Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Linkin Park fanokhoz/kedvelőkh...

Linkin Park fanokhoz/kedvelőkhöz intézném kérdésemet: Hogy fogadtátok Chester halálhírét?

Figyelt kérdés

Én belül kicsit meghaltam... tegnap este tudtam meg, sokkolt. Éjjel alig aludtam, nem bírtam felfogni.

Ma melóban csak őt hallgattam, alig bírtam ki bőgés nélkül. Nekem Ő/Ők egy hatalmas mérföldkő az életemben. Átsegítettek egy alkoholista apán, csóró családon, kiközösítésen, aztán az apám elvesztésén....A mai napig a Linkin Parkot szedem elő ha valmin túl kell jutnom, bár az új dalaikat már nem szerettem túlságosan.

Nem voltam ott a Volton, pedig Sopronban élek... és most rettenetesen bánt a tudat, hogy olyan lehetőséget b*sztam el ami soha nem tér már vissza. Siratom az embert magát, és siratom a bandát...

Mintha egy közeli barátomat veszítettem volna el...

Ne haragudjatok, le kellett írnom, ki akart jönni :(


2017. júl. 21. 20:41
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Persze tízeske, mert te ott voltál és láttad...
2017. júl. 22. 16:11
 12/35 anonim ***** válasza:
De nagy az Isten állatkertje... Hatalmas rajongó lehetsz, ha ilyen alapvető dolgokkal se vagy tisztában. A szövegek legnagyobb részét a zongorista írta. Nézz utána ha szerinted hülyeséget írok.
2017. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
R*hadtul nem ez volt a kérdés, szóval menj máshová háborogni.
2017. júl. 22. 16:52
 14/35 anonim ***** válasza:
Nem kell ezen senkinek felkapni a vizet. Chester nem írt egy szöveget sem a Linkin Park keretében. Mike írta a szöveget ő kitalálta a dallamot hozzá. Ezt azért egy fannak illene tudni, ahogy azt is hogy ebből volt feszkó is elég sok.
2017. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
60%

Ugye ugye, ilyen halálesetek után hirtelen mindenki k#rva nagy fan lesz, épp csak semmit nem tud a zenekarról, de a teljesen mások által írt dalszövegben hallja a "segélykiáltást"...

Pokoli szánalmas...

2017. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
És az a durva, hogy ezt rengeteg internetes portál is így írja le, hogy a csávó nagyon mély szövegeket írt, amikben feldolgozta az őt ért traumákat. Elnézést, kérdező, nem akartam belerondítani a tévhitedbe.
2017. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

nekem örök kedvencem voltak, és nagyon szerettem Chestert, és már kicsit gyerekkorom óta az ő zenéjüket hallgattam. lesokkolt a hír, azóta is sokat sírok, és nem érzek szégyent miatta, hiszen kötődtem a bandához és a tagokhoz, óriási veszteség ez. az új albumukat énse hallgattam, de attól nem tartom magam kevésbé rajongónak. a számaik döntő többségét még ha a régebbieket is, imádtam. végigsegítettek sok éven.

nem tudom hova kiadni a fájdalmamat, még mindig nem tudom hova tenni a helyzetet, és elfogadni.

és rettentően sajnálom a családját, hozzátartozóit, na meg a bandatagokat!!:((

Nyugodj Békében Chester, sosem felejtünk!

2017. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Engem végtelenül lesokkolt, felnőtt férfi létemre elég közel voltam a síráshoz, döbbenet. Még most, 2 nap után sem nagyon fogtam fel. Különösen érdekes hogy mennyire ütött a hír, épp a női vízilabdások sikerének örültem, gép elé ülök hogy megnézem a meccs értékeléseit, erre a hírportálon szalagcím hogy felakasztotta magát a Linkin Park énekese... Háromszor is elolvstam mert azt hittem rosszul látok.


Gyerekkorom óta nagyon szerettem a Linkin Parkot, a legtöbb dalukat imádtam, pedig nem vagyok nagy rajongója a műfajnak magának. Talán még a Breaking the Habit volt az első dal amit a rádióban hallottam, mondom ez mekkora jó zene, utána meg jött a többi is, minden számuk remek volt. Tele volt a mobilom, az Mp3 lejátszóm, a gépem LP számokkal, évekig a TOP 3 zenekarom közt voltak. Mostanság már kevesebbet hallgattam, bár azért olyan havi gyakorisággal még előkerültek dalaik amolyan nosztalgia gyanánt, sajnos az új albumot nem hallottam még, és a koncerten sem voltam ott. Hát, már nem is leszek... Hatalmas beszteség ez, különösen hogy milyen fiatal volt még. De neki már elmúltak a gondjai, ha onnan nézzük elég kemény élete volt, most békére lelt. Neki már jó, és ha ebből a szemszögből nézzük akkor nem érdemes sajnálkozni, hiszen neki már nem fáj, csak nekünk, akik szerették őt. Akik meg hibáztatják hogy miért tett ilyet, nézzenek magukba, egy depressziós ember nem tud úgy gondolkodni ahogy mások. Akit ennyi trauma, stressz ért életében az nem csoda hogy végleg összemolik. Mindenesetre pótolhatatlan, idő kell még sok embernek (köztük nekem is) hogy feldolgozzuk, hiányozni fog nagyon. Nyugodj békében Chester!


Utóirat: mit számít az hogy ki írta a dalokat? Az együttesek 80%-ánál nem az énekes írja őket. De ő énekelte el, az ő szájából, az ő hangján hallottuk és szerettük meg a dalokat és a szövegeket. És így visszatekintve ijesztő hogy mennyire sok olyan dal van amik Chester halálával új jelentést nyertek. What I've Done, Numb, Leave Out All the Rest és még lehetne sorolni...

2017. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó, sok mindenben egyetértek veled, de ez akkor is hülyeség.


" Az együttesek 80%-ánál nem az énekes írja őket."


Hát nem, a Megadethnél Dave Mustain írja a dalokat, a Metallicánál James Hetfield, a Testamentnél Chuck Billy... jó, nem fogom neked felsorolni az összes általam ismert együttest, de akkor is, általában igaz, hogy a frontember - aki a legtöbb esetben egybeesik a vokalistával - írja a dalokat.

Időnként persze a banda többi tagjai is beszáll, például Lars Ulrich is társszerző több Metallica számnál... de alapvetően általában a frontember a fő dalszerző.


Ránéztem Wikin a Hybrid Theoryra, a daloknál szerzőként nemes egyszerűséggel a Linkin Park van feltüntetve, ez arra enged következtetni, hogy együtt írták a számokat... de lehet ebben nincs igazam, bár ahogy írtad, igazából ez nem is számít most.

2017. júl. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Utolsó: oké, simán lehet hogy igazad van, lehet túloztam, az a 80% legyen akkor mondjuk 40%. De van sok együttes ahol a billentyűs vagy épp a gitáros szerzi a zenét és írja a szövegeket, régen talán több volt de ma is akad. De igazat adok neked, mindenesetre ez most nem számít, mivel semmit sem vn le Chester érdemeiből és semmit sem csillapít azon a tényen hogy nagyon fog hiányozni...
2017. júl. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!