Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár választás: Cort Co-SFX-M...

Gitár választás: Cort Co-SFX-MEM-OP vagy Tanglewood TWCR O E?

Figyelt kérdés

A közeljövőben mint kezdő(nél parányit jobban tudó) "gitáros" szeretnék gitárt vásárolni. Eddig volt egy alap klasszikus gitárom, de váltanék a buzgóság, tanulás vágy miatt.

Jelenleg az árak, a kvalitások alapján e kettő jön nálam szóba. Hozzáértő személytől kérdezném, mit gondol, melyiket válasszam? A finger style-t még lehet rajtuk űzni?

Esetleg ebben az árkategóriában más lehetőség?

Köszönöm előre is.



2017. nov. 2. 16:21
1 2
 1/12 Mojjo ***** válasza:
Egyelőre csak itthagyok egy hozzászólást, hogy este, amikor lesz időm rendesen válaszolni, visszataláljak. Bár előljáróban annyit elmondok, hogy a kettő közül leginkább egyiket sem választanám - de majd kifejtem bővebben.
2017. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen! :)
2017. nov. 2. 16:57
 3/12 Mojjo ***** válasza:
100%

Csak tömören: az akusztikus gitárok - legyen az nylonos, vagy fémhúros - lelke a fedlap. A fedlap milyensége döntően meghatározza a gitár hangzását. Alapvető fontosságú, hogy képes legyen a lehető legszabadabban, legerőteljesebben rezegni. Ebben sok minden segítheti, de az egyik legfontosabb tényező, hogy ne legyen rétegelt fából, hanem tömörből. A tömör tető alapvető elvárás, ha az ember akár csak kicsit is komolyabb akusztikus gitárt szeretne venni. A Tanglewood TWCR O E ennek nem felel meg. Persze pofátlanul jól néz ki, ami nem egy utolsó szempont, de önmagában - szerintem - igencsak kevés.


A Cort SFX széria pedig vékony testű gitárokat takar. Ez azt jelenti, hogy az előlap és a hátlap közötti távolság kisebb, ettől gyengébb, haloványabb, kevésbé markáns hangja lesz a gitárnak, főleg ami a basszust illeti.


Látom, elektro-akusztikus gitárokat nézel. Ez minek köszönhető? Szeretnél kihangosítva, erősítőre kötve játszani valahol? De hol? Olyan helyen, ahol hangszermikrofon tuti nem biztosított? Aluljárókban, vagy nagy tereken, az utcán? Vagy mire kell az elektronika?


Kihangosítva, erősítőre kötve nem jönnek ki azok a hátrányok, amiket fentebb írtam. De a tiszta akusztikus hangjában egyik gitárnak sem bíznék. Nem tudom, miért akarsz elektro-akusztikusat, de ha nem létszükséglet az elektronika, ebben az árkategóriában - kissé 60 ezer felett járunk - már egész értelmes gitárokat kapni. Tömör fedlappal és normális vastagságú testtel.


Amire érdemes figyelni, főleg ha nylonos gitárról váltasz és főleg, ha fingerstyle játékra kell a gitár, az a nyak szélessége. Egy klasszikus gitáré az esetek 99,9%-ban 52mm. A fémhúros akusztikusoké leggyakrabban mindössze 43mm, ritkábban 45mm, még ritkábban 46, vagy 48mm. A 43mm baromi kényelmetlen tud lenni fingerstyle-ra. Különbözőek vagyunk, különböző kézmérettel, igényekkel, így teljes általánosságban nem lehet beszélni, de a 43mm még ezt figyelembe véve sem termett fingerstyle játékra. Olyan közel vannak a húrok egymáshoz, hogy baromi nehéz egy szép kézzel pengetős játékstílust megvalósítani rajta. A 45mm jóval jobb. Érdekes dolog, mert csak 2mm a különbség papíron, de érzetre ég és föld. Én azt javaslom, keress egy tömör fedlapos, normál méretű testtel megáldott, 45mm nyakszélességű gitárt magadnak. 46 és 48mm-est kb esélytelen találni, legalábbis ha nem akarsz minimum egy nullát még hozzátenni az ár végéhez.


(A nyakszélességet amúgy a felső nyeregnél, azaz a szemöldöknél mérik. Természetesen lefelé haladva szélesedik mindegyiké.)

2017. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Mojjo ***** válasza:

Na, ez a gitár pl brutálisan jó fingerstyle játékhoz:

[link]


És még elektroakusztikus is. De attól tartok, ez már kilóg a megcélozható árkategóriából. Pedig...

2017. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na, először is:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyi időt szántál , válaszra, a segítségre, nem semmi :D

Korrekt amit írsz, és jó a meglátásod, bár nem kinézet alapján "döntöttem" ennek kiválasztásánál, hisz sok videót megnéztem, és mint laikusnak, egyik legjobban tetszett a hangzása, dehát akkor ezek szerint én nem vagyok eléggé kvalifikált még ezen a téren :D De tény ami tény, nagyon tetszik.


