Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitáron a nyak felé...

Basszusgitáron a nyak felé van egy furat, ez mire szolgál?

Figyelt kérdés

Nemrég szereztem be magamnak ezt az első basszusgitárt. Kb egy hétig észre se vettem, de mikor kicsit feljebb akartam rakni a húrokat, mert az alsó hangok eléggé recsegtek, rájöttem, hogy nincs ott a test és a nyak találkozásánál az a kis pöcök, amivel lehet ezt szabályozni, szóval elkezdtem keresgélni, csak ezt találtam:

[link]

[link]

Beljebb a furatban fém van, benne imbuszkulcsra hasonlító mélyedés, gondolom lehet vele valamit álítani, próbáltam elmozdítani, de vagy beragadt, vagy nagy erő kell hozzá, ezért inkább hagytam, mert féltem, hogy elrontok valamit. Ha esetleg tényleg a húr magasságának állítására van, annak is nagyon örülnék ha valaki elmagyarázná, hogy működik, mit merre, meddig kell csavargatni. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat :)


2019. jan. 1. 18:20
 1/7 Mojjo ***** válasza:
Egy állítható ívben hajló (vagy épp nem hajló) fém merevítőpálca van benne, amit valóban imbuszkulccsal lehet állítani. Arra szolgál, hogy a nyakat be tudd állítani: általában az a jó, ha nagyon kicsit, épphogy leheletnyit homorú. Ha ennél homorúbb, vagy épp domború, akkor fogod a merevítőpálcát és _nagyon_ óvatosan, negyed fordulatonként elkezded állítani.
2019. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
De egyébként milyen pöcökre gondolsz a test-nyak találkozásnál?
2019. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) yt-n láttam, hogy csavarhúzóval elmozdítható kis valami van a nyaknál a testen, magam sem tudom, mi, elvileg ezzel lehetne állítani a húrmagasságot. Esetleg tudnál ötletet adni, hol tudnám ezt megoldani?
2019. jan. 1. 18:57
 4/7 Mojjo ***** válasza:

@3: Talán micro-tilt nyakdőlésszög-állító lehet, amire gondolsz. Közvetlenül a húrok magasságát nem lehet állítani a nyaknál, csak a nyak homorúságát, vagy a nyak testhez viszonyított dőlésszögét. De az is igaz, hogy mindkettő hatással van közvetetten a húrok magasságára és sokan - tévesen - eleve úgy interpretálják ezeket az opciókat, mint húrmagasság állító lehetőséget.

Alapvetően és közvetlenül úgy állíthatsz húrmagasságot, hogy a babák magasságát állítod be.

2019. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
De egyébként csörgés zörgés lehet attól is, ha nem megfelelő a nyak görbülete. Szóval nem kizárt, hogy kelleni fog neked az imbuszkulcs, meg a nyakmerevítő pálca.
2019. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettél :)
2019. jan. 2. 00:26
 7/7 Mojjo ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, ha tudtam segíteni :)
2019. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!