Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Mandolin szólózni?

A Mandolin szólózni?

Figyelt kérdés
Sziaszatok Akkordokat tudok vele Pl: Gmoll-Cmoll-Es az alapokat mind- meg kéne nekem a ugye mert gitárhoz kellene. Barrék amit gitáron fognak ciszmoll stb ciszdúr ilyenek. Ja és szólózni kellene pl a keresztapát eltudom szólzoni a youtobrol megtanultam. De azt a zenét amik nekunk kellének hogy kellene megtanulni szólzoni? igazábol magamtol tanultam mindent senki nem tanitott
2018. ápr. 3. 22:33
 1/10 Mojjo ***** válasza:
Oké. Akkor ennek szerintem fuss neki még egyszer, de ezúttal lehetőleg magyarul.
2018. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Konkértabban az érdekelne hogy hogy tudnám elszólozni azokat.a zénéket amit jatszunk:) ugye Pl a kereresztapa című gengszterfilmnen a főcimdalat eltudom mert a youtobon tanitjak. De azok a zenék amik nekem kellenének hogy tudnam elszólozni? esetleg videokat kuldjek?
2018. ápr. 3. 23:04
 3/10 Mojjo ***** válasza:

Gitáron el tudod őket szólózni? Vagy gitárra vannak tabok/bármik? Vagy vannak kottáid?


Ha bármelyikre igen a válasz, akkor nagyon egyszerű a dolog: keresd meg ugyanazokat a hangokat a mandolinon is.

Kis segítség:

[link]


(A B az persze a magyar H)

2018. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jaa értem. Ha pl gitárra vannak tabok. Akkor az a kép amit kuldtel azokat kell lefogni?
2018. ápr. 4. 06:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fú.
2018. ápr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Az ötös nem véletlenül írta, amit... szerintem kezdd a legeslegelejéről a zenetanulást, ismerkedj meg az ABC-s hangokkal, aztán a hangközökkel stb stb, mert ez így nem fog menni.


Amit linkeltem, az egy ábra arról, hogy a mandolin nyakán melyik pozícióban melyik hangok találhatóak. Ha van gitártabod, akkor annak segítségével visszafejtheted, hogy mikor melyik hangot kell játszani éppen, és az ábrám segítségével könnyen megtalálhatod a mandolin nyakán. De jelen állás szerint ez nem fog menni, szóval tényleg kissé hátrébbról kell indítani, és az alapoktól kezdeni a zenetanulást. Ezt én itt nem tudom a GYK keretei között neked megtanítani.

2018. ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem akkor az a tábla az akkordokat jelentik? annyi hogy tudom a az alap akkordokat meg amit gitáron kell. de sajnos a szolót nem tudom. és sajna semmi zenei tanulásom nincs. ugye pl ugy megtutdam tanulni azt a szólót mert tanitják youutobon. de azok a zenék amik nekem kellenének aztsem tudom hogy kezdejk hozzá
2018. ápr. 4. 13:20
 8/10 A kérdező kommentje:
esetleg tudunk privátban beszélni? vagy valahol?
2018. ápr. 4. 13:22
 9/10 Mojjo ***** válasza:
100%

@8: Nem látom értelmét. Ahogy a hetesben is írod, nullán van a zenei tudásod - és valóban, pl kevered a zenei hangokat az akkordokkal. Ami nem baj, mert mindenki a nulláról kezdi, szóval ez teljesen normális, de én nem tudok leadni neked egy teljes kezdő zenei tananyagot, sem itt, sem privátban.

Amint lesz kis időm viszont, keresek pár oldalt, ami segíthet neked elindulni.

2018. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom szépen!:)
2018. ápr. 4. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!