Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon nem szánalmas...

Magyarországon nem szánalmas az úgynevezett "gengszter rap"?

Figyelt kérdés

Szerintem itthon gengszter rapről nem igazán lehetne beszélni, mégis sokan annak képzelik magukat. Vagy éppen annak titulálnak bizonyos előadókat.

De ez hogy? Hát könyörgök még egy komolyabb verekedés sem volt itthoni rapperek között.

Félre ne értsetek, én nem szeretném, hogy itthon lövöldözzék egymást a zenészek, de ez a 90-es évek Amerikája, nem a mai Magyarország. Ott azért lelőttek egy 2Pac-ot, egy Notorius BIG-t, 50 Centet is meglőtték párszor, ő túlélte. És még biztos más esetek is voltak, de nem jut eszembe most több.


Itthon meg mi megy? Legfeljebb kisstílű megélhetési bűnözők, akik elkezdenek zenélni, oltogatnak ismertebb előadókat, megy a fenyegetőzés oda-vissza. Majd a végén mi történik? Semmi, elfelejtődik az egész.


Mégegyszer mondom én nem örülnék, ha itt bandaháborúk lennének, de ha egyszer nincsenek akkor ne akarják már azt a látszatot kelteni.

Mit gondoltok ennek mi lehet az oka?



2018. jún. 16. 00:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

Az hagyján, hogy nincs gengszter rap, nekem annyira nem is hiányzik.

Viszont real rap sincs Magyarországon, ami sokkal gázabb.

2018. jún. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egész magyar rap gáz. Az emberek igénye is csökkent így a zene minősége is. Már lassan alap sincs csak egy beat azt annyi,meg valami ostoba szöveg.
2018. jún. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igazából nekem se hiányzik, hogy valódi gengszterek legyenek az előadók, van így is elég bűnözés az országban.

Csak akkor ilyen hiteltelen gengszter rapperek se legyenek, akik előadják, hogy "ezt kinyírom, azt kinyírom, így kokain, úgy dől a pénz" aztán ezeket maximum filmen látták.

2018. jún. 16. 01:13
 4/24 radioheadyendremény ***** válasza:
100%

De, mivel a célközönsége az a 14 éves Móricka, aki cseszegeti a nála két évvel fiatalabb Pistikét a suliban, ám mikor Pistike 17 éves tesója számon kéri rajta ezt, akkor összeszarja magát, és sírva szalad anyucihoz.


Azzal viszont nem értek egyet, hogy az egész magyar rap szar. Nem vagyok a műfaj szakértője, de azért az Akkezdtet Phiainak vagy a Rímbiózisnak vannak jó számai.

2018. jún. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
A gengszter rap mindenhol és mindenhogy szánalmas véleményem szerint.
2018. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen itt nincs meg az az afroamerikai kultúra mint az USA-ban, de azért itt is vannak rosszabb környékek

Viszont szerintem ez az egész gengszter rap, helytől függetlenül baromira szánalmas

Ráadásul MINDENKI kivétel nélkül ugyanarról rappel, ugyanabban a stílusban, ugyanazzal a mondanivalóval, hogy válasszak magamnak kedvencet közülük ha mindegyik ugyan olyan? :D

BTW az amerikai gengszterrapperek nagy része is megmarad a "beefelgetés" szinten aminek semmi más célja nincs csak a hírnév és nézettségszerzés

Még az NWA, a gengszterrap "atyjainak" tagjainak sem volt sok köze az utcához, Ice Cube például nagyon is jó környékről, jó családból származott (Eazy-E az egyetlen ilyen kivétel talán a csapatból, de ő meg hulladék rapper volt ráadásul nem is saját maga írta a szövegei nagy részét)

Az igazi gengszterrapperek, akik "realek" meg nem nagyon ismertek, mert egyszerűen nem elég jók és figyelemfelkeltők mint rapper, volt pár kivétel (élen a túlértékelt 2paccal például), de összességében nem ez a jellemző.


Az itthoni gengszterrap viszont szó szerint egy hulladék 0 szókinccsel, egyébként szerintem nem baj ha egy rapper nem "real", de akkor írjon jó szövegeket, vagy legalább legyenek jók az alapok, vagy bármi.. Az itthoni eladók nagy része kritikán aluli mind kifejezőképességben, szövegírásban, rímelésben, mint producerként, a beatek hulladékok nagyrészt, stb. Az egyetlen talán jó magyar előadó ilyen szempontból SZERINTEM a Killakikitt, de ők meg nem gengszterrapperek és az utóbbi időben már szerintem ők is lefelé mennek azon a bizonyos lejtőn.


