Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van értelme drága melodikát...

Van értelme drága melodikát venni?

Figyelt kérdés

Van 6000 Ft-ért soundstation meg van 20000 suzuki.

Aki esetleg ért ezekhez, van értelme ilyen drágát venni?

Valamiért el akarok kezdeni billentyűs hangszeren játszani és gondoltam ez a legjobb kezdés :D.



2017. dec. 31. 18:32
 1/3 Mojjo ***** válasza:
100%

Egy 6000 forintos melodika inkább játék, mint hangszer. Persze, tökjól el lehet szórakozni így is vele, meg valóban szokhatja a kezed is a billentyűket, ráérezhet a hangok kiosztására, arra, hogy hogyan is képezik le billentyűkre a kromatikus skálát, de ennyi.


Amúgy nem tudom, mennyire érdemes a billentyűs hangszerekkel való ismerkedést egy aerofon hangszerrel kezdeni... Lehet, akkor már egy kromatikus metallofon/xilofon jobb lenne, még ha nem is billentyűs, de egy melodikánál még nekik is több közük van teszem azt, egy zongorához.

2017. dec. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm válaszod. Ezzel a xilofonnal és metalofonnal most igazán elgondolkoztattál, akár még lehet egy ilyen is beleférne amúgy a büdzsébe egy olcsóbb melodika mellé.
2017. dec. 31. 19:28
 3/3 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: Megérné, hidd el. Arra figyelj, hogy mindenképp kromatikus legyen, azaz ne csak a törzshangok legyenek rajta, hanem az összes hang, ami a kromatikus skálán megtalálható.
2017. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!