Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyivel roszabb egy olcsó...

Mennyivel roszabb egy olcsó kategóriás gitár mint egy drágább?

Figyelt kérdés
Itt mondjuk egy 100ezres epiphone 400-as sg És egy Harley benton 50ezrees modelje közt.Szeretnék egy nagyobb(kb. 8 hangszerből álló) hangszerparkot venni, mert több stílust is hallgatok, és játszok. már 1,5 éve játszom gitáron, és szeretnék több hangszert. Nagyon sokat gondolkodom rajta,hogy jobb-e ha sokáig gyűjtök 100-150.000 gitárokra vagy elég ha 50.000ft körüliket vezsek. mostanában csak otthon játszok, de a közeljövőben várható hogy összejön egy zenekar (elég kicsi, inkább csak garázsbanda) és néha egy-két kisebb fellépés lenne. Harley bentont ptóbáltam a minap, és nagyon megtetszett, hiába egy alig 30 ezres hangszer az én 75.000-es emnél is jobban tetszett. eddig úgy gondoltam hogy veszek egy epiphone 400-as sGt meg egy les pault is ebben az árban meg egy 50.000ft-os juniort, de most úgy gondolnám, hogy elég nekem a Harley. Balkezes vagyok és így a választék is minimális. Harleyből meg ugye van elég sok.

2018. nov. 12. 22:32
 1/9 Mojjo ***** válasza:
Ha neked tetszik, akkor nincs kérdés, vedd meg. Nem az számít, hogy a neten mit írkálnak - akár mi itt neked -, hanem, hogy neked mit mond a kezed, meg a füled. Egy hengszerészhez mindenképp vidd el beállíttatni. Az kb egy plusz 8-10k lesz, de nagyon megéri.
2018. nov. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és kielégítő választ!!! :)
2018. nov. 12. 23:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt még kérlek meg tudod mondani hogy, meddig lesz jó az a gitár? Attól félek. hogy a gyenge anyaghasználat miatt nagyon hamar tönkremegy vagy alapból is nagyon gagyik, csak hirtelen tűnt jónak. Az bizos hogy kényelmesebb mint az én 1,5x-es árú gitárom.
2018. nov. 12. 23:02
 4/9 Mojjo ***** válasza:
Nem lehet megmondani. Viszont ami kritikus alkatrész, pl potik, jack-aljzat, azt esetleg később cseréltetheted hangszerésszel, szóval ha be is döglik valami rajta, nem kell elhajítanod, meg lehet csináltatni. A hangolókulcsokat is érdemes lesz valószínűleg cserélni, de ezt majd úgyis érzed te is :)
2018. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! A mostani gitáromon is cserélve vannak a hangolókuklcsok meg ahengszedő-váltó.
2018. nov. 13. 07:23
 6/9 Waff ***** válasza:
Ha másfél éve gitározol teljesen felesleges raklapszámra vásárolni gitárokat...főleg ilyen harleybentonokat...amiket felsoroltál (lp, sg, junior...) ezek mint humbucker hangszedővel rendelkező gitárok...ebben az árkategóriában semmi különbség nem lesz köztük, kivéve a kinézetüket. Hangzás ugyanaz. Állítólag a Thomann vette most a szárnyai alá ezeket a HB-et...lutri minőség. De ahogy írta Mojjo, ha neked ez tetszik akkor vásárolj be belőle. De felhalmozni belőle nem sok érzelme van.
2018. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mojjo ***** válasza:

@6: Hehe, kitalálod a gondolataimat, kb ugyanerről regéltem itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9603863-ti-..


Hiába van valakinek nyolc HB gitárja, olyan, mintha csak egy lenne.

2018. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk a HB-kban cserélnék mindben stílushoz illő minőségibb(Kb:20.000ft) hangszedőt? Tudom, hogy olcsó gitárba nem való drága hangszedő, de tényleng annyit számít a fa? Ami a kezemben volt Hb. az kényelmesebb volt mint a nála többszörösen drága gitárrom, és hangra is nagyon hasonlított, nem volt annyival rosszabb mint amivel olcsóbb. És így egy kb 50.000ft-os Hb-ba rakok 20.000ft-os hangszedőt kb. ott van árban, de hangba sokkal jobb lesz nem?
2018. nov. 14. 14:48
 9/9 Mojjo ***** válasza:

Simán való olcsóbb gitárba is drágább hangszedő.

Az, hogy mennyire számít a fa egy elektromos gitárnál heves viták tárgya már a trójai háborúk kora óta. Én a magam részéről úgy gondolom, hogy nullától különböző mértékben befolyásolja egy gitár hangját, de nem ez a legjelentősebb tényező.


A minőségibb hangszedő, meg a 20 ezer forint azért kicsit neccesen jön össze, ha nem szettbe veszed. Gondolom, darabjára gondolsz 20 ezret, szóval egy két hangszedős gitárba 40 ezer. Esetleg meg lehet csípni okés hangszedőket annyiért, de szerintem a minőségi hangszedőt inkább kissé magasabb árkategóriában keresd.

Én kettőt ajánlottam neked konkrétan, Seymour Duncan Phat Cat-et blueshez, aminek kb 35 ezer forint darabja, illetve DiMarzio The Tone Zone-t metálhoz, ami 25 ezer. Ez így 60 ezer a két hangszedőért. Természetesen ez csak egy példa volt, avn millió jó hangszedő, de nagyjából úgy reális, ha egy 60-at rászánsz a kettő darabra.

Plusz akkor érdemes hangolókulcsokat sceréltetni, ki lehet a teljes elektronikát cserélni, úgy, ahogy van, mindenestől, potikkal együtt, a híd, meg a szemöldök is esélyes, hogy cserélendő valami jobbra stb stb.... Kérdés, megéri-e ez, vagy sem... ha jó annak a gitárnak a nyaka, már hogy tényleg úgy igazán jó, akkor megérheti. Egyéni ízléstől és beállítódottságtól függően persze. De én inkább vennék egy jobbféle alapgitárt tuningra - ahogy mondtam is, pl egy Epit.

2018. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!