Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az, hogy az AK26-Number One...

Az, hogy az AK26-Number One száma jelenleg a legfelkapottabb zene az országban, az mennyire minősíti ezt az országot?

Figyelt kérdés

Refrén:

Odab**szlak titeket popba,

Odab**szlak titeket rapbe!

Velem kerülnétek be a topba,

Velünk kerülnétek be a trendbe!

A karrieretek mondd hol van?!

nekem a kutyáim alatt a kertbe,

sokan látnátok már holtan,

de én ezt soha nem fejezem be!


Number one Number one Number one

Number one Number one Number one

Number one Number one Number one

Number one Number one Number one


Hiro verze:


Folyton csak fényezem magamat,

a zenémmel sz**rom az aranyat.

Jönnek a csajok a buliba,

a k**rvák bevisznek a budiba.

Vodkából bennem egy üveg,

a h*gyom kimarta a füvet.

Lesz**rom hogy rólam mik mennek,

lesz**rom hogy mi tetszik nektek!

Popsztár lettem cula,

nálatok potyog a k**la.

Viszem a nagyidat moziba,

sajna nem bukik a kocsira.

Üvölt a dalom a koliban,

a lábamon nyáron is kori van.

Túrja a kertem egy vakond,

k**rva jó beateket rakott.

Minden bulim egy nagy show,

leszek a haverod Dancsó.

A pólón a felirat Kozsó,

kéne pár feliratkozó.

Rapsztár lettem muci,

megborulunk mint a Buci.

Tele a tárcám, duci,

mindig a legújabb ruci.

Mindenki nyúlja a dalaim,

leragadtatok a tavalyin!

Mindenki feateket akar,

mindenki utánunk kapar.

Kinyomom folyton a mobilom,

letörlöm a Facebook profilom.

Mert szupersztár vagyok tesó,

egy szupersztár vagyok tesó!


Giajjenno verze:


A rapem Pákó Fekete,

a szövegemnek nem vicc a fele se.

Megmondtam hogy köszönjük Emese,

ez kicsinál mint a Tibi atya felese.

Odabaszlak titeket rapbe te ágról szakadt Vanilla Ice,

itthon nem marad meló mo neked meg irány a reptér aztán Svájc!

A helyemben lennél, látom hogy átvennéd már a státuszom,

de bármit mondasz annyit ér, mint a gáz ami kijön az án**szon!

A Hiro Bieber, a Giaj meg Jenő,

próbálkozol de mégsem vagy menő,

dobok rád itt van még 50 lepedő,

dik a Superman, de hol van az erő?

Aranyba érkezek én, mint a Cs**vesbánat Fárajó,

kinek mutogatod a lemezeidet, pedig az csak tüzifára jó.

Getto cowboy, de nagy csávó,

kirapelem neked a szádat bárhol,

a csapatotok olyan mint egy gólyatábor,

de tényleg nem érdekel ki nem likeol!

Egy cubai szivar kell, meg egy Michael Jackson kazetta,

mikrofon nálam reggelig, te meg csak dobjad a lóvét a kalapba.

Az Aranka is megrázza a s**ggét, minek lennénk mi haragba?

Úriembernek születtem havaerom, én nem megyek át neked parasztba.



2018. jún. 9. 16:41
1 2
 11/15 anonim válasza:
45%

Azért mert sok embernek tetszik

Attól mert neked nem tetszik masnak tetszik és amúgy külföldön ugyanez megy

Szóval nem értem miről van szó

2018. jún. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ak26 a magyar igénytelenség netovábbja, az ilyen féreg előadók miatt van ennyi r@banc meg homo gyerek!
2018. aug. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Nos... Elkezdenék egy kis elemzést. Először is kiemelném azt, hogy egy zenéről nem csak a szöveg alapján lehet eldönteni, hogy trash-e vagy nem. Ebben az esetben rendelkezésünkre álló videoklip is sokat segít nekünk. Nézzük a szöveget: maga a szöveg nem értelmetlen halandzsa. Miért is? A refrén, ami az első két sor értelmezhető úgy, hogy Hiro az, aki a rap és pop zenei műfajban is megállja a helyét és, ha vele dolgoznának, akkor valószínűleg sikerük lenne és felkapottak lennének. Az, hogy Hiro karrierje a kutyái alatt van egy utalás arra, hogy ő többre is képes, ám ezért még meg kell dolgoznia. Ezen kívül megtudjuk, hogy habár sok ember ellene van, ő nem fog meghátrálni és folytatja azt, amit elkezdett. A Hiro által énekelt verze lényege az, hogy Hiro dalai és ő maga igen nagy népszerűségnek örvendnek, és őt nem érdekli se a pozitív és se a negatív vélemény, mert ő ezt szereti csinálni. Viszont ez Giajenno verzéjében is megjelenik, de az ő verzéje árulkodik arról, hogy sok irigy ember van, akik őt "megvetik", ám őt ez nem érdekli. Ezen kívül az egész egy ilyen "fenyegetés" alapján foghatjuk fel, amely azok iránt irányul, akik őt kiparodizálják (például Dancsó Péter a.k.a Videómánia, erre találunk a szövegben utalást; az idézőjel pedig azért van, mert nem konkrét fenyegetésről van szó, hanem inkább egy ilyen "barátságos" visszavágásról.

