Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki tud gitározni, hogy...

Aki tud gitározni, hogy tanult meg?

Figyelt kérdés

Nagyon meg szeretnék tanulni gitározni. Tanárhoz nem szeretnék járni, nem lenne rá időm tanulás, edzés mellett. Vettem gitárt már régebben, most pedig lenne rá időm, hogy tanulgassak.(kb 2hét)

Ez alatt a 2hét alatt tudom hogy nem tudom profi szinten elsajátítani, de szeretném legalább az alapokat megtanulni. Nektek hogy ment? Internetről tanultátok, youtuberól? Nagyon megköszönném ha segítenétek. :)



#zene ##gitár ##zenetanulás
2018. dec. 25. 17:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy akusztikus gitárról van szó.
2018. dec. 25. 17:34
 2/8 Mojjo ***** válasza:
Ha nem lenne _időd_ tanárhoz járni, az nem valami jó ómen... hangszeren megtanulni baromi sok időt, kitartást, elhivatottságot, lelkesedést kíván. Én pl kb 12 éve nagyjából minden nap 2-3 órát gyakorlok. De napi 1-1,5 óra gyakorlás és évek kellenek mindenképp, hogy valamit elérj. Persze, ha pár akkordos dalokat el akarsz kísérgetni, ahhoz elég pár hónap, de semmiképp nem két hét.
2018. dec. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyik ,,ismerősöm,, pedig tanár nélkül tanult gitározni. Egész jól csinálja nagyon sok dalt tud eljátszani. Úgy gondoltam, akkor nekem is sikerülhet.
2018. dec. 25. 20:25
 4/8 Mojjo ***** válasza:

@3: Tanárt még csak nem is említettem, időről, meg kitartásról volt szó :D


Meg lehet tanulni tanár nélkül, csak sok buktatót rejt, lehet rosszul fogsz begyakorolni technikákat és még csak nem is tudsz róla, vagy lehet elakadsz egy szint után, na meg az autodidakta tanuláshoz azért kell egy magas fokú önállóság. De adott esetben, adott emberek meg tudnak tanulni tanár nélkül is, alármilyen szinten. Pl B.B. King, vagy Mark Knopfler is tanár nélkül tanult, és nem nyomták/nyomják épp rosszul :)

2018. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazad van! Köszönöm a válaszokat! :)
2018. dec. 26. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:
A két hét felejtős. :-D Ennyi idő alatt még a gitártartást sem tanulod meg, a többiről nem is beszélve hogy nem találod meg a húrokat például.
2018. dec. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
@6: Jahh, egyszer én is úgy elraktam a fiók mélyére a húrokat, hogy két hét alatt sem találtam meg. Ismerem az érzést.
2018. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mojjo, ismerős érzés.

Éppen a múltkor találtam rá egy huszonéve eltett zsír új Washburn előmágnesezett húrkészletemre :-D

2018. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!