Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell elkezdeni önállóan...

Hogyan kell elkezdeni önállóan gitározni?

Figyelt kérdés

Nos. Az a helyzet, hogy nagyon szimpatikus lett nekem a gitár hangszer, be is szereztem egyet. Megakartam tanulni az akkordokat.

Rá is kerestem, mert ugye tanárom mèg nincs. És van egy kis gond.:DD Lehet, hogy kifogtok nevetni, de egyszerűen nem tudom leolvasni az akkordokat.^^’


[link]


Pl. Itt. A bal oldalit egyszerűen nem tudom értelmezni.:DD Valaki tudna segíteni?🙈 Nekem az is jó, ha megmondjátok, hogy melyik “vonal” melyik húrral egyezik.

A válaszokat előre is köszönöm.


2017. nov. 12. 13:03
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Uhh, ne ezekkel az akkordokkal akarj kezdeni - ezek majd hónapokkal később jönnek.


Szerezz be egy Muszty-Dobay: Új gitáriskola című könyvet, illetve, ha jól tudsz angolul akkor a justinguitar.com oldalt ajánlom. Ott elkezded a beginner résztől leckénként tanulni és nagyon szépen végigvezet egy haladó szintig.


(A képen a bal oldali függőleges vonal a legfelső, tehát legvastagabb gitárhúrt jelképezi, a jobb oldali a legalsót. A függőleges vonalak a bundok. A második bundtól indul a kép. De ez még tényleg nem kell neked, az ilyen, ún. barrés akkordok nem az abszolút kezdéshez valók...)

2017. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, utána nézek!:)
2017. nov. 12. 15:34
 3/4 Mojjo ***** válasza:

@2: Nagyon szívesen. És azt akartam az elsőben írni, hogy a vízszintes vonalak a bundok. A függőlegesek a húrok.


A Muszty-Dobay féle gitáriskola könyvet az alkotóktól kedveznényes áron és dedikálva is megvásárolhatod:

[link]

2017. nov. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Waff ***** válasza:

Megerősítem az első válaszolót, Muszty-Dobay Gitáriskola jó kezdésnek.

De ezt a fotót amit belinkeltél...nem értem mit nem lehet ezen érteni, ettől már nehezebb egysterűbben mutatni, magyarázni. A Muszty-Dobay könyvben is sokat fogsz ilyen kéz-fotókkal találkozni, plusz a TAB....

2017. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!