek a másik műfajról, zenéjéről? A többit lent! ( Értelmetlen trollok kíméljenek )

Figyelt kérdés

Úgy, értem mit gondolsz ?( Ha Kpoper vagy az 1d-ről, ha Directiner vagy a kpopról és azon belül egy-egy ( pl.: BTS,BigBang)bandáról)?

Az én véleményem: Szerintem a kpop valammlyen szinten értékesebb ,és én jobban is szeretem . Mivel közel 3 évig voltam Directioner ezért a zenéről is úgy gondolom tudnék nyilatkozni . Szerintem nem ,rossz bár nem is túl értékes és eléggé majmolós illetve szinte ugyan olyan mint bármelyik másik pop banda zenéje . ( Ez az én véleményem nem kell leharapni a fejemet ) A kpopban én azt szeretem ,hogy teljesen vátozatos ,és a koreai nyelvet illetve kúltúrát is így szerettem meg . ( Ebből lett az ,hogy szinte folyékonyan beszélem a Koreait)

Hasonló véeményt írjatok létszives , Ne Utálkozást az egyik vagy a másik bandáról ( műfajról)...

Köszönöm



2017. máj. 21. 17:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

Előzőnek: jót nevettem, köszi.

Ha annyira Directionernek tartod magad, tudnod kéne, hogy az 1D-t mennyire nyomták az összes létező platformon pl. 2013-ban ott is, ahol nem volt rájuk senki kíváncsi, ami még rajongójukként is baromi idegesítő volt.

"Pár év múlva elfelejtik őket". Tudod, hogy az 1D-ről beszélsz? Az első kpop banda a Seo Taiji & Boys 1992-ben alakult, amikor valószínűleg te még egy pajzán gondolat se voltál. A Shinhwa 1998 óta fennáll, a Super Junior 2005 óta, a Big Bang 2006-tól és csak azért mennek szünetre, mert Koreában kötelező a katonai szolgálat. Nem azért, mert "elfáradtak szegények" (mint az 1D). A Girls Generation 2007 óta van, a 2NE1 2009-ben alakult és csak idén oszlott fel. A kpopnak 25 évet átívelő kultusza van, de most ért el oda a globalizáció, hogy a világon bárkihez eljusson.

"Minden héten megjelenik egy újabb koreai banda". Évente kb 50 debütál, többségben lánybandák, DE a 80%-uk hamar feloszlik, mert túl nagy a konkurencia. Sajnos te ennek a mechanizmusát nem érheted, hiszen az idolcégek nagy pénzügyi harcot vívnak egymással. A legbefolyásosabb, az SM akkora hatalommal rendelkezik, hogy még a koreai oktatásba is van beleszólása. A BTS azért veri ki a biztosítékot, mert ők a JYP leányvállalatától, a kicsi Big Hittől jönnek, mégis akkora profitot termelnek, hogy a Big Hit tavaly második lett az óriási SM mögött. Az, hogy sok banda van, miért gond? Van miből választani.

Miért baj, hogy egyesek úgy néznek ki, mint az idolok? Minden hírességnek van olyan fanja, aki így fejezik ki a példakép iránti tiszteletet. Vagy ha nem, de inspirációt adnak. A cosplayesek megvannak? Ők képregény, játék vagy filmes karaktereknek szoktak beöltözni, van aki ebből él. Én is cosplayes vagyok és szeretek úgy kinézni, ahogy a kedvenc karakterem. Hallottál a Kardashianekről? Sok amerikai nő úgy akar kinézni, mint ők, holott annyi az eszük, mint a papírvágó ollónak. Szerintem ez a zavaró.

A zenéről annyit, hogy én hard rock és gót metál mellett hallgatok kpopot, szóval ez a végig se bírod hallgatni attitűd enyhén nevetséges. Szép számmal akadnak, akik a kpop hatására jöttek rá, hogy az 1D zenéje gyenge. (Amit maga Zayn is megerősített.) Sőt: ha az 1D olyan jó zenét gyártana, nem lettek volna közutálat tárgyai éveken keresztül.

Az ÖSSZES hírességet sminkelik. Láttad, hogy anno Michael Jacksonnak milyen füstös sminkjei voltak? Mégsem szólt érte senki. Ha értenél a szakmához, tudnád, hogy az erős smink a színpadi világítások miatt kell, hogy távolból is látható legyen a fellépő előnyös vonásai, ehhez elég megkérdezni egy színházi dolgozót. A koreaiak sokat adnak magukra, a szemformájukat meg szeretik kiemelni, amit a világítások miatt kénytelenek sminkkel. Ilyen egyszerű.


Köszöntem!

2017. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
29%
En mar jo ideje 1d fan vagyok. A kpopot is kovetem egy ideje (foleg bts-t) Tetszenek a szamaik, es a koreografiak sem egyszeruek. Egy koncertet vegig tancolni is nagy melo lehet. Ezt beismerem, de en ugy gondolom, hogy elfognak felejtodni egy par ev mulva, mikor mar nem lesznek ilyen eppen most menok. Regen is volt kpop megis most lett nagy szam, hisz minden masodik ember ezt hallgatja mostanaban.
2017. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
51%
Hát izé az egyik legjobb barátnőm kpopper és én hááát mondjuk directioner(nagyon szeretem őket akár szólóban akár együtt) Igazából semmi bajom a kpoppal van egy két szám ami tetszik pl. a Seventeen(banda) kifejezetten szimpatikus. De utálom azokat a kpoppereket akik "örökké szeretni fogom ezt a zenei iráynzatott stb stb" Kamu 10 év múlva esetleg mosolyogva fogsz visszagondolni, hogy jé én ezt is szerettem. És igen egy idő után az 1D is el lesz felejtve. De hidd el meg fog maradni az utókornak mint pl a The Beatles. De a kpop ideje is le fog járni előbb vagy utóbb be kéne látnotok:)
2017. nov. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem valamiért nem szimpatikus a One Direction, de a műfaja tök jó. Csak nem szimpik nekem. Ezzel a BTS tök szimpi, meg ugy szeretem az egész kpopot. :)
2019. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!