Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockzenészek közül miért...

A rockzenészek közül miért törik össze sokan a gitárjukat a színpadon?

Figyelt kérdés
Csomó sok ilyet láttam már, hogy fogja a zenész, bevadul és összetöri a gitárt a színpadon. Ilyet miért csinálnak? Egyáltalán nem olcsó mulatság, plusz színtiszta barbarizmus, kinek ártott az a szegény gitár? Ezt érti valaki?

2018. júl. 18. 20:49
1 2
 1/20 Mojjo ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki érti. A lázadást, megzabolázhatatlanságot, vadságot, a konvenciókkal való szembefordulást stb stb fejezi ki. Nem kell vele egyetérteni - ami azt illeti, szerintem a zenésznek a hangszere a hű társa, szóval én sem értek egyet a széttörésükkel - de megérteni azért nem túl bonyolult dolog.
2018. júl. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A show része.
2018. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Vágó István miért lesz türelmetlen már a huszadik percben? :D Na, hasonló, csak a nikotinnál kicsit keményebb cuccokkal. :)
2018. júl. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon kevesen csinálnak (már) ilyet..:D 1millió zenészből 1
2018. júl. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Mojjo ***** válasza:
@4: Hát, nemtom, én hirtelen csak 3 ismert gitárosra (Slash, James Hetfield, John 5) kerestem rá kíváncsiságból, hogy csinált-e ilyet, és bizony igen, mindhárom. Ez a háromból három arány azért mást mond nekem...
2018. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én meg négyre kerestem rá, John Frusciante, Tosin Abasi, Keith Richards, Tátrai Tibusz, és nem találtam semmit. Szerintem én nyertem, mert nálam magyar is van :)
2018. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Mojjo ***** válasza:
90%
@6: Nem is tudom, ez még mindig 3/7, ami viszonylag távol van az 1/1000000-tól. A magyar egyébként inkább gyengíti, mintsem erősíti a statisztikát. Mi csórók vagyunk a gitártöréshez, természetes, hogy kevésbé élünk vele.
2018. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Mojjo ***** válasza:
Amúgy az meglep, de kifejezetten tetszik, hogy John Frusciante nem tört gitárokat, szimpatikus, ha egy zenész tiszteli annyira a hangszerét, hogy nem vágja földhöz. Keith Richardsnál alap, hogy nem tesz ilyet, belőle eleve nem néztem ki. Tosin Abasiról meg még életemben nem hallottam ezelőtt, fogalmam sincs, ő kicsoda.
2018. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ana Vidovic és Csáki András sem törtek még gitárt színpadon :)) +2 ide


Tosin Abasi egy bizonyos rétegnek szól, nagyon érdekes a gitározása, csak nem annyira kommersz

Én pont Keith Richardsból néztem volna ki, hogy tör-zúz..de csak egy videót találtam, ahol kárt okozhatna a gitárban, az a bizonyos színpadjelenet, amikor lecsap egy felszaladó rajongót. :D

én azért írtam, oda zárójelben, hogy "már", mert szerintem régebben ennek nagyobb hagyománya volt. ma már van más látványelem, nem kell a primitív törés-zúzás, a metallicában is régebbi videókon látszik gitártörés (tudom, van egy új, amiben James ideges, és felrúg egy állványt gitárostól, de dühében még lehet Ana Vidovic is felrúgná a lábtartóját :D )

Slasről viszont nem találtam színpados gitárzúzást, biztos nem jó helyen kerestem.

2018. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Mojjo ***** válasza:

@9: Lehet, igazad van ezzel a márral. Bár az egy a millióból azért túlzás :)

Klasszikus gitárosok pedig nem érnek :D

2018. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!