Ha már gitárt veszek, akkor igen, elektro- akusztikusat szeretnék. Hogy miért? Mert bár itthon lehet, hogy nem kihangosítva, erősítővel "használnám" (gyakorlás, + hobby), de lehetséges, hogy a későbbiekben kisebb színpadokon (Hit Gyülekezete istentiszteletei pl.) különböző daloknál játszanék dob, zongora, énekesek, stb mellett. Nyilván lehetne hangszermikrofon, ha minden kötél szakad, de ez nem jellemző, és nem is effektív. Ront ez a helyzeten?


A következő megjegyzésedre: Azt kérlek vegyük figyelembe, hogy nekem az átlagnál talán kicsit kisebb kezem, ujjaim vannak :D Viszonyításképp annyira, hogy rájöttem, nekem amúgy se lenne annyira jó egy klasszikus (nylon) gitár (nem csak azért, mert egyébkét az a fémhúros akusztikus karcosabb, rezgősebb hangja jobban tetszik...), ugyanis zavar, hogy nem a legmegfelelőbben tudom átfogni az akkordokat, főleg a barrékat, illetve ha esetleg pár skálázást is tanulnék, az is nehezen kivitelezhető egy vastagabb nyaki gitárnál ezen tulajdonságom miatt.


De szeletek jók, és nagyon örülök hogy elmondtad. Mit gondolsz, tud annyira kényelmetlen lenni pl egy 43 mm-es, hogy elvegye a kedvemet, és hagyjam a finger style-t? Vagy a kisseb kezet figyelembe véve van rá remény, hogy élvezhetően megtanuljam?


Köszönöm a a tanácsot, igyekszem akkor keresni. Minden esetre, ha még esetleg reflektálnál, azt azért elmondaná,hogy hogy nyilván ez egy második úgymond kezdő gitár lenne, tehát a fejlődésen ütemében lenne a komolyabb hangszer vásárlás valószínűleg :) Emiatt jól lát,hogy jelenleg 110 ezer Ft-ot nem terveztem rákölteni :)


Előre is köszi :D

2017. nov. 2. 23:28
 6/12 Mojjo ***** válasza:
100%

@5: Oké, akkor tényleg az elektroakusztikus lesz a nyerő.


Ami a kis kezet érinti, két dolgot külön kell választani:

- a húrokat lefogó kezet, ami a fogólapon matat - általában a bal kéz

- és a pengető kezet, ami általában a jobb


Ha kicsi a kezed, a bal kéznek valóban kényelmesebb lesz a keskenyebb nyak. De az 52mm (klasszikus) és 43mm (tipikus fémhúros) között hatalmas nagy lesz a különbség, ezt már most mondom. A 45mm is bőőőőven nagyon sokkal kisebb a 43-nál. De valóban, kicsi kézhez lehet a 43mm a legmegfelelőbb. Viszont a pengető kéznek, még ha kicsi is, könnyen szűkek lehetnek azok a húrtávolságok. Nem mondom, hogy lehetetlen fingerstyle gitározni úgy, csak, hogy nem biztos, hogy a legkényelmesebb és megfelelőbb neki. De a legegyszerűbb, hogy ha van rá lehetőséged, akkor a lehető legtöbb hangszerboltba elmenni és kipróbálni a gitárokat. Pesti vagy? Ha igen, tudok ajánlani pár boltot.

2017. nov. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mojjo ***** válasza:
100%

Ja igen, annyi, hogy youtube videókból nagyon nehéz - vagy inkább lehetetlen - bármit is megmondani. Hiszen az általad hallott hang függ attól, hogy mégis milyen mikrofonal és hogyan is vették fel azt a gitárt, milyen messze volt a mikrofon, milyen volt a terem/szoba akármi hangzása stb stb...


Egyébként, ha okés a 43mm, akkor:

[link]

2017. nov. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 7-es hozzászóláshoz csak annyit fűznék hozzá, hogy a Youtube video-t csak tájékozódásra használd, soha ne az alapján dönts (tapasztalatokból mondom) Ha van rá lehetőséged próbáld ki, mert az lesz a nyerő szempont.
2017. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van, értem én, csak az a helyzet, hogy a két kezem egy méretű :DDD (Nem feltétlen kicsi, de nem egy hodály... Kisebb talán az átlagnál :) )


Közben egy ismerősnek a Yamaha gitárján próbálgattam a finger style-t, és azért nem tartom vészesnek a dolgot, csak azt bánom, hogy nem kérdeztem meg, hogy nem-e tudja mekkora a nyakszélesség. De sztem az is 43 lehetett.

Közben próbáltam keresni 45mm-est, vagy a felettit, de jól írtad, nem igazán találtam, csak 6 számjegyűt :DD


Vagy max marad az, hogy a klasszikusomon tanulgatom a finger style-t élmények nélkül, aztán majd később újítgatok.


( Nem vagyok pesti, így azért nehéz lenne a gitár próbálgatás :/ )

És, köszönöm a belinkelt gitárt, lehet hogy akkor erre esik majd a választás :)


Illetve a tanácsokért is hálás köszönet :D

2017. nov. 3. 11:09
 10/12 Mojjo ***** válasza:
@9: Ha nem tartottad vészesnek a 43mm-t, akkor hajrá. A #7-ben linkelt gitárt kapásból ajánlom minden szempontból :)
2017. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!