Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Autodidakta módon szeretnék...

Autodidakta módon szeretnék megtanulni gitározni, tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Ahány oldalt néztem annyiféle kezdőknek szóló téma volt...

Konkrétan milyen skálákkal,technikákkal kellene kezdenem,mely akkordokat tanuljam először?


2017. okt. 2. 16:32
 1/9 Mojjo ***** válasza:

justinguitar.com


Az általam ismert legjobb oldal gitártanuláshoz. Ha elkezded a beginner course-nál, és haladsz sorban a leckékkel, egy remekül felépített tanfolyamot kapsz.

2017. okt. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Waff ***** válasza:

Megerősíteni tudom Mojjot, a justinguitar príma netes anyag a tanuláshoz. Magyar nyelven jó pla Gitártanfolyam.

Szerintem a gitár behangolása után tanuld meg a hangokat a nyakon, egyszerübb monofonikus dallamokat, majd jöhetnek az alap, nyílt akkordok.

Amit kerülj el messziről, az a Gitáregyetem meg a Pénzes-féle gitáriskola.

2017. okt. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Pénzessel mi a gáz? Tök sok mindent az ő oldaláról tanultam meg. :)
2017. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mojjo ***** válasza:

@3: Részemről gitározást, gitáros ismereteket tekintve fogalmam sincs, ugyanis annyira gyomorforgató, taszító az az ember, és a hozzáállása annyira ellentétes minden tanári, sőt, emberi értékkel, vagy akár szakmaisággal, hogy sajnos (illetve dehogy sajnos) én nem jutottam el érdemi részekig, az undor hullámai megakadályoztak benne. Egy rövid összefoglaló arról, hogy mit is gondolok, jópár évvel ezelőttről (da dőlttel szedett részek az ő honlapjának akkori verziójáról szedett idézetek):


[link]

2017. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Waff ***** válasza:

Az hogy tök rossz a módszere, matematikailag, számokkal próbálja magyarázni az egészet, ami a zene esetében egy az hogy hülyeség, kettő meg hogy egy kezdőnek hajmeresztő. A zenét nem matematikai képletekkel kellene magyarázni...szerintem. Aztán ott az a tükörkép módszer, ami egy agyrém már ömagában is... Hozzászokik a szem, aztán akárhonnan szerzel tabokat mind fordítva fogja látni az agyad, mivel íratlan (lehet hogy írott is) szabálya a tabnak, hogy lentről felfele jegyzi a húrokat, hangmagasságban emelkedve a vékony húrok felé. Mint mikor ránézel a gitárodra, kézben tartva játék közben. Te meg azzal az idióta tükörképhez szokottan fordítva látod az egészet... Nézz meg egy akármelyik videóját, igencsak messze van a gitározástól a csóka, mint egy robot, pontosan a módszere szerint, mintha egy "matek képlet" gitározna. Szóval pont a zene lényegét nem érti, ami nem baj, csak ezt a "tudást" nem kellene átadni senkineksem...

Egyébként akinek van türelme olvasgatni az elmélettel foglalkozó fejezeteit az tegye, mert végül is az nem rossz, itt-ott vannak benne hülyeségek, de attól eltekintve tűrhető az anyag. De komolyan venni a Pénzes gitáriskolát, szerintem nem szabad. És most ne beszéljünk a stílusról, ami már sokszor önmaga paródiájába csap át...

2017. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Waff ***** válasza:
Jah, Mojjo, jó írás, és nagyon jól megfogalmaztad. Ettől sokkal nagyobb hülyeségek is vannak az oldalán, fentebb nem akartam kitérni rá. És igazad van, a stílusa messze van egy akármilyen tanítóéhoz is....
2017. okt. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi

Hogy lehet a legegyszerűbben memorizálni a hangokat?

2017. okt. 3. 18:32
 8/9 Waff ***** válasza:
A legegyszerűbb szerintem ha megérted magát a dúr skála szerkezetét (mondjuk C-dúr), megtanulod az abc-s hangokat, majd miután a kromatikus skála fogalmával is megismerkedtél, szépen húronként, bundokként végig haladsz a gitár nyakán magadba (vagy akár fenhangon) mondogatod a hangokat...
2017. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
rendben,köszi
2017. okt. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!