Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországon nem szánalmas...

Magyarországon nem szánalmas az úgynevezett "gengszter rap"?

Figyelt kérdés

Szerintem itthon gengszter rapről nem igazán lehetne beszélni, mégis sokan annak képzelik magukat. Vagy éppen annak titulálnak bizonyos előadókat.

De ez hogy? Hát könyörgök még egy komolyabb verekedés sem volt itthoni rapperek között.

Félre ne értsetek, én nem szeretném, hogy itthon lövöldözzék egymást a zenészek, de ez a 90-es évek Amerikája, nem a mai Magyarország. Ott azért lelőttek egy 2Pac-ot, egy Notorius BIG-t, 50 Centet is meglőtték párszor, ő túlélte. És még biztos más esetek is voltak, de nem jut eszembe most több.


Itthon meg mi megy? Legfeljebb kisstílű megélhetési bűnözők, akik elkezdenek zenélni, oltogatnak ismertebb előadókat, megy a fenyegetőzés oda-vissza. Majd a végén mi történik? Semmi, elfelejtődik az egész.


Mégegyszer mondom én nem örülnék, ha itt bandaháborúk lennének, de ha egyszer nincsenek akkor ne akarják már azt a látszatot kelteni.

Mit gondoltok ennek mi lehet az oka?



2018. jún. 16. 00:58
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nem semmi, hogy két nappal a kérdés kiírása után, Amerikában a nyílt utcán lőttek le egy rappert.

XXXTentacion néven futottak a zenéi, bevallom nem hallottam róla korábban de most, hogy rákerestem egész sikeres zenész volt, a megtekintések alapján.

Mindössze 20 éves volt.


Nem klasszikus gengszterrapper, nem sok zenéjét hallgattam meg, de nem tűnt annak.


Szóval persze Amerikában alapból több ember van, így törvényszerű, hogy ilyen esetek gyakrabban fordulnak elő.

Magyarországon ismertebb rapperek akik meghaltak: Paja-G rákban halt meg, Mohaman (őt mondjuk nem ismertem) hirtelen szívmegállás okozta a halálát.

Hirtelen ennyit találtam magyarok közül, de amennyi magát gengszternek képzelő rapper van, elméletileg 1-2 hasonló esetnek elő kellett volna már fordulnia.


Amit "komolyabb" verekedésnek mondtak a médiában magyar rapperek között:

-Young G elment Mr Busta koncertjére ahol behúzott neki egyet, mire Busta bepattant a Bmw-be és elmenekült. Ha fele akkora gengszter lenne mint aminek mondja magát, akkor legalább visszaütött volna. Vagy ha meg is verik nem az az első, hogy elmenekül.

-Aztán ugyanez a Young G került egy kisebb verekedésbe valami Mario nevű énekessel, aki nem is rapper.

-Illetve még amit hallottam, hogy Dopeman és Majka verekedtek össze egy bulin, ahol a biztonsági őrök szétszedték őket.

-Ganxsta Zolee ütött ki egy részeg embert valami karácsonyi bulin, akinek már a nevében is benne van, hogy ganxsta, közben meg nem az.


Szóval annyira piti esetek vannak itthon, hogy amikor "magyar gengszter rapről" beszél valaki azt nem lehet komolyan venni.

Ha egy 50 cent azt mondja magáról, hogy ő bizony gengszter rapper, basszus 9-szer meglőtték talán 1999-ben.

Itthon meg ez a tipikus "5 percet várnom kellett a buszra, ezért engem az utca nevelt" mentalitás jellemző.


Egyik személyes "kedvenc" dalom Curtistől származik, "Keresztapa stílus" néven fut a zene. Újpest kellős közepén vesz le egy pick-up platójáról két gépfegyvernek tűnő műanyag játékot, szívnak valami szivart és előadják mekkora maffiozó. Közben meg egy kereskedelmi csatornán majomkodott valami trah realityben, hogy pénzt szerezzen.


Félreértés ne essék nem örülök, hogy ez a 20 éves amerikai rapper srác meghalt, csak ez is mutatja, hogy ott van valamiféle alapja ennek a műfajnak.

2018. jún. 19. 20:38
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha keveredett komoly ügyekbe, ha nem, gengszterséggel menőzni szerintem mindenhogy nevetséges. Szóval nekem nem ér többet az a gengszter rapper, aki tényleg gengszter, mert őt is ugyanúgy gáznak tartom. Egy bizonyos körben menő ez az egész, ott vannak olyanok is, akik nem olyan súlyos esetek, és ők azt hiszik, annak kell tettetniük magukat, mert ez a menő, ez lehet az oka, ez a jelenség kb minden szubkultúrában jelen van, hogy a kérdésre konkrétan válaszoljak.
2018. jún. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Persze, alapvetően nem tartom jó dolognak, hogy gengszterkedéssel menőznek. Sokkal menőbb lenne, ha inkább a zenék minőségére és valami értelmes mondanivalóra koncentrálnának. De ha már arra adják a fejüket, hogy gengszterrapperek, akkor legyenek hitelesek.