De hogy a kérdésre is válaszoljak.. :D Az egyetlen célja a nézettségszerzés, a hírnévszerzés. Magyarországon egyszerűen az emberek képtelenek elfogadni a New Schoolt, semmi mást nem ismernek mint 2pacot, Biggiet, Eminemet, és még jó esetben 50 centet, esetleg NWA-t, ezeknek nagy része gengszterrap, jóhogy a magyar előadók is ezt másolják, mivel ebből jön a nézettség.

New School rappel alig próbálkoznak magyarországon, mert egyszerűen nem kíváncsiak még rá, ilyen szempontból le vagyunk maradva 10-15 évvel

Ez a "beszólogatás", beefelés is CSAK a nézettségért megy, de ez nem csak a zenében van így, youtuberek meg mindenki imád egymással vitázni a figyelemért.


Az eddigi kommentelők meg (legalábbis azok, akik 2 magyar előadó ismerete nélkül a teljes palettára szimplán azt mondják hogy "szar") egyszerűen retardáltak


Vannak remek hazai előadók: Akkezdet Phiai, Rimbiózis, NB

Ezeket egyszerűen támadni sem lehet, egyszerűen kiváló zenék. Kiemelném Újoncot az AKPH-ból, aki szerintem hazánk legjobb rappere még úgy is, hogy lesz**ja az egészet


Meg még ott van Mikee Mykanic, akinek a stílusát lehet "alpárinak" vagy bárminek tituálni, de bravúros szójátékai vannak + azért ha több szöveget meghallgatsz lehet hallani hogy elég okos ember ő is

2018. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Én elismerem, hogy vannak jó hazai rapperek, nem is ezzel van a probléma. Sőt biztos vagyok benne, hogy akik itthon gengszternek vallják magukat vagy annak titulálják őket, ők is tudnának jó zenét csinálni, de el kéne engedni a gengszterkedést.

Akik itthon rappelnek, és emellett megjárták a börtönt például, az talán a Wanted nevű csapat, de mondjuk ők inkább megélhetési bűnözők mint komoly gengszterek. A másik akit ismerek az ex RTM tag Carlo Escobar, aki ült börtönben pontosan nem tudom miért, de basszus már a neve is egy komoly bűnözőről lett lekoppintva.


Amerikában is voltak akikről ez csak egy felépített kép volt. Viszont sok ottani rapperről lehet azt olvasni, hogy "12 évesen kezdett drogot árulni, már ekkor valamelyik banda tagja lett" tehát ott tényleg volt egy réteg akik hitelesek lehettek ebben a műfajban. Ezzel szemben egy Mr. Busta mit csinálhatott 12 évesen? Járta a 6. osztályt kb. Ugyanez elmondható szerintem a többi itthoni rapperre. Ami nem gond, csak így hiteltelen a gengszterkedésük.


Mr Busta és a Wanted között volt egy konfliktus azt hiszem 5 éve, amikor a Westendben dedikált Busta, és odament pár Wantedes arc, hogy akkor játsszuk le. Erre Busta, vagy valamelyik embere rendőrt hívott.


Én nem támogatom, hogy emberek verjék egymást össze a westendben, vagy épp a bejárat előtt DE. Egy halom olyan számot írt, aminek már a címe is arra utal, hogy ő milyen kemény "Szétkaplak" "Tűzben edzett férfi" stb és amint volt valaki, aki mondta neki, hogy akkor gyere kapj szét, egyből rendőrt hívott.


Nem azért de ne nálunk ez utoljára általános iskolában volt divat, hogy két kis h.lyegyerek beszólogat egymásnak, majd amikor adott lenne a lehetőség, hogy lerendezzék, akkor "áhh azt nem is úgy gondoltam".

2018. jún. 16. 17:35
 8/24 anonim ***** válasza:

,,Én elismerem, hogy vannak jó hazai rapperek, nem is ezzel van a probléma."


Igen, ez nem is neked szólt elsősorban, hanem az itt lévő válaszolóknak akik 90%-os valószínűséggel nem ismernek 2 db magyar rappert, és így tituálják sz*nak az egész hazai réteget.


