Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most a gitáromnak a nyaka...

Most a gitáromnak a nyaka vagy az egyik húrja rossz? Illetve még miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Vettem egy elektromos gitárt teljesen újjonnan. Viszont a G húrom hiába hangolom be üresben tisztára, ha bármelxik bundon lefogom hamis. Elsőre a nyakra gyanakodtam, de akkor a többi húr se lenne jó. Aztán magára a húrra, de nem tudom. Viszont az is eszembe jutott, hogy a húrlábnál is lehet állítani mindenfélét, szóval lehetséges, hogy ott rosz valami? EPIPHONE LES PAUL SPECIAL VE VWVS gityóról van szó. A Hangszerkerben vásároltam. Ötletek?

2019. jan. 4. 08:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És eme utóbbit, hogyan lehetne állítani? De amúgy valószínűleg már holnap vinni fogom, hogy ha ennyire nehézkes. De majd elöbb-utóbb meg akarom tanulni. Hangszerész szeretnék majdan lenni ezért is lenne jó tudni :D és akár egyéb tanácsokkal is el lehet látni vagy tapasztalatokkal :D nagyon szívesen fogadom :D előre is köszönöm :D
2019. jan. 9. 23:29
 12/14 anonim ***** válasza:
És a többi húron nem pontatlan? Ez érdekes, ugyanis ha a poziciók vannak elméretezve akkor az összes húron hamisnak kellene lennie. De találkoztam olyan gityóval aminek a felső nyereg volt ferdén bevágva a nyakba és azért. Vagy olyannal is amikor a G húr nagyon magasra volt állítva a bundokhoz viszonyítva. Ha ezt beállítod akkor az összes húr magasságának követnie kell a mezúra domborulatát és figyelni kell arra hogy a lefogott húrok egyik pozícióban se csörögjenek alacsonyra állítva. Szerintem nincs gond a gitároddal csak ennyi.
2019. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Valamint még megkérdezném hogy ha a test felől belenézel a gitár bundjaihoz akkor egyenes a nyak? Ha egy alig észrevétlenül homorú az pont jó, vagy akkor ha éppen egyenes mint például a stratocastereknél. Domború egyáltalán nem lehet.

A nyakban van egy imbusz fejű feszítő pálca ami a húrnyomásnak ellen tart. Ezzel nagyon de nagyon óvatosan, negyed fordulatokat lehet állítani mert különben a nyak megsérül illetve a pálca menete megszakad és vége.

Ezt a pálcát ha befelé tekered akkor domborítod, ha kifelé akkor homorítod a nyakat. Általában elég is szokott lenni az a negyed fordulat, főként például nálam ha ilyen időben hurcolászom a gitárt és változik a nyak görbületi alakja a pára és hőmérséklet függvényében.

2019. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

11.

Megfelelő tűreszelő, fűrészlap. A hornyokat, amin a húrok felfekszenek, a lehető legalacsonyabbra kell venni. De ha túlzásba viszed, akkor nem lehet visszacsinálni, kell egy másik nyereg.

A magassághoz támpont lehet, ha lefogod a húrt az 1. bundon, és megméred a hézagot az adott húr és a 2. bund között. Hasonló hézagra kell törekedni lefogás nélkül az első bundnál. Valószínűleg sokszorosát fogsz mérni.

2019. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!