Ez kicsit olyan mint amikor valaki a gazdagságával menőzik, és vannak olyanok akik csak előadják a gazdagot, de valójában nem azok. Itt alapból van egy gáz dolog, és van egy még gázabb mikor még hiteltelen is amit csinál.

2018. jún. 19. 21:29
 14/24 anonim ***** válasza:

Na igen, hallottam x szomorú halálhírét (bár rapperként sosem tartottam jónak, de egy ember halála mindenképpen szomorú, és érthetetlen főleg ilyen fiatalon).

Ami engem vele kapcsolatban meglepett hogy egyenlőre nem folyik a csapból a halála, nem úgy mint peep-nek akiről tényleg még az is hallott aki nem is ismerte őt, ez meglepett, pedig X a világ egyik legfelhypeoltabb rappere volt.



Teljesen egyértelmű, hogy amerikában vannak olyan helyek, ahol ez az utcakultúra jelen van, ahol tényleg van rá esély hogy nyílt utcán agyonlőjenek

Egyértelmű, hogy itthon ilyen nincs, max néhány roma megszurkál, de persze ezek a dolgok pitiáner ügyek az USA-hoz képest. Nyilván sokat számít, hogy az USA-ban van fegyvertartási engedély, itthon nincs


Én csak arról beszéltem (és ez ugyanúgy igaz marad attól, hogy most x-et lelőtték, akinek amúgy semmi köze a gengszterséghez és még azt sem tudni hogy pontosan kik lőtték le), hogy ez az egész dolog nagyon fel van fújva, és a magukat gengszterrapereknek vallóknak kb a töredéke hiteles az USA-ban is.

Egyébként reagálva erre az "utcagyerek" dologra amit múltkor írtam, tökéletes példa erre a jelenségre itthon az AK26 elképesztő sikere, és az hogy Busta aki tényleg 100 százalékosan az amerikai gengsztereket másolja (valami nagyon gagyi módon), egyedül mostmár mennyire sikertelen és mennyire kevés a nézettsége.

50 cent gengszterrapper, de azóta dollármilliomos lett, azt vesz meg akit és amit akar, ennek ellenére még mindig ugyanarról rappel mint 20 éve, ami szerintem elég gáz dolog.

Egyébként ha jól tudom ő sem volt bandatag, "csak" díler.



És egyetértek, gengszterséggel menőzni nevetséges, és semmi tisztelnivaló nincs benne.

Inkább hallgatok Tyler, The Creatort :D

2018. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Annyira tényleg nem robbant be a médiába a halálhíre, mint Lil Peep-nek, vagy akár Avicii-nek, bár ő mondjuk Dj volt nem rapper.


50 cent valóban dollármilliomos lett, de talán rálehet húzni a zenéire, hogy "nem felejtette el honnan jött" vagy valami hasonló indokot, ami miatt ugyanarról rappel 20 éve.


Mr Busta sikere szerencsére tényleg nem olyan nagy mint 3-4 éve, bár azért sajnálatos, hogy valaki kamu keménykedésből így megszedte magát.

Az AK26 tényleg főként fiatal, jellemzően tizenéves korosztály körében népszerű, valamint nyitottak egy pop jellegű irányba, így szóló számok érkeznek a rappen kívül is.

Ami szerintem a sikerük titka lehet még, hogy Bustaval ellentétben sokkal szimpatikusabbak a nagyközönség számára. Pár interjút meghallgatva tőlük, közel sem ezt a "megölöm az egész családod" stílust nyomják. Ezzel Mr Busta egyszerűen képtelen versenyezni. Sőt ha megnézzük szólóban sosem volt sikeres. Minden száma ami nagy megtekintést ért el, abban csak közreműködő volt. Alapvetően az / az volt a taktikája, hogy bevesz tehetséges embereket a kiadójába, és velük közösen csinál zenét. Például az Ak26-tal megalapította a "Farkasok" nevű formációt, Essemm-el is közösen ért el sikereket. De szóló rapperként nem ért el akkora megtekintéseket. Nyilván megnézték a számait mikor már futott a szekér, de sokkal kevesebben mint a feateket.


Mostanra pedig, hogy olyan oszlopos tagok hagyták ott mint például Essemm, Hibrid, AK26, a fentebb említett Carlo Escobar, ahogy nézem csak vergődik.


Ha másért nem ezért érdemes lett volna hagyni a kamu gengszterkedést, hogy maradjanak mellette tehetséges előadók.

Ha én rappel foglalkoznék, és tételezzük fel, hogy megkörnyékezne, mert tehetségesnek tart akkor sem csatlakoznék hozzá, mert nem adnám az arcomat ehhez.


Illetve amit még rosszul csinált, hogy a kiadóján kívül is összerúgta a port több előadóval. Így ez lehet felkavarta kicsit az állóvizet, volt téma belőle 2 hétig, de biztos vagyok benne, hogy jobban járt volna, ha inkább közreműködik velük. Ott van például Mr Missh, aki néhány éve valami miatt nagyon népszerű lett. Na most ahelyett, hogy ír neki egy-két beef-et, meg elhordja mindenféle drogosnak facebook videókon keresztül, jobban járt volna ha inkább csinál vele pár közös dalt. Nagyobb megtekintés, több pénz, és lehet hosszabb távon is együtt tudnának működni.

