Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Önállóan lehetséges, hogy...

Önállóan lehetséges, hogy megtanuljak gitározni? Milyen gitárt ajánlanátok?

Figyelt kérdés

20 éves fejemmel döntöttem el, hogy végre szeretnék megtanulni valamilyen hangszeren zenélni. Furulyáznom kell a tanulmányaim miatt, de közben jó lenne, ha tudnék énekelni is, mert a gyerekeket úgy jobban tudom kísérni. Az lenne a kérdésem, hogy önállóan otthon meg tudok tanulni gitározni? Azért is fontos ez, mert nem nagyon van időm egyetem és munka mellett külön tanárhoz járni, örülök, ha van időm minden másra. Emellett azért fontos és gyors a kérdés, mert a LIDL-ben lesznek hangszerek... és érdekelne, hogy az ott meghirdetett gitár mennyire jó ahhoz, hogy alapszinten megtanuljak gitározni? Vagy inkább nézzek valami komolyabbat és drágábbat? :)

Köszi előre is válaszokat! :)



2018. nov. 13. 12:22
1 2 3
 11/22 Mojjo ***** válasza:

Lehet, hogy Németországban más a minőség valóban. Meg az is igaz, hogy sokszor a hangszerboltokban is vannak nagyon gagyi gitárok. Éppen ezért javasoltam azt a két boltot, amelyiket, mert tudom, hogy ők nagyon ügyelnek arra, hogy amit eladnak, az jó minőségű legyen, ráadásul direkt és kifejezetten nylonhúros gitárokra szakosodtak. Szóval ott venni már egyfajta garancia a minőségre.


-----

De tudjátok mit? Kérdező, ha mégis szeretnéd a Lidl gitárokat megnézni, és pesti vagy, ha épp ráérek, megnézem veled. Ha tetszeni fog, nem fogom eltitkolni :D Azt meg ott úgyis fogod hallani, hogy tudok-e gitározni, amiből megállapíthatod, releváns-e a véleményem :)

2018. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Megnéztük. Nincs baj a hangszerekkel. De csak a gitár szerintem nem ér ennyit. Jól hangzik, hogy van hozzá hangoló, tok, és plusz húrkészlet, de ez a plusz húr ugyanaz a vacak mint ami már rajta van. Szóval ha valaki kezdő, vesz egy ilyen gitárt, jobban jár ha vesz rá jobb minőségű húrokat. Nem tudom van-e ilyen, de nekem az a gitár fejnehéz. :) Jó széles nyaka van, nem is az a baj, hanem hogy a kulcsos rész és a nyak súlyra nagyon sok a testéhez képest. Gyakorolni lehet ez is jó, de a sok plusz cucc helyett, inkább áldoznék kicsivel többet csak egyetlen gitárra jó húrokkal.

Volt kérdés máshol az uku, az elég megtévesztő mert magában annyi az ára nem a furulyával együtt, amúgy egészen rendben van, de a húrjait ugyanúgy cserélni kellene, viszont ezt előbb megvenném mint a gitárt, bár ugyanúgy csak a sok kis plusz izével hangzik jól az ára. Egy kezdő szoprán barokk furulyán meg mi kerül 6E-be? Ja a szett. Összefoglalva, azt hiszem ezt nevezik árukapcsolásnak. Még mindig ott tartok, hogy hangszert a hangszerboltból.

2018. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"csak a gitár szerintem nem ér ennyit. "


Most mégis, mit vársz egy tizenvalahányezer Forintos hangszertől? Azzal kezdted, hogy nincs vele baj.

Ez a lényeg!

Ennél olcsóbbat akarsz?

Tessék:

[link]

Azt persze nem tudom, a szállítási díj mennyire emeli meg a 40 Eurót, de ezeknek is elfogadható a hangja és az a lényeg.

Ha én ilyen gitárral kezdhettem volna, akkor annak nagyon örültem volna, mert egy vacak, hamis ruszki gitárom volt, minden bajával egyetemben, csak kínlódásra volt jó, de amíg az ösztöndíjamból össze nem spóroltam egy kalap pénzt, addig azt kellett szeretnem és azt nyúztam reggeltől estig.