A Wantedet meg Escobart inkább hagyjuk :D Jól írtad, a Wanted tagjai inkább megélhetési bűnözők voltak, Escobar komolyabban benne volt a dolgokban, de ő meg hulladék mint rapper (ugyanez igaz a Wantedre is)

Egyébként Escobar bordélyház működtetése miatt ült börtönben



,,Amerikában is voltak akikről ez csak egy felépített kép volt. Viszont sok ottani rapperről lehet azt olvasni, hogy "12 évesen kezdett drogot árulni, már ekkor valamelyik banda tagja lett" tehát ott tényleg volt egy réteg akik hitelesek lehettek ebben a műfajban. Ezzel szemben egy Mr. Busta mit csinálhatott 12 évesen? Járta a 6. osztályt kb. Ugyanez elmondható szerintem a többi itthoni rapperre. Ami nem gond, csak így hiteltelen a gengszterkedésük."


Igen de én vagyok az egyetlen aki szerint a "hitelesség" a legfontosabb a világon?

Szerintem egy rapper akkor lesz jó eladó ha jó szöveget ír, és amiről rappel azzal sokan azonosulni tudnak

Engem személy szerint nem érdekel ha egy rapper nem élte azt át amiről a szövegeiben szó van, attól még lehet rohadt erős egy szöveg (teljesen random példa, Tyler The Creator: Tron Cat, minden nap meghallgatom legalább 5x, pontosan én sem tudom hogy miért mert bár azonosulni nem nagyon tudok vele mégis olyan erős a szöveg ami egyszerűen kierőszakolja belőlem hogy mégegyszer meghallgassam)

Funktasztikus is azt csinálja például amit Busta, csak jobb szövegeket ír, mégse szidja senki, pedig ugyanannyira hiteles rapper mint Busta (semennyire)


Egyébként szerintem a hazai gengszter rappel is ez a legnagyobb probléma: Mivel nincsenek olyan vidékek mint az USA-ban ezért nincs olyan ember aki ezekkel a szövegekkel azonosulni tudna

Viszont itt valahogy az egész műfaj fellágyult és itthon az lett az utcagyerek (így általánosságban) aki csak úgy random kimegy az utcára biciklizni a haverjaival egy baseballsapkával a fején meg letolt nadrággal.

Szóval nincs szó semmi dílerkedésről, semmi erőszakról, semmiről, egyszerűen csak sétálgatnak / szórakoznak az utcán a haverjaikkal

Ilyen emberből meg egyszerűen rengeteg van itthon (főleg a szegényebb régiókban), és ez lehet a kulcsa a hazai gengszterrap sikerének.


Szóval így összefoglalva az itthoni gengszterrap az amerikainak a "lebutított" változata.

Itthon nem gengszterek vannak hanem utcagyerekek, akik nem ártanak senkinek, de elhiszik magukról hogy gengszterek és elhiszik azt, amit a gengszterrapekből hallanak

2018. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Lehet abban valami, hogy nem a hitelesség a legfontosabb, hanem a szöveg, és a rappelni tudás. Eddig oké is lenne, csak ugye ennek a műfajnak talán sajátossága, hogy beefeket írnak egymásnak.

Véleményem szerint marha kellemetlen tud lenni, mikor egy elvileg felnőtt ember leolt a zenében egy másik elvileg felnőtt embert, ez megy oda-vissza párszor. Ilyenkor jönnek a fenyegetések facebook és youtube videók formájában. Majd amikor adott lenne, hogy lerendezzék "gengszter" módjára, akkor még egy lökdösődésbe se nagyon mennek bele.


Tehát a hiteltelenséggel nekem az a problémám, hogy szanaszét oltják egymást a zenékben, jönnek a "szétverlek, ezt meg azt csináltam anyáddal" stílusú szövegek (amiknek egyébként a hangzása, és előadásmódja nem is lenne feltétlenül rossz), majd ezután a nagy beígért vendetta valahogy elmarad.


Azt sem teljesen értem, hogy az utcagyerekek miért ezzel azonosulnak, akiknek a legdurvább sztorijuk, hogy hárman elszívtak egy anyucitól elcsórt cigarettát. Tehát ők is mire fel érzik magukat gengszternek? Persze itt betudható annak, hogy gyerekek, még fejlődik a személyiségük, kamaszok akik lázadni próbálnak. De például a már említett Mr. Busta egy majd 40 éves családapa. Nem jutott el odáig, hogy ennyi idősen ez már gáz?