2018. jún. 19. 22:51
 16/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az AK26 (és ez ugyanúgy igaz Missh-re, meg mostanság Lil G-ékre.. btw ők egy duót alkotnak nemazalánnyal ha jól tudom, róla miért nem beszél senki? :D), szóval az ő sikerük abban rejlik, hogy ők tudják a legjobban betölteni azt az "utcagyerek" szerepet, amiről valamelyik hozzászólásomban beszéltem.

Igazából ha meghallgatod ezeket az előadókat, kb teljesen ugyanolyan az összes.

+ (és ez amerikára is jellemző), a szöveg itt is másodlagos, a fő az hogy legyen egy nagyon jó alap, meg mellé egy dallamos refrén.



Egyébként Magyarországon a legsikeresebb előadók 2 irányból indulnak ki, az egyik az az, amit az előbb leírtam, a másik meg azok a mainstream zenekarok akiket a rádiók folyamatosan nyomnak (wellhello, halott pénz, ami érdekes hogy mindnek köze van a rap-hez)

2018. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Lil G és Nemazalány nemrég lett felkapott. Nemazalány egyébként tagja volt az Rtm-nek és van közös zenéje Mr Bustaval, csak akkor még Trashkat néven zenélt. Aztán kilépett Busta kiadójából, Busta szerződésszegéssel vádolta, hogy lett-e belőle bármi jogi procedúra azt nem tudom.

valószínűleg egyébként azért váltott nevet, hogy ne legyen rajta ez a Busta féle Rtm-bélyeg, bár erről nincs infom, csak én gondolom így.


Nemazalány ettől függetlenül nekem szimpatikus, sőt Lil G-nél sokkal szimpatikusabb.


Inkább instagramon pörögnek ők, valamint van egy youtube videós, aki zenékről készít paródiákat/ vicces elemzéseket, valószínű ő is hozzátesz a sikerükhöz.


Az AK26 sikeréhez pedig nagyon sokat tesz hozzá Dancsó Péter, Mo. legfelkapottabb youtube videósa, hiszen minden klipjükről csinál egy paródiát, maga a paródia is milliós megtekintéseket ír el. Ez odáig elment, hogy a szövegekbe, vagy a klipek képi világába már rendszeresen beleteszik Dancsót, így szinte garantáltan érkezik tőle valami reakcióvideó.


Valószínűleg tényleg az "utcagyerek érzést" adják vissza a fiatalabb rajongóknak.


Lil G-ék pedig tényleg egy könnyű, dallamos valamit csinálnak, az a tipikus nyári sláger. Úgy otthon nem kezdeném el hallgatni, de egy lazább, iszogatós nyári partin biztosan elhallgatnám.

(Ez már teljesen szubjektív vélemény, de Nemazalány kifejezetten csinos, így ez is vonzza a megtekintéseket, hogy egy jó csaj szerepel a klipekben.)


Amit észrevettem, hogy megjelent a "tizenéves utcagyerek-gengszter" kategória. Konkréten van egy formáció, akik kokainról, bizniszről, és komoly fenyegetőzésekről próbálnak rappelni. A probléma a dologgal, hogy egyik se néz ki 18 évnél idősebbnek, 50 kilónál nehezebbnek, és egy általános iskolásnál félelmetesebbnek.

2018. jún. 19. 23:34
 18/24 anonim ***** válasza:
Magyarországon egyértelműen nevetséges a műfaj, hisz hitetlen az egész, semmi háttér nincs mögötte. Amerikában már sokkal hitelesebb az egész, persze vannak ott is bohócok mint lil pump, aki embert nem vert még meg, de vannak akik megöltek már jó néhányat, Persze gondolhatjátok ez mennyire beteges, de ennek pont ez a lényege hogy legyen hitelessége az embernek, hogy nem egy villában nött fel hanem igenis abban a pokoli környezetben.
2018. jún. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ma már nem nagyon hallhatod azt az igazi rappet, a soundcloud rap, trap most a mainstream a fiatalok körében(akik a média legnagyobb fogyasztoi) de e kettő már teljesen máshogy hangzik, más a szöveg és másról szól. Többségük a pénzről, kuváákról, drogrol, fegyverekről, megcsalásról szól, amivel nekem nincs bajom, nagyon is szeretem ezt a műfajt, a kiemelkedő beatek miatt. Némelyiküknek nagyon jó van, és többségük arról is szol, az viszi a hátán őket. Amúgy kérdésedre válaszolva nem vehető komolyan az itteni gengszterrap, fegyvert nem fogtak kezükben a magyarok még. Külföldön meg a többség többszörös gyilkos, sitten is voltak már.
2018. jún. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Amúgy a legviccesebb az hogy a soundcloud rappet fikázók nagy része meg imádja a gengszterrappet, ez nem ellentmondásos egy picit? Ha megnézitek a gengszterrapperek is ugyanarról rappelnek mint most a soundcloudosok, csak ők a nőkön meg a pénzen kívül még a gettóról, húú mekkora fejlődés
2018. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!