Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongora tanulás?

Zongora tanulás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt elő hogy imádom a zongorát mint hangszert és meg is szeretnék tanulni zongirázni,de ne tudom hogy menne e úgy hogy nem szeretnék zeneiskolába járni (korábban jártam szolfézsra)... Szerintetek menne?

Mennyire nehéz?

aki ilyenben tapasztalt azoktól kérném a választ!

És ha tudtok olyan alkalmazásról amivel le tudok tölteni kottákat, annak a nevét is leírnátok?

A válaszokat előre is nagyon nagyon köszönöm! <3


2018. nov. 7. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Én figyelemzavaros vagyok/voltam inkább, meg egyéb bajaim is voltak, úgy álltam neki otthon gitározni, és zongorázni 10 év kellett mire értékelni tudtam azt amit csinálok. Mondjuk nálam alapból elég magasan volt a mérce.


Szóval ha neked egyébként nincs gondod a figyelmed irányírásával, koncentrációval, meg nem vagy szétszórt, akkor maximálisan ajánlom az otthon tanulást. Ha olyan vagy mint én, akkor az elején esetleg sokat segíthet egy tanár.

2018. nov. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 10 éve zongorázom, bár végig tanárral csináltam. Leginkább a darabválasztás a nehéz, magunktól nem tudjuk milyen darabnak érdemes nekiállni. Az elején nyilván nagyon egyszerűeket kell. Kell valami alap ahhoz hogy később összetettebb darabokat el tudj játszani. Vagy nagyon sok gyakorlás. Én a 6. évben magamtól nekiálltam a Karib tengernek, és 3 hónap volt. Igazán élvezhető meg kb egy év múlva lett.

Szóval ajánlott némi kezdőlöketnek egy tanárt keresni pár évre, meg sok elhivatottság, hogy külső hajtás nélkül is ülj le néha játszani :)

2018. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!