Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lett egy működőképes InvoTone...

Lett egy működőképes InvoTone MX6 analóg keverőpultom. Hogyan, mire tudnám használni? Hol, milyen forrásból tudnám megtanulni a használatát, a hangkeverők használati technikáját? Milyen alapfogalmakkal kell tisztában legyek?

Figyelt kérdés

Sikerült - látszólag, egyenlőre, kopogjuk le - megjavítanom egy InvoTone márkájú MX6 típusjelzésű 6 csatornás analóg keverőpultot.

Pontosan így néz ki: [link]


A bejövő 18V-ot fogadó áramkörben volt 2 kondi, 4 ellenállás és a hozzájuk tartozó diódák meghalva. Az áramkörnek ezt a részét megfelelő méretű saját panelon jó minőségű THT komponensekből újraépítettem, hozzávezetékeztem a többi részhez és elrendeztem a dobozban.

Most működik, a bekapcsolt állapotot jelző LED világít, a füllhallgató 6.25-ös Jack kimenetén jön is hang (egy csatornával próbáltam).


Műszerész oldalról az elektronikához eddig értettem - nomeg azért jóadag szerencse is kellett, hogy ilyen egyszerű legyen helyrehozni -, a bekötéséhez, használatához viszont már annyira nem értek, mivel még SOSE használtam keverőpultot. Még ilyen egyszerű típust sem.


Utoljára 8 évvel ezelőtt foglalkoztam zeneszerzéssel, akkor viszont semmi ilyesmit nem használtam, MINDENT egy szintetizátorral és egy szerény teljesítményű laptoppal oldottam meg.


Most ismét szeretnék zeneszerzéssel foglalkozni, lehetőleg igényesebben, mint tizenéves koromban. Technikai, számítógépes ismereteim is jobbak lettek azóta, viszont igaz, majd mindent újra kell tanuljak, amiket 8-10, vagy még több idővel azelőtt tanultam meg, sajátítottam el.


Jelenleg egy VST orientált szoftverekkel felszerelt WinXP SP3-as laptopból, egy kijelző nélküli MIDI képes szintetizátorből és egy USB-s mikrofonból, plusz egy "belépő szintű" (azért nem lebecsülendő) Sennheiser fejhallgatóból állítottam össze egy tanuló, kísérletező sarkot, hogy ismét nekiálljak az alapoktól zeneszerzéssel foglalkozni.

Van még egy belépő szintű 3.5-ös jack csatlakozójú mikroportom is, de azt már nem tudtam hova bekötni.

Talán ehhez is jól jönne a keverő.


Hol tudnék utána nézni az interneten, hogy hogyan köthető be és hogyan használható a lehető legjobban, legátfogóbban egy ilyen keverőpult?

Kéne tudnom pl., hogy melyek kimenetek és melyek bemenetek az eszközön. Melyik kimenet és melyik bemenet mi. Hogyan vezetékelhetők, hurkolhatók egymásba a ki-/bemenő eszközök.

Minden, ami alapján meg tudom tervezni igényeim szerint a pult vezetékelését.


Előre is köszönöm a segítséget, útmutatást!



2018. máj. 14. 15:39
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!