Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zene tanulas nullarol?

Zene tanulas nullarol?

Figyelt kérdés
Azon kivul, hogy szeretek dalolaszni, kompletten zero tudasom van a zenerol. Nem tudok kottat olvasni se semmi, tenyleg nulla. Hogyan feljeszhetnem magam online?
2019. jan. 16. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy nagy zenész, én sem tudok kottát olvasni de ez az egész attól is függ hogy mi a célod és mit akarsz zenélni? Konkrétan énekelni akarsz tanulni, vmi hangszert vagy mit? Magadat akarod szórakoztatni vele hobbi gyanánt vagy akarsz majd esetleg bandát, koncertet is később?


Én minden esetre annyit tudok hozzá tenni, ha hobbi szintben utazol és gitározni vagy zongorázni szeretnél tanulni és nem ragaszkodsz a kottákhoz meg a régimódi tanulásmódokhoz akkor a Yousician nevű telefonos és PC-s appal egész sokáig lehet jutni. Saját egyed, kreatív módján mutat vizualizál ritmusokat, dalokat amik alapján le tudod játszani előbb a dal egyszerűsített változatát majd később egyre nehezebb, profibb változatát. Emellett vannak benne videók, és egyéb játékos zenei érzék, fogás, stb fejlesztő feladatok is.


Ingyenes verzióval napi szinten pár leckét lehet, amúgy havi/éves díjas, sajnos nem olcsó. De lehet azzal csalni hogy ha lejár a napi limit előre állítod a gépeden a dátumot és lehaszálhatod előre a holnapi vagy épp azutáni limitedet is.

2019. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:

Ehm... de, ragaszkodj a "régimódi" tanuláshoz, és kottához, ha a legalapabb alapszintnél akár csak kicsit is feljebb akarsz jutni.

Persze, ilyen izékkel be lehet magolni, hogy mikor mit fogunk le mondjuk a gitáron, de az tényleg egy gépies magolás lesz, miközben fogalmunk nincs, hogyan épül fel a zene.


Én az ilyen-olyan appok helyett kezdésnek ezt a könyvet ajánlom, tök mindegy, hogy 10, 30, vagy 50 éves vagy:

[link]

Ez egy nagyon jó alapot ad ahhoz, hogy kis rálátást nyerj a zenére.


Amúgy tényleg, mi a cél? Hangszer, vagy ének? Vagy csak szereted a zenét és érteni akarod?

2019. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne írd le azt amit nem ismersz Mijjo :) Én amit hangszerboltban ajánlottak könyvet, azzal szarra sem jutottam, ellenben ezzel a progival elég szépen haladtam (és haladnék ha lenne manapság időm és energiám rá). Egyéni preferencia kérdése is, én amúgy is szeretem az IT világot. Nyilván nem ér fel zeneiskolával, meg magántanár órákkal, de van létjogosultsága a dolognak. Ezt is zenetanárok közreműködésével csinálták és csinálják.
2019. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:

@3: Nem igazán tudok mást írni, mint amit tettem. Attól, hogy ezt a konkrét appot/programot nem ismerem, attól még pontosan tudom, milyen tabból tanulni, vagy "ide tedd meg oda tedd a kezed" módszerrel.

Ez akkor jó, ha az ember le szeretne pötyörészni egy hangszeren pár dalt - vagy akár rengeteget, hisz tetszőleges mennyiségű bemagolható így -, és ennyit akar, nem többet.

Ha szeretné megérteni a zene felépítését, szeretne kicsit mélyebben belemenni, akkor kell a kotta, kellenek a régimódi módszerek, és nem appok, meg programok kellenek, hanem tanulás. Nem az izommemóriába, hanem a rendesbe.


De persze, az igaz, hogy kinek mi