Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Megakarok tanulni gitározni,...

Ricsikiller0 kérdése:

Megakarok tanulni gitározni, de fogalmam sincs hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés

Szóval egyszer csak az a gondolatom támadt így 13 évesen, hogy megakarok tanulni gitározni, de fogalmam sincs, hogyan kezdjem el, nem tudom hol tanuljak, hogyan, mit kell megtanulni az elején. Zenei tudásom se egy csoda. Kottaolvasással meg amúgy zenével ezelőtt sose foglalkoztam, segítség kéne nekem, hogy tudjam hogyha veszek egy gitárt akkor mit kell majd megtanuljak hogyan kezdjem stb.

Ja azt még hozzátenném, hogy nem akarok én hatalmas világsztár lenni a gitározással, csak így társaságokban 1-2 zenét eljátszani illetve a saját szórakozásomra.



2017. júl. 11. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:

én így kezdtem-

kinéztem egy hirdetést klasszikus gitár oktatás.

felhívtam,szimpatikus volt,úgyhogy elmentem hozzá.

megvettem a legolcsóbb gyakorló gitárt.

heti 1x mentem,megtanultam kottát olvasni és otthon kb napi 1 órát gyakoroltam az órán tanultakat metronomra.

kb 2év után úgy éreztem elég erős már a klasszikus alapom,akkor néztem egy másik tanárt,aki a személyes érdeklődésemnek megfelelő műfajt tanította a flamencót.

2017. júl. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. szerezz egy gitárt

2. [link]

2017. júl. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
2017. júl. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Waff ***** válasza:
Megerősítem az előttem válaszolót... Muszty-Dobay Gitáriskola. Tökéletes az alapok elsajátításához. Utána meg irány egy jó tanár.
2017. júl. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt akarom megtudni, hogy hol tudok megtanulni gitáros kottát olvasni és azt hogyan kell eljátszani. Esetleg ezt ingyenesen. Utána meg már csak gyakorolgatni kell.
2017. júl. 12. 21:14
 6/8 Mojjo ***** válasza:

@5: kottát nem feltétlen kell megtanulnod olvasni - megtanulhatsz, ha akarsz, persze, de meg lehet lenni nélküle is. Olyan, hogy "gitárkotta" nem létezik. A gitárra írt darabokat ugyanolyan kutyaközönséges kottába jegyzik le, mint bármi mást. Szinte mindig violinkulcs szerint, viszont a hangzó magasság felett egy oktávval lejegyezve. Ha meg akarsz tanulni kottát olvasni, millió és egy hely van a neten, csak a google alapszintű ismeretére van szükséged. Ha ezt össze akarod házasítani a gitárral, akkor pedig:

[link]


De ez abszolút fakultatív. A legtöbb gitáros úgynevezett tabulatúrából, vagy népszerűbb nevén tabból olvas, nem kottából. A tabokat pedig kb 10 perc alatt meg lehet tanulni olvasni.

[link]

vagy

[link]

2017. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Végülis így nézve annyira már nem is nehéz. Annyi kérdésem van még, hogy honnan és milyen gitárt vegyek? Nem akarok 100 ezreket költekezni egy gitárra, de mégis szeretnék egy jó kezdőknek megfelelő gitárt 8-15 Ezer forint környékén.
2017. júl. 13. 14:39
 8/8 Mojjo ***** válasza:

Százezreket nem kell költened, de pár dolgot érdemes átgondolnod: fémhúros, vagy nylonhúros gitárt szeretnél? Használtat, vagy újat?


Ha újat, akkor a 8-15 ezres kategória kilőve. Ha fémhúrost, akkor is, még ha használt is. Egy 15 ezerig bezárólag maximum egy használt Valencia klasszikus gitárt tudnék ajánlani, ha találsz ilyen apróhirdetést valamerre.


Újonnan a legolcsóbb még megbízható nylonhúros:

[link]

vagy kicsit drágábban

[link]


Legolcsóbb megbízható fémhúros:

[link]

vagy

[link]

2017. júl. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!