Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek megéri ezt folytat...

Szerintetek megéri ezt folytatni és később talán magamtól is tudok valamit csinálni?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet,imádom a rappet,nem 2Pac,meg hasonlóakat,hanem inkább pár RTM-es rappert vagy esetleg BeerSeeWalk(B.S.W) és azt vettem észre,hogy egész jól,ugyan úgy eltudom rappelni a szövegüket,egy nagyon pici eltéréssel,de nagyjából stimmel,próbáltam szövegeket is írni,hogy ne mondja azt senki,hogy másokat másolok,de az nem igazán az erősségem,volna miről írjak nem arról van szó,csak nem igazán akar össze állni egy érthető és jól rímelő szöveg,szóval maradok a más rap számok "másolásánál" és gondolkodtam,hogy elmegyek valami ének tanárhoz is,aki tudna még csiszolni rajtam még akkor sem,ha nem rappet oktat,de úgy mégis csak tudná,hogy mire kellene azért oda figyelni egy refrénél például amit esetleg magasabb hangon énekelnek és ilyenek.

És talán tán,ha jól menne ez és sok gyakorlás után,elkezdenék saját szöveget írni,nem lenne gond a rappeléssel.

Szerintetek ez beválhat vagy hagyjam az egészet?

16/F



2017. aug. 28. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak rajtad mulik
2017. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha van tehetséged, akkor feltöltöd a saját szövegedet amint rappeled és előbb-utóbb felkarol valamelyik régi motoros :D (persze a lényeg a tehetség)


Ez nagyon egyéni vélemény és semmi rossz indulat... DE

Neee csiiináááld máár :"D hát ember xdd nagyon remélem, hogy azért irtad ki teljesen a Beersee-t, mert a régi zenéjükre gondoltál :D

Az Rtm-et meg hagyjuk xd kinek a pap kinek a papnè :D amúgy evvel az egésszel az a gond, hogy (csak akkor ha ők a példaképeid) úgy szerintem 10 emberből 3 tudja utánozni őket meg abban a stílusba tudna rappelni amiben az rtm meg ez az új bsw :D

Amúgy a Beersee-vel semmi gondom nincs xd továbbra is követem a munkásságukat mivel tudom mire képesek és remélem, hogy evvel az új trap beütéses stillel is lesznek olyan zenék amire azt mondom, hogy 'wow azta ge i eget k rvajo ez a szám melyik converterrel töltsem le' :D

A másik dolog. Tupac-ot aki nem szereti az a rap-et se szeretheti :D vagy csak "keleti part" rajongó :D az az igazi rap,ember az amit ő lerakott :D Nem hiszem h mrbusta a halála után is ad el annyi albumot ahogy Pac :D még ha átszámítjuk a világon eladott albumok számát egy Mao-ra elosztott számmal, hogy arányos legyen még úgy se :D van kb 200 E feliratkozója +,- még pár ezer tinifiúcska meg lánykácska ebből kb 150 ezren ha vesznek lemezt... Szép szám,szép szám, de nem egy Tupac :D Tupacnak a hangját vették sőt mai napig veszik meg Bustanak meg a pólójait meg full capeit ...

Úgyhogy fuss neki mégegyszer 2pacnak és ha kell nézd meg magyarul a szövegeit, de ne menj el mellette :D Pl ő egy interjúban így jellemezte magát tök spontán: "Ha valamit a betonba ültetsz, amikor az kinő, ugyan tele lesz karcolásokkal, mégsem azt fogod mondani: "Nézd, mennyi karc van ezen a rózsán!", hanem azt, hogy: "A fr ncba is, ez a rózsa kinőtt a betonból!""


Busta meg kb így ( mást nagyon nem is találtam,bár nem mozgattam meg minden követ érte :"D ) : " Én egyébként mindig ilyen gerillamarketinges voltam. Az, hogy ma Magyarországon a Páva dal-ban egy Supra ruházattal felháborodást tudok kelteni, az jellemzi a társadalmat, a  butaságot, hogy nem tudnak különbséget tenni az úgynevezett pávák, a b zik, meg a jól öltözött fiúk között. De hát értelmező kéziszótárt nem tudok kiadni magam mellé, minden lemez mellé, mert elég termékeny vagyok."


Direkt nem a zenéi közül választottam idézetet, mert a gyakori letiltana, ha leírnám a szövegeit xd Amúgy eskü először azt a példát akartam h Tupac vs. Busta káromkodása és beírtam, hogy Tupac káromkodásai és erre idézeteket adott be :D ki-beb szott idézeteket amik még csak zenében sincsenek mégis költőiek :"D

Egyébként bevallom... 13 évesen én is szerettem az Rtm-et :"D meg bustat is xddd aztán véletlen félre kattintottam és megismertem ezerszer jobbakat mint ő meg a előadói :D pl a Killákat, Akph, NKS, DSP, Mikee , Tykd, Missh , a Vicc Beatz, P.G. Stb.

Mellesleg az Ak-t birtam úgy a hát nem is tudom xd az Edd meg a poromat még szerettem xd aztán már úgy nem ezek a hangtorzításos izék nem jönnek be :"D a szövegekről nem is beszélve :"D Azért g ci sok változás lett szövegileg zeneileg tartalmilag az Ak-nál :"D még ha egy- egy újabb 2016-2017-es számukban a szövegnek vanondanivalója, üzenete akkor is max a szöveget olvasom el, mert maga a zene az b ssza a fülemet szó szerint xd

Sajnálom :"D nem tudtam nem elmondani a véleményem :"D

De erre van igény, úgyhogy nincs baj az izléseddel neked ez jön be rengeteg másnak is és ugyanígy van ez fordítva is :D Amit más szeret azt te egy percig se tudod élvezni meg irritálhat :'D de van aki él-hal azért a pár percnyi hangért vagy csak a dalszövegért. Mivel a hangzás csak egy dolog :D persze kellenek az ilyen jó alapzenéjű számok is, hogy tudjunk mire pörögni meg minden pl ilyen az egyik kedvencem amitől mindig jó kedvem lesz :"D az Antal,Day +BSWtől a Retro *-* a szöveg inkább vicces lazább, de akkor is meghallgatod azért a régi bulis alap miatt :D Na jó ennyi volt xd már nincs mibe belekötnöm szerintem XD

Nem amúgy nem tényleg nem rossz indulat vezérelt meg, hogy nah vesszünk össze zenék miatt :"D

A LÉNYEG, hogy ha jól rappelsz meríts ihletet teremts egy saját stílust ne a kedvenceidet utánozd :D ahogy neked esik úgy rappeljél fiam azt rakjad felfele a youtube-ra, hogy halljak valami újdonságot :D

2017. aug. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeket a szövegeket nem nehéz utánozni, mert valójában a rap nem egy agysebészet.

Ha fejlődni akarsz, akkor hallgass olyan rappereket, akiket nehezebb utánozni.

Pl.: Kendrick Lamar, Mos Def, Eminem, 2pac

Ettől fejlődsz.

Minél több mindent hallasz, annál jobban stimulálódik az agy az új ingerekre.

Hallgathatsz Mainstream rappereket is, tőlük is lehet valamit tanulni.

És ha komolyan akarod nyomni, akkor angolul.

2017. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És még annyit mondanék az első gondolatomhoz, pontosabban pontosítanék:

A rap nem egy agysebészet önmagában, de jól csinálni az már művészet. Kreatívnak lenni igazán nagy feladat, nem összepakolni pár összecsengő sort.

2017. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!