Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt olyan aki magától...

Van itt olyan aki magától tanult meg gitározni? Hogyan választottál gitárt? Tudtál-e kottát olvasni mielőtt elkezdted?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalat, tanulási fázis érdekel, és hogy te hogyan kezdted el.

2017. aug. 1. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Láttam pár gitároktató videót a youtube-on, ettől jött meg a kedvem játszani, vettem egy Cort Cr50-es gitárt mellé egy Line6 spider IV 15-ös kombót aztán csapattam neki otthon, eleinte Alapi István gitáriskolája ami ilyen ksi bevezető volt, elkezdtem az alapskálákat tanulni, aztán rátaláltam a Pénzes féle gitáriskolára ahonnan szintén a skálákat tömtem befele, aztán az akkordokat, de főként a szólózás érdekelt, hamar belemerültem az imprózgatásba aztán egy kicsit szüneteltettem a dolgot pár hónapig, ez idő alatt megszerettem nagyon a bluest és visszatérve(és azóta is) csak azt játszom Swiftlessons youtube csatorna révén(fantasztikus blues leckéi vannak). Elég jól megy és elvagyok vele. Kb ennyi a 2 és fél éves gitáros pályafutásom, de én mindig csak itthon magamnak játszom egy pohár whiskey mellett.

Kottát olvasni most sem tudok mert hidegen hagy, a gitározáshoz meg nem szükséges, tabot olvasni fél perc alatt megtanulsz.

2017. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Waff ***** válasza:

Én magam kezdtem el tanulgatni gitározgatni. Aztán egy idő után, úgy gondoltam hogy komolyabban is érdekelne a dolog, így egy magántanárnál kötöttem ki. Heti egy órát jártam hozzá, majd durván egy év után váltottam tanárt. Közben azért magamtól is tanulgatok, a net sok lehetőséget kínál. Először könyvből (a Muszty-Doba Gitáriskola c. könyv) bogarásztam ki, teljesen autodidakta módon az alapokat. Remek könyv az alapakkordok, alaptechnikák elsajátításához. Egyedül az elmélet szinte nulla benne, azt netről, ilyen-olyan gitáros oldalakról szemezgettem ki lassan. Ezt a könyvet végig tanulgatva (nem felületesen átfutni, hanem lassan kigyakorolgatva javarészt) egy jó kezdő szintre lehet jutni (persze vannak más oktató könyvek is,melyek lehet hogy jók, én személy szerint még a "Klasszikus gitár iskolája" c. könyv első kötetét is végiggyakorolgattam anno, az is jó, igaz az kis iskolásoknak íródott :) )

Nem tudtam kottát olvasni, vagyis talán egy kicsit, aztán később ráállt a szemem (a jelölésekkel tisztában voltam), habár 90 százalékban inkább a tabot néztem, manapság meg kizárólag csak tabot.

Gitárt úgy választottam, hogy előtte a neten utána olvasgattam a téménak. Az első gitárom egy nylonhúros (klasszikus) gitár volt.

Én azt javaslom, hogy kezdésnek akusztikus gitáron kezdj.

Elsőre az alapfogásokat, akkordokat, alaptechnikákat célszerű elsajátítani, alaposan kigyakorolni.

Én azt javaslom, hogy ne a szólózással kezd, mert alapok nélkül nincs háztető a gitározásban sem.

2017. aug. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!