Lehet, hogy Carlo Escobar tényleg nagyobb bűnöző/bűnöző volt, mint a többiek, viszont ő zeneileg tényleg nincs a toppon. Valamint az ő esetében is annyiban nyilvánult meg, hogy írt egy-két beefet miután összeveszett Bustaval, de egy emberes pofont például ő se adott/kapott.


Nem akarom Amerikát ajnározni, de egy Mr Busta a 90-es évek Amerikájában, ilyen oltogatások után, ilyen mentalitással valószínűleg rég halott lenne. Nem támogatom az erőszakot, de ha már valaki ugat akkor harapjon is ha odakerül a sor.

2018. jún. 16. 18:44
 10/24 anonim ***** válasza:

,,Véleményem szerint marha kellemetlen tud lenni, mikor egy elvileg felnőtt ember leolt a zenében egy másik elvileg felnőtt embert, ez megy oda-vissza párszor. Ilyenkor jönnek a fenyegetések facebook és youtube videók formájában. Majd amikor adott lenne, hogy lerendezzék "gengszter" módjára, akkor még egy lökdösődésbe se nagyon mennek bele."


De ez amcsiban is ugyanígy van :D Lásd most nagyot robbant a Pusha T-Drake beefelgetés, aminek a pontos okát senki sem tudja, valószínűleg csak a nézettségszerzés, elsősorban Pusha részéről

Aztán meg lehet hogy délutánonként együtt söröznek, ki tudja?



,,Tehát a hiteltelenséggel nekem az a problémám, hogy szanaszét oltják egymást a zenékben, jönnek a "szétverlek, ezt meg azt csináltam anyáddal" stílusú szövegek (amiknek egyébként a hangzása, és előadásmódja nem is lenne feltétlenül rossz), majd ezután a nagy beígért vendetta valahogy elmarad."

Ez is ugyanígy van amcsiban is :D Nyilván nem akarják egymást megölni, hiszen akkor évtizedekig börtönbe lennének és semmit nem érne a karrierjük



,,Azt sem teljesen értem, hogy az utcagyerekek miért ezzel azonosulnak, akiknek a legdurvább sztorijuk, hogy hárman elszívtak egy anyucitól elcsórt cigarettát. Tehát ők is mire fel érzik magukat gengszternek"

Egyszerűen nincs más.. Egyébként még az AKPH is felfogható utcainak (az első album hangzásban meg témáiban is rengeteget merít az utcából), de ezeknek az utcagyerekeknek a nagy része egyszerűen képtelen felfogni a mondanivalót, nem értik, összevissza-dumának gondolják, vagy egyszerűen nem is ismerik őket, mert lusták hogy jobban utánanézzenek, lehet van minőségibb rapp is Bustáéknál

És hát végülis marad nekik ez a lebutított változat amit az RTM prezentál


,,De például a már említett Mr. Busta egy majd 40 éves családapa. Nem jutott el odáig, hogy ennyi idősen ez már gáz?"

Busta egyszerre alpári és mégis zseniális, egyrész interjúkból, meg egyéb megnyílvánulásaiból látszik hogy az az ember tényleg elhiszi magáról azt amiket a szövegeiben ír meg a 10 éves rajongói írnak róla, viszont zseniális mert felépítette magyarország (sajnos..) legnagyobb zenei kiadóját, felfedezi azokat az embereket akik hozzák neki a pénzt, milliós vagy akár tízmilliós nézettségeket hoznak neki össze

Erre egyedül ő képes az országban sajnos, mégha az RTM mint kiadó már teljesen leépült és már kb mindenki elhagyta őt, akkor is



,,Nem akarom Amerikát ajnározni, de egy Mr Busta a 90-es évek Amerikájában, ilyen oltogatások után, ilyen mentalitással valószínűleg rég halott lenne."

Ebben sem vagyok olyan biztos.

Nézd meg hogy a gengszterraperek hány százaléka hal meg

Az NWA-ből 1 ember halt meg az sem gyilkosság által

A gengszterrap legnagyobb legendái közül a legtöbben ma is élnek (igen 2pac és biggie kivétel, de biggiet bosszúból ölték meg és 2pacot sem személyesen biggie tette el láb alól, még abban sem vagyok biztos hogy bármi köze volt hozzá)

Amerikában is több ezren csinálnak gengszterrapet, csak ha valaki meghal azt felfújja a sajtó és ezek lesznek ismertek,pedig valójában csak töredékekről beszélünk

2018. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!