Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan tudom, hogy mennyit ér...

Honnan tudom, hogy mennyit ér egy bakelit lemez?

Figyelt kérdés

Az eddigi lemez vásároknál csak mondtak egy árat én pedig kifizettem.

Szeretnék legalább egy kicsit is otthon lenni a témában, nehogy átverjenek.

Ha megnézem a címkét, mit érdemes rajta megnézni? Melyik országban, melyik kiadó készített értékesebb lemezeket? Mi éri meg a pénzét? Pl. Használt Magyarországon készített lemezért a 4-5ezret soknak találom...



2018. dec. 3. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Manapság, főleg a nagy együttesekét és a ritkákat sokan veszik. 1000-től a csillagos ég az ár!
2018. dec. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Holland, angol, német, amerikai kiadások jók. Az északiakról írást még nem olvastam, de jó tapasztalatom van velük.

A japán a csúcs.

A jugoszláv, indiai a legalja.

A magyar viszont egyáltalán nem rossz.


Nagyon sok függ még attól, mennyire gyakori/ritka az adott album az országban. Nyilván minél ritkább, annál drágább.


...worn

fair

good

very good

excellent

near mint

mint...


Ezek a megnevezések gobdolom ismerősek. Ha nem, ajánlott olvasmány:

[link]


Szóval nagyon nem mindegy az sem, milyen az allapota egy használt lemeznek.


Az, hogy egy használt magyar lemezért sok a 4-5 ezer, így nem igaz.

Egy Csillagok útjánért (nagyon) sok, egy mintes, sztereó Éjszakai országútért, vagy Trombitás Frédiért nem. Miért? Mert Csillagok útjánnal dunát lehet rekeszteni, mintes Éjszakai országúttal azért nem igen.

A másik meg, hogy attól, hogy neked valami nem ér meg egy bizonyos összeget, a piaci értéke még lehet annyi.

2018. dec. 3. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, a megnevezések ismerősek, csak nem láttam még egyik lemezen sem.

De köszönöm szépen, nagyon jol leirtad! Majd figyelem, hogy hol gyártották. Nagyobb rock bandák lemezeit gyűjtöm, chili, pink floyd, led zeppelin... Nyilvan ezek nem 1000 ftba fognak kerülni...

2018. dec. 3. 10:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Még szép, hogy nem. Látom, már egész jól átlátod a dolgot...;)
2018. dec. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, az lemaradt:

Nem lesz ráírva egyik lemezre sem, hogy milyen állapotú. Neked kell tudni, hogy az hogy fog viselkedni a lemezjátszódon.

2018. dec. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!