Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan oktató, aki sikeres...

Van olyan oktató, aki sikeres forgalmi vizsga után, beül a friss jogsis mellé a saját autóba is gyakorolni? Vagy felesleges?

Figyelt kérdés
2016. nov. 3. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Van rá lehetőség, ahol én tanultam van direkt óra jogsival rendelkezőknek, jóba is voltam az oktatóval, mondta hogy ha van valami bátran forduljak hozzá, segít. Természetesen ára van, viszont saját autóba már nem éri meg, oda elég egy ismerős, barát, családtag aki nem kiabálós, kioktatós. Sokszor elég az is hogy valaki aki szét tud nézni, jelen van, nem kell hogy feltétlen jogsija legyen pl nagyi, csak ne szóljon bele és ne legyél egyedül! :)
2016. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért a jogosítvány nélküli nagymamára nem kellene rábízni a nézelődést.

Sőt még a jogosítvánnyal rendelkezők sem biztos, hogy alkalmasak korrepetálásra - ha van közöttük megfelelő az a legjobb.

Az anyós ülésből másképpen lehet érzékelni sok mindent, mint a kormány mögül, ehhez az oktatók hozzá vannak szokva, tudják, hogy mire kell figyelni, egy ismerős nem biztos, pláne, ha rutinból vezet sok hibával.


Saját autóval 1000-2000 forint közötti összegért vállal némelyik oktató korrepetálást, de már nem tanuló vagy, ha nem vagy vele megelégedve azonnal kirakhatod - ezt tudják, és úgy is viselkednek.

Azt neked kell érezned, hogy szükség van-e korrepetatőrre, a legjobb, ha egyedül gyakorolsz, de olyan csendes, nyugodt helyen kezdesz, és gyűjtesz tapasztalatot, bátorságot, ahol nem kell félned attól hogy hiba esetén dugó lesz.

Nekem is felajánlotta az oktatóm, hogy segít, ha szükségét érzem, de egyedül kezdtem, csöndes, nyugodt környéken közlekedni.

Meg kell szokni az autót, hol van a széle, eleje, vége, kezelőszervek hogyan működnek, és fokozatosan mentem egyre forgalmasabb helyekre.

Ez persze a főváros sűrűn lakott, forgalmas kerületeiben nem egyszerű, de vidéken nem volt gond.

2016. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én mikor megvettem a kocsimat felhívtam az oktatómat, hogy menjünk egy kört együtt, h érezzem, mennyiben más néhány forgalmi helyzet, mint azzal, amin tanultam. Biztonságot nyújtott még úgy is, h nem volt előtte pedál. Két órát gurultunk, jót beszélgettünk, én meg megnyugodtam és azóta is gond nélkül közlekedek. Még pénzt sem fogadott el, merthogy a napi órái előtt mentünk, tehát neki nem volt kiesés, és az én kocsimmal, ìgy üzenanyag-költsége sem volt. De amúgy is jó viszonyban voltunk, azóta is felhívhatom ha gond adódik. Ha jóban voltál az oktatóddal szerintem keresd meg, sokkak jobb, mint egy családtag :)
2016. nov. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 merhabal ***** válasza:

Azért azt szögezzük le, hogy bizony van egy SIKERES forgalmi vizsgád.

Dolgoztál és tanultál érte amikor órákra jártál és amikor vizsgákra. Én azt mondom hajrá, hiszen megcsináltad ;)

2016. nov. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!