Nézzük a második lényeges pontot: a videoklipet elemezhetjük úgy, hogy vágás, operatőri munka, alap és az énekesek "színészi" játéka. A vágás úgy lett megcsinálva, hogy középpontjában nem a helyszín, hanem Hiro és Giajenno állnak és az kisebb kiemelések a klipből. Az operatőri munkában viszont a helyszínt kicsit jobban is részletezhették volna, de alapjáraton megfelelt. Az alap jó ritmusos, így könnyen fülbemászóvá válik a szöveg. Maga az énekesek "színészi játéka" pedig a klipnek azért felelt meg, mert az általuk felvett testhelyzet és mimika a szövegben leírt népszerűségnek megfelelt. (Igen, ezt nehéz értelmezni, de egyszerűen: mivel népszerűek, így egy kicsit nagyzolós helyzetben láthatjuk őket.)

Kérdésedre a válasz pedig: Hidd el, hogy nem ez fogja meghatározni az ország minősítését, ugyanis nem ezek alapján szoktak minősíteni egy országot. zenei téren sincs nagy beleszólása. Az 1.válaszolónak üzenem, hogy a Gangnam Style tényleg trash, de ez nem az. Minimum megközelíti, de egy zenét nem csak a szöveg alapján kell ítélni. Értelmezni kell. Lil G és Nemazalány - Petőfi Sándor című műve inkább trash, mint ez. És igen sok a proli ember, de ez nem érdekel senkit. Nem ítélhetjük el őket ez alapján.

A 2. válaszolónak üzenem, hogy azért, mert neked nem nyerte el a tetszésed, azért neked jogod arra, hogy igénytelennek nevezd! És nem csak a tizenévesek hallgatják ezt. Ő nekik ez teljesen magas. Azt sem értik miről szól igazán a klip, csak ezzel játsszák a menőt, hogy ők rapet hallgatnak. A kilencedik válaszolóval egyetértek, hiszen tényleg addiktív a szám, de, ha rossz lenne, akkor miért álltak össze velük olyan népszerű előadók is, mint például PIXA vagy Ábrahám és Raul? Viszont a Gucci Gang az tényleg egy semmitmondó sz*r, sőt inkább ez volt az, ami jobban elvadította a már elkorcsosult generációt. Miért? Mert a tizenévesek belegondolják magukat a számba és így azt hiszik, hogy ők már milyen nagy valakik. A tizedik válaszolónak üzenem, a kérdés nem az volt, hogy te mit gondolsz róluk. Igenis zenészek, hiszen leraktak valamit az asztalra és tudnak is zenélni. Azért, mert neked nem tetszik a hip-hop/rap/pop műfaj, azért nem kell őket igénytelennek nevezni. (Semmi jogod hozzá, viszont az igaz, hogy a Pokolgép és a hasonló zenekarok több lemezt eladtak, de ne felejtsd el barátom, hogy ők is alulról kezdték...) A tizenkettedik válaszolónak pedig üzenem, hogy nem a véleményt kérték ki, hanem egy választ a kérdésre. (Illetve a helyesírásodon és a nyelvezeteden lehetne mit csiszolni [nem sértésből, de sokat elárul rólad barátom].)

Nos ez lenne az én hosszú véleménykifejtésem a kérdésedre. Szeretném neked elmondani, hogy ne higgy azoknak, akik egyből ilyet írnak: "Átolvastam a szöveget és ez trash." Ez nem így működik! Elemezni kell, mint egy rendes irodalom órán!

Végül pedig szeretném megköszönni, hogy végigolvastad. Remélem tudtam segíteni a kérdésed megválaszolásában és a ködös dolgok tisztázásában. Tudom hosszú lett, de ez egy teljes és komplett válasz erre.

2018. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha az utolsó ennyire belement az elemzésbe akkor hogy hagyhatta ki a rímeket?

Ennyire igénytelen, buta rímeket egyszerű még olvasni is szenvedés.

2018. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
*Egyszerűen
2018. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!