Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Javíthat a teljesítményen ha...

Javíthat a teljesítményen ha ezeket kicserélem a gépben?

Figyelt kérdés

Adott egy kb.12 éves gép.

gigabyte alaplap

amd athlon 2.1ghz am2 proci

4gb ram

meg most egy winfast 512 kártya


Összerakok majd új gépet de arra gondoltam hogy addig is ebbe raknám be (cserélném)a dolgokat.

Pl egy 1050ti videókártyát, minőségi tápot,meg egy ssd-t

működhet ez?



2018. márc. 23. 10:33
 1/10 Fantom83 ***** válasza:

Nem akarlak nagyon elkeseríteni,csak egy kicsit.

Szerintem hiába tolnád bele a videokártyát,a 2 magos proci nagyon gyengén muzsikálna mellette.

Max SSD-t vegyél bele,és kész.

A tápod tényleg legyen minőségi,rengetegen szívnak miatta.

2018. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mi a pontos alaplap neve? Mert 12 évvel ezelőtt még vígan volt AGP csatlakozó is meg sima PCI, amibe nem lehet bekötni egy 1050Ti-t.


Én a helyedben vennék egy ryzen 2400g-t 2x4gb rammal meg egy olcsó lappal és máris többre mentél, az APU hozza kb a gt1030 szintet, ami low budget gamer gépekbe vesznek.

2018. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első hozzászólóval, ezt a gépet maximum egy SSD tudná elég jól "felturbózni".
2018. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tehát sokat nem dobna rajta.

De a videókarit úgy is megvenném meg a tápot,ssd-t akkor meg addig is miért ne használnám? Amíg a többit meg tudom venni.

Amugy Rayzen 5 1600-at gondoltam asus b350 lappal 8gb rammal.De csak apránként tudom megvenni.

2018. márc. 23. 10:55
 5/10 Fantom83 ***** válasza:

De ha az alaplapod AGP-s a VGA pedig PCI-E akkor csak nézegetni fogod a videokártyádat a dobozában,ameddig nem lesz új konfigod!

Igaza van a hozzászólónak!

Táp+SSD,és egy univerzális,minőségi processzor hűtő az kell inkább.(később az új konfigodra jó lesz)

2018. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Feltéve h van rajta SATA csatlakozó.
2018. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A GF 9800 GT -s VGA -d ami van, most teljesen jó ehhez a CPU -hoz, jelenleg max SSD -vel tudnál némi plusz sebességhez jutni, feltéve ha tudja az AHCI módot az alaplap.
2018. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ami benne van kártya az pci-os ezért gondoltam hogy működne vele a1050ti is.

Alaplap típusa gigabyte ga-m52s-s3p

2018. márc. 23. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:

a winfast 512 kártya sok minden lehet, mivel eddig nem írtál konkrétumot, így a fene tudta.

A lap PCI-E csatlakozóval rendelkezik, így menne, bár szerintem értelmetlen darabonként venni, mert lehet 4 hónap múlva fele annyiért veheted meg ugyan azt a kártyát.


Táp meg ssd max, amit most megérheti venned, a többit meg egyben lenne érdemes.

2018. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rendben,köszi mindenkinek.


Igaz,addigra talán lejjebb mennek az árak.


:)

2018. márc. 23. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!