Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon nem szánalmas...

Magyarországon nem szánalmas az úgynevezett "gengszter rap"?

Figyelt kérdés

Szerintem itthon gengszter rapről nem igazán lehetne beszélni, mégis sokan annak képzelik magukat. Vagy éppen annak titulálnak bizonyos előadókat.

De ez hogy? Hát könyörgök még egy komolyabb verekedés sem volt itthoni rapperek között.

Félre ne értsetek, én nem szeretném, hogy itthon lövöldözzék egymást a zenészek, de ez a 90-es évek Amerikája, nem a mai Magyarország. Ott azért lelőttek egy 2Pac-ot, egy Notorius BIG-t, 50 Centet is meglőtték párszor, ő túlélte. És még biztos más esetek is voltak, de nem jut eszembe most több.


Itthon meg mi megy? Legfeljebb kisstílű megélhetési bűnözők, akik elkezdenek zenélni, oltogatnak ismertebb előadókat, megy a fenyegetőzés oda-vissza. Majd a végén mi történik? Semmi, elfelejtődik az egész.


Mégegyszer mondom én nem örülnék, ha itt bandaháborúk lennének, de ha egyszer nincsenek akkor ne akarják már azt a látszatot kelteni.

Mit gondoltok ennek mi lehet az oka?



2018. jún. 16. 00:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Innen látszik semmit nem értest a kettőhöz, szövegileg ugyanaz az mindkettő, gengszterrap is ugyanarról rappel, hangzási különbség van a kettő között.
2018. jún. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
lol, ugyanazt leírod amit én majd kijelented hogy nem értek az egészhez gg tesa gg
2018. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nah tudod az a gond hogy ezek a fent említett rap előadók képviselik azok mind a legalja egytől egyig Bustától kezdve a Wantedtől Escobárig.

Hazudnék ha azt mondanám hogy sose hallgattam rap zenét de akkoriban Gangsta Zolee, Dopeman, Belga, vagy a Subb Bass Monsters Animal Cannibals, sokkal igényesebb és sokkal élvezhetőbb zenét hoztak és ők a régi filmekből idéztek és félig meddig hajlamosak voltak a csibészségre.

De ma már mi van? Keress pénzt tök mindegy hogy hogyan csak legyen de azt is legerkölcstelebbül és leggusztustalanabb módon.

Szeretnék azért példákat mutatni.

Ami pedig a gengszterrapet illeti. Nem tudom hogy rémlik-e neked OGLI G?

Ő is egy gátlástalan bűnöző volt de ő róla elmondhatja magáról hogy gengszterraper mert benne volt az éjszakai életben és ismert néhány alvilági embert akik már azóta 6 láb mélyen a földön vannak.

A Wanted mi?

Kis piti cigánybűnözők akik csapatban öregasszonyokat és gyengébb fizikumu embereket raboltak ki illetve törtek be házakba vittek el olyan dolgokat ami mozdítható. És ők mondják magukat keménynek? Vicc

Escobar meg már akkor elvesztette a hitelét amikor kiengedték a böriből mert ha jobban informálódnál akkor nemcsak bordélyüzletet üzelmetett de elég keményen futtatott lányokat ami igen súlyos vád és ezért minimum kemény 15 évet kaphatott volna. De ehelyett mi történt? fél év után kiengedték és mint ha mi sem történt volna továbbra is nyomja a tracket.

A Killakikitet az meg önmaguk paródiája egyik számukban hirdették hogy ők mekkora kemény arcok és simán szétaprítanának egy csecsemőt de közben Aza meg gameplayezik.

Azért ez milyen nevetséges? :D

Szóval én inkább megmaradok a rocknál mert azok legalább mert ott tényleg a lázadásról szól a rock és a metál. :)

2019. márc. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

hundavid123 picit nevetséges hogy valakinek "felróvod", hogy nem ölt meg embereket csak öregasszonyokhoz tört be, ezért nem hiteles, meg "csak" bordélyházt vezetett", Ogli G-t meg ajnározod mert egy "picit" komolyabb volt? Amúgy ő is túl van hypeolva, közel sem volt akkora gengszter mint aminek te beállítod, bár tényleg komolyabban nyomta mint Pajáék.


Azt hogy Detroit szintű gengszterleszámolások meg harcok legyenek Magyarországon ne várja el senki mert ez egy teljesen más közeg, itt max a cigány hülyegyerekek késeléses esetei nevezhetőek valami "hasonlónak", de ők sem gengszterek csak szimplán primitív férgek.


A Killakikitt meg már százmilliószor elmondta (főleg AZA), hogy ők nem mészároltak embereket meg nem csinálták meg azokat amiket a számaikban mondanak (ember, hallgass már meg egy killakikitt tracket, ha azokat megcsinálnák már halálbüntetést kaptak volna pedig nincs is engedélyezve MO-n), a céljuk a saját feszültségük levezetése a számaikban és ugyanez a céljuk a közönségük esetében is. Levezeti a feszültséget. Ők amúgy pajáékhoz hasonlóan inkább utcagyerekek voltak, nem gengszterrapperek. A kettő között vannak különbségek. Szóval elég szánalmas hogy valakit úgy fikázol hogy arra nem vetted a fáradtságot hogy egy 5 perces videót megnézz róla..



Ami érdekes amúgy hogy erre Magyarországon ekkora igény van, holott itt semmi olyan nincs ami az USA-ban, szerintem ennek az alapja a fentebb említett 2 fogalom összekeverése lehet.

2019. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!