Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongora/pianínó/digitális...

Zongora/pianínó/digitális zongora/szintetizátor kérdések, melyiket érdemes, mire kell figyelni a vásárlásnál?

Figyelt kérdés

Most fogok elkezdeni zongorázni.


A kérdésem az lenne, hogy mik az előnyei ill. hátrányai a szintetizátornak,digitális zongorának, pianínónak? Szintetizátornál milyen tulajdonságokra kellene figyelni, hogy legyenek benne?


Leginkább újonnan szeretnék beszerezni egyet, de nem akarok százezreket költeni egy új hobbira.


Azonban, ha mégis használtat vennék, mire kellene figyelnem? Honnan ismerem fel azokat a pianínókat, amikre tényleg vigyázva volt és még évekig örömöt nyújthatnak?


Most találtam egy egésznek jónak tűnő kis szintetizátort, ami "Sub 61B USB MIDI szintetizátor" névre hallgat. Erről tudnátok mondani valamit?


Köszönöm szépen a válaszokat! :)



2018. ápr. 20. 16:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A szintetizátor mellett nekem az a legnagyobb érvem, hogy új és van hozzá garancia. Hozzáértő imerősöm sincs akivel eltudnék menni megnézni mondjuk egy pianínót, így ez szerintem tényleg sokat számít.
2018. ápr. 22. 08:54
 12/16 Mojjo ***** válasza:
100%
Ebben az árkategóriában nem szerencse kérdése, hogy milyen pianínót fogsz ki, ebben az árkategóriában tüzifát kapsz, nem hangszert. A használható pianínók 200, vagy inkább 250 ezer forinttól kezdődnek. De ha valaki komolyan gondolja a zongorázást, étdemes egy 400 ezer körül nézelődnie.
2018. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Mojjo ***** válasza:
100%
És igen, el lehet kezdeni a tanulást a belinkelt szintivel.
2018. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Legalabb szep az a tuzifa.😁

Koszonom szepen a segitseget! Akkor szerintem o lesz a nyero.

2018. ápr. 22. 10:37
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

En egy nem billentes erzekeny Yamaha szintovel kezdtem zongorazni tanulni, amit szulinapomra kaptam. Imadtam, es imadom is, ha utazok, a mai napig azt viszem magammal es tudok gyakorolni. Kb 7 hónap utan lett egy baromi jo pianinom a szerencsenek kszonhetoen (rokonoktol kaptam ingyen, mert nem hasznaltak), mert amugy nekem se lett volna ra penzem, szoval szerencsem volt. Redneraktam, kitakaritottam, behangoltattam, megszerelgettem, es egy nagyon jo kis hangszer. Korulbelul 4-5 nap volt, mire teljesen atszokott a kezem a puha szinti billentyukrol a kalapacsmechanikahoz. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy szinton is el lehet kezdeni jatszani, a semminel tizmillioszor jobb. Sot, egy olyan szinti, aminek normalis a hangminosege, es teljes meretuek a billentyui, nem ilyen kis gyerekjatek, az mar elmenyt tud nyujtani, ezaltal megszerettetheti veled a zenet, es teljesen alkalmas arra, hogy elkezdd ezt a hobbit.

Sokan mondjak, koztuk Mojjo is amugy (:D), hogy egy jo draga digit.zongora visszaadja az akusztikus hangszer elmenyet. Hat nem. Szerintem tok mindegy hogy digit zongoran vagy szintin kezdesz jatszani, mindketto elter az akusztikus zongoraktol, tok mindegy hogy melyik szempontbol, de elter. Persze nyilvan egy jobb kategorias digit.zongoranak jobba dinamikaja es a billentyuzete, mint egy szintinek, de az akusztikus hangszerre arrol is at kell szokni, mint a szintirol. Ami krg nem egy akkora cucc aminek azt bealittjak egyebkent.

Az elmult 1 honapban hangszerboltokban, zongoratermekben osszesen kb 20 digitalis zongorat probaltam ki, es 10 akusztikusat. A 6 millio forintos digitalis Yamaha grandpianot tukorsiman odaverte a 900ezres szinten Yamaha pianino. De probaltam Kawai, Roland, Casio es egy rakas Yamahat, 500ezer forintosat is 5 milliosat is... egyik se volt olyan jo, mint a legalapabb akusztikus ha gszer amit probaltam.

2018. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ment a zöld mindenkinek!


Köszönöm utolsó, jó volt elolvasni egy ilyen pozitív történetet.


Remélem hozzám is kegyes lesz Fortuna, így átgondolva a dolgokat kb. 1 éve az iskolám ajándékozott el egy jó állapotú pianínót. Napokig hirdették fb-n.:D Már sajnálom hogy nem csaptam le rá akkor.


Kezdésnek szerintem is jó lesz a szinti, a többit meg majd meglátjuk.

2018. ápr. 22. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!