Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg lehet tanulni netről...

Meg lehet tanulni netről gitározni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 1. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Olyan szinten igen, hogy egyszerűbb akkordokat pengess népszerű dalok alá.
2017. júl. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én könyvből tanultam meg az alapokat, kb. a fontosabb alap akkordokig és a négyujjas felbontásig jutottam. Ha kitartó vagy, akkor szerintem meg lehet tanulni magasabb szinten is. (Én sajnos nem voltam kitartó.)
2017. júl. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:
100%

Sokkal-sokkal-sokkaaaal magasabb szinten is, mint ahogy az egyes írja :) Bármilyen stílusban.


A legelső kérdés tehát: milyen gitáron (értsd: klasszikus, fémhúros akusztikus, elektromos) és milyen stílusban szeretnél megtanulni? Ha ezt meg tudod válaszolni, akkor fogok tudni segíteni konkrétumokkal is.


Még általánosságban pár dolog: remek jól felépített, komplett tanfolyamok vannak a neten, tényleg minden stílusban. Köztük pár ingyenes is. Viszont ahogy az élőben tanító gitártanároknál is, a netes tanfolyamok, leckék között is van borzasztó rossz. És sajnos egy kezdő nem fogja tudni megállapítani, hogy ki hiteles, ki nem, melyik oldalt érdemes nézni és melyiket kerülni. Ezért érdemes

1, egyszerre több oldalról is tanulni, és nagyjából látni fogod, hogy melyik mond olyan dolgokat, ami kakukktojás

2, olyan emberektől tanulni netről is, akikről tudod, hogy piszkosul jól gitároznak - van pár ilyen, szintén minden stílusban

3, körbekérdezgetni - pl én is igyekszem segíteni, ha konkretizáltunk


A netről tanulásnál még arra kell figyelni, hogy ALAPOSAN dolgozz a technikádon. Nem szabad, hogy elkapjon a hév, és egyből új dalt, meg még újabbat és még újabbat akarj tanulni, miközben esetleg a pengetési technikád helytelen, a metronóm pedig sikítófrászt kapna ha hallana játszani. Tanár nélkül jóval nehezebb felderíteni és kigyomlálni a helytelen technikákat, ezért erre különösen nagy hangsúlyt kell fektetni, be kell lassítani néha, és rengeteget foglalkozni apró, részletkérdésnek tűnő dolgokkal. Új számok tanulása mellett, és sokszor helyett is.

2017. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, ha elég ügyes vagy. Nekem nem megy.
2017. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mojjo ***** válasza:
@4: nem igazán az ügyességen múlik. Jóval inkább a kitartáson. Persze ahhoz, hogy igazán keményen virtuózok legyünk, ahhoz kell ügyesség, de egy elég komoly szintig a legfontosabb a kitartás, ha ez megvan, akkor menni fog. Lehet 5 év alatt, lehet 10, vagy 15 alatt, vagy bármennyi alatt, de menni fog.
2017. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!