" Jól hangzik, hogy van hozzá hangoló, tok, és plusz húrkészlet, de ez a plusz húr ugyanaz a vacak mint ami már rajta van."


Igaz is, ha adnának hozzá három ötezer Forintos húrkészletet, akkor a többi ingyen lenne. Tényleg van náluk jobb is, de azért azzal sincs baj, ugye?


"Szóval ha valaki kezdő, vesz egy ilyen gitárt, jobban jár ha vesz rá jobb minőségű húrokat."


Disznónak a kaviár. Nem szól annyival jobban, sőt, az olcsó bronzbevonatos dinamikája még jobb is hozzá, vagy a rajtalévő ezüstös bevonatú, szerintem Olympia, de nem tudom, itt mit adnak mellé.


" a gitár fejnehéz."


Lehet, ha levennéd a karkötőt...


"Jó széles nyaka van"


Na igen, olyan fajta. Megjegyzem ezer Eurós gitár is van széles "nyakkal"


"Gyakorolni lehet ez is jó, de a sok plusz cucc helyett, inkább áldoznék kicsivel többet csak egyetlen gitárra jó húrokkal."


Nincs olyan rengeteg plusz hozzá, egy pengető, egy puha tok, egy hangoló, egy húrkészlet, egy kottafüzet meg egy diszk, de azért jól jönnek és használhatók, ha levonod az árukat, akkor mennyi a gitár?

Természetesen nem én vagyok a Lidl marketingese, nem szuggerálni akarom, teljesen igaz az, hogy több pénzért lehet jobb hangszert kapni, ezt senki sem vitatta, de ez a kérdés:

" az ott meghirdetett gitár mennyire jó ahhoz, hogy alapszinten megtanuljak gitározni?"

Erre írtam, hogy megfelel, mert arra tökéletes.

Egyáltalán nem olyan katasztrofális, mint ahogy azzal feljebb többen riogattak.

Azt megkérdezném, hogy miképpen tudtátok megnézni? Ki volt bontva? Én a kinti üzletben fél órát rimánkodtam, mire kibontották és kicsit fura is volt, hogy egy ötvenesen annyit vacakolok.

Szóval az a válaszom még mindig, hogy ha nem, vagy nehezen tudsz rá többet áldozni, akkor nyugodtan vedd meg, teljesen jó, illetve egy hátrányt még megemlítenék, a feketére lakkozott hangszer elég kényes, minden meglátszik rajta, bár lehetséges, hogy egy tipp, topp hölgy jobban ápolja a dolgait, mint egy trehány férfi, amilyen magam is vagyok.

2018. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan rengeteg plusz hozzá, egy pengető, egy puha tok, egy hangoló, egy húrkészlet, egy kottafüzet meg egy diszk, de azért jól jönnek és használhatók, ha levonod az árukat, akkor mennyi a gitár?"


Ez lett volna a mondandóm lényege, hogy az a gitár annyit ér mint miután levonod belőle a kiegészítőit.


Az a gitár ami nekem van pl. 2-3E-rel kerül többe mint a Lidl-s szett, lehet sokan az enyémre mondanák, hogy nahát milyen csúnya, kopott és régi. Amúgy a nyaka is széles, nincs bajom a széles nyakkal. Amit leírtam az egyrészt tényleg elég szubjektív, másrészt meg mondtam, hogy próbálgatáshoz elmegy, de egy hangszer bármennyire is csak próbálgatásra szánt, mégis inkább hosszabb távra tervezett valami.


Olyan barbár állatok vagyunk, oda mentünk a nehéz karkötőinkkel és szó nélkül kibontottuk azt a dobozt amelyik érdekelt. Behangolgattuk amennyire lehetett, mert még nagyon lazák voltak a húrok. Mindegyik fehér damil húr, még az ukun is. A nyakszélen a festés több helyen kopott volt. Az egyik ukun a ragasztó föntről ráfolyt a fogólapra. Ami furcsa volt, hogy mindegyik szépen elcsomagolt és bedobozolt hangszer poros volt, mint mikor állítva tárolják és lassan vékony porréteg rakódik le rajta, pedig látszott, hogy zsír új mind, még a szagukon is lehetett érezni.


