Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongora/pianínó/digitális...

Zongora/pianínó/digitális zongora/szintetizátor kérdések, melyiket érdemes, mire kell figyelni a vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Most fogok elkezdeni zongorázni.


A kérdésem az lenne, hogy mik az előnyei ill. hátrányai a szintetizátornak,digitális zongorának, pianínónak? Szintetizátornál milyen tulajdonságokra kellene figyelni, hogy legyenek benne?


Leginkább újonnan szeretnék beszerezni egyet, de nem akarok százezreket költeni egy új hobbira.


Azonban, ha mégis használtat vennék, mire kellene figyelnem? Honnan ismerem fel azokat a pianínókat, amikre tényleg vigyázva volt és még évekig örömöt nyújthatnak?


Most találtam egy egésznek jónak tűnő kis szintetizátort, ami "Sub 61B USB MIDI szintetizátor" névre hallgat. Erről tudnátok mondani valamit?


Köszönöm szépen a válaszokat! :)



2018. ápr. 20. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sok a kérdés kicsit szét kellene választani bizonyos dolgokat!

Az írod "Most fogok elkezdeni zongorázni."

Ezt ugy kell érteni hogy zene iskolába, vagy tanárnál és akusztikus zongorán?

A zongora/pianino billentyüzet mechanikája teljesen más mint a szintetizátoré! Sokkal keményebb a zongoráé a kalapács mechanika miatt. A Szintetizátor billentyüzete egy nagyon puha lágy mivel egy kis rugó fesziti csak. Tanuláskor ez eléggé zavaró hogy két különbözö hatásfoku billentyüzeten gyakoroljon valaki.

2018. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igazad van, bocsánat a kuszaságért, de igyekeztem röviden összefoglalni minden kérdésemet.


Zeneiskolánál még utána kell járnom a dolgoknak, nem tudom vállalnak-e 16 évesen, és külön problémát okoz az, hogy soha nem is jártam.

Tehát egyelőre egyedül kezdeném, nyártól esetleg tanárral vagy zeneiskolán keresztül folytatnám.


Értem, tehát teljesen más az érzet. Azonban tényleg csak a saját szórakoztatásomra csinálnám. Pianínót nem hiszem hogy találnék, így hát marad a szinti vagy a digitális zongora, utóbbiból találtam is egy egész jót, tanító funkciókkal megspékelve, baráti áron.

2018. ápr. 21. 22:00
 3/16 Mojjo ***** válasza:
80%
@2: A szintetizátor nem zongora. Ha zongorázni akarsz tanulni, vegyél valamilyen zongorát (akusztikus zongora/pianínó/digitális zongora). Szintetizátort csak akkor vegyél, ha szintetizátorozni akarsz megtanulni.
2018. ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akit kinéztem, villanyzongora néven fut. Az melyik kategóriába tartozik?
2018. ápr. 21. 22:16
 5/16 Mojjo ***** válasza:
100%
@4: Valószínűleg digitális zongora lesz, de egyszerűbb megmondani, ha belinkeled.
2018. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez lenne az: [link]
2018. ápr. 21. 22:32
 7/16 Mojjo ***** válasza:
100%

Ez egy szintetizátor. És annak sem valami jó.

Egy zongorának 88, vagy ritkán akár még több billentyűje van (kivéve, ha 100+ éves). A 61 billentyűs csodák mind szintetizátorok. Egy digitális zongora ennél jóval drágább.

Ha mégis szintetizátort veszel, legalább legyen billentésérzékeny billentyűzete, anélkül kb semmit nem ér zongoratanuláshoz.

2018. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ennek a leírása megemlíti a “dinamikus leütés” szavakat, én azt gondoltam, hogy ez ugyanazt jelenti. Olvastam valami ilyesmit.

Csak az a gond, hogy ebben az árkategóriában nincs 88 billentyűs, vagy nagyon jól elbújt előlem.

Köszönöm a segítséget, még jó, hogy megkérdeztem.

2018. ápr. 21. 22:55
 9/16 Mojjo ***** válasza:
100%

@8: Igazad van, tényleg billentésérzékeny a billentyűzete.


Persze, 88 billentyűsből még szintetizátor sem nagyon van ennyiért, a digitális zongorák meg ahogy írtam jóval-jóval drágábbak ennél. A zongora sajnos egy drága hangszer, minden fajtája,még akkor is, ha a legalapabb modellt veszi az ember, ez egy ilyen ügy.

2018. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igazából úgy vagyok vele, hogy most veszek akkor egy szintetizátort, kipróbálom milyen, megtanulom az alapokat. Aztán ha mondjuk 1-2 év múlva is érdekel és folytatni akarom komolyabb szinten, akkor természetesen beszerzek egy pianínót. Eredetileg is azt szerettem volna,de ebben az árkategóriában szerencse kérdése hogy milyet fogok ki.:/


Szerinted akkor azzal el lehetne kezdeni a tanulást, amit belinkeltem?

2018. ápr. 22. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!