Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni a netről gitározni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 1. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
meglehet tanulni eljátszani pár számot, de úgy igazán nem.
2014. febr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Akinek füle és érzéke van hozzá, net nélkül is megy. Akinek nincs, mindegy milyen körülményeket teremt meg magának!
2014. febr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
utolsó ez azért túlzás amikor valaki kezdő és még soha nem játszott egy hangszeren sem 99% hogy nem fog rögtön hallás után játszani addig kell oktató video vagy könyv, persze a legjobb a tanár, anélkül is meg lehet tanulni de lesznek benne hibák és valószinüleg csak hobbi gitáros leszel tanár nélül
2014. febr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tanár nélkül is lehet valaki profi zenész is.

Rengeteg profi gitáros van, akit soha életében nem tanított senki, ezek speciel lehet hogy netről kezdtek tanulni, és jött magától.


Én is netről kezdtem anno (nem, nemvagyok profi) azóta 10 éve zenélek, gitáron, zongorán, hegedültem, és soha senki nem tanított semmilyen hangszeren. Csak magamtól jött minden.


Nem érzem hiányát egyáltalán hogy nem jártam tanárhoz. Annyiban lehetett volna talán észrevenni hogy picivel gyorsabb a haladás, de ennyi.

2014. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Meg lehet tanulni számokat,fogásokat,akkordokat stb mint ahogy előttem is mondták. Az én egyik barátom sosem járt tanárhoz,viszont napi 2-3 órákat játszogat a gitárján. Ebből adódóan olyan hallása alakult ki,hogy hall valamit és simán lejátssza egyből,ellentétben velem,aki jártam ugyan zenesuliba évekig meg tanárhoz,de egyáltalán nem voltam szorgalmas gyerek. Mai napig tudok persze gitározni,de össze sem lehet hasonlítani barátom tudásával (jó,mondjuk ő kottát olvasni nem tud...haha:D ) Summa-summarum: szorgalom és gyakorlás kérdése az egész,anélkül nehézkes.
2014. febr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
4-es én nem irtam hogy nem lehet valaki profi tanár nélkül ugyanis oda raktam a VALÓSZINÜLEG szócskát tehát tanár nélkül n kevesebb rá az esély hogy profi legyél de attól még lehetsz AKIK TANÁR NÉLKÜL LETTEK PROFIK NEM AZÉRT LETTEK PROFIK MERT A NETRŐL JOBBAN LEHET MINT TANÁRRAL HANEM ŐK AMUGY IS PRDOFIK LETTEK VOLNA
2014. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

4es vagyok.

És ez most hogy jön ide??? A kérdező kérdez, mi erre válaszolunk. Te miből gondoltad hogy én neked írok vissza..? :D Tökre nem neked reagáltam.


(másrészt nem is értelmezted jól amit írtam)

2014. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Annyi "anyag" van már a neten, hogy alapszinten, ha van türelmed, akkor simán. Lakodalmas zenéhez tök elég lesz.

Rengeteg tabulatúrát találsz, melyel kotta nélkül is értelmezni tudsz egy dalt, hiszen a húrok lefogását mutatja.

Kérdés az is, hogy a szóló, vagy az akkord gitározás érdekel

Ha van kiforrott stílusod amit szeretnél játszani, akkor az alapok után, célirányosan lehet gyakorolni, bontogatott akkordokkal, pengetési formákkal, stb. Ez már nehezebb.

Ha pl. Blues zene érdekel, ott azért lehet furcsaságokat találni,pl. áthangolt gitárok, ahol már alapon végigpengetve a gitárt egy akkordot kapsz, és még sok minden egyéb. Ehhez már jobb tananyag kell, amiket nehezebb beszerezni,de türelemmel, megy minden.

Itt már egy segítő az nagyon jól jön, és egyébként is, a mással való együtt zenélés szintén fontos a fejlődéshez.

Nehéz, fáradtságos út, de nem lehetetlen. Szvsz.

Ugorj neki! Mit veszíthetsz? Ha nem is leszel profi, akkor is gazdagabb leszel,lesz egy tuti hobbid, esetleg, még másképp is hasznát veheted.

Sok sikert és türelmet hozzá! :)

2014. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"áthangolt gitárok, ahol már alapon végigpengetve a gitárt egy akkordot kapsz"

Ez minden (behangolt) gitárra igaz.

2014. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

gondolom értetted mit akartam mondani, ha nem is a legfrankóbban írtam le a dolgot. Egy egyszerűbb esetet felvázolhattam volna, pl. nyil G:


Ehúr - D

Ahúr - G

Dhúr - D

Ghúr - G

Hhúr - H

Ehúr - D


Kész az alap G dúr, lehet slid-elni. De ez még sztem. nem érdekli a kérdezőt...

2014. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!