Arra jó, hogy kicsi gyerekeknek legyen mit nyüstölni, körbe adni, megfogdosni. Szerintem. Vagy ha egy darab ByAlex szám megtetszett és csak és kizárólag azt akarja valaki megtanulni, arra is tök jó. Vagy hogy megtanulja valaki az alapokat rajta és fél év múlva vegyen egy másik gitárt, ezt meg eladja. Arra is tök jó.

2018. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

" Vagy hogy megtanulja valaki az alapokat rajta "


Erről van szó...!

2018. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Mojjo ***** válasza:

Embörök, amúgy csak szólok, a klasszikus gitárok nyaka hagyományosan 52mm a szemöldöknél, akár 10 ezer forintba kerülnek, akár 3 millióba, akár a kettő között bármennyibe. Ritkán előfordulnak 50, illetve 48mm-esek, de azok nem hagyományosak.

Illetve az a jó, minél könnyebb a test. Minél vékonyabb a fedlap, annál könnyebben és jobban rezonál, annál hangosabb és gazdagabb hangú lesz a gitár. A nyak és fej pedig mindig nyomni fog azért bőven valamennyit.


Húrkészletet amúgy tényleg érdemes cserélni a leggagyibb gitáron is.

2018. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp le kellett mérnem, és nekem is 52. Robusztusnak látszott, talán a vastag lakkozás vagy a vékonyka húrok miatt. Na de ezek szerint az egy jó pont, hogy vékony a fedlap. Ennek ott a boltban az.
2018. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Mojjo ***** válasza:
@17: Viszont 99%, hogy rétegelt. Annak majdhogynem tök mindegy sajnos. A vékonyságot csak azért írtam, hogy nem feltétlen baj, ha egy klasszikus gitár teste nagyon könnyűnek érződik a nyakhoz/fejhez képest.
2018. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de megnéztem a Thomann lapján a 41 eurós Harley Benton CG200-BK anyagát (link a 13. válaszban) és hárs, meg juhar fákat ír, meg valami nato-t, ami az angol wiki szerint keleti mahagóni, szóval attól, hogy olcsó, még nem biztos, hogy funér az anyaga, egyébként annak van fenn hangmintája is, nem szól úgy, mint a két millás Ramírez, az tuti, de azért mégiscsak rendes gitárhangja van.

Hasonló az is, amiről itt szó van.

Ami a drága húrokat illeti, nekem az a tapasztalaton, hogy nem éri meg az árát, 2-3000 Ft-s húrokat szoktam venni, mert cserélem nagyjából 3 hónaponként, addigra megnyúlik mindegyik és sokat vesztenek a hangjukból.

A profik, úgy hallottam, kéthetente cserélik, nem tudom, mennyire igaz ez, mondjuk nekem erre nem futja, nekem még akkor nincs vele bajom. Azért elteszem a használt készletet is, ha valamelyik elszakad, akkor azzal pótolom, mert használt húrokhoz nem szeretek újat vegyíteni.

Lehet, hogy pont ez a cég csinálja, ez a Harley Benton, ránagyítottam és teljesen hasonló a kettő.

A fehér szegély, a díszítése, a fej csúcsának a formája, minden teljesen azonos.

Még a hangja is valami ilyesmi volt, bár nekem már régen nem azok a húrok vannak fenn, egy kicsit tényleg számít, milyen húr vann fenn, de nekem nem az ára fontos, hanem a hangja.

Azzal sem volt rossz, amit adtak hozzá, ahogyan emlékszem rá.

2018. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Megnéztem a címkéjét és valami 'Golden ton' van ráírva, meg hand made quality és sorozatszám, meg még babérkoszorúban Wooden guitars.

Mojjo, hallottál már valamit erről, vagy ismeretlen?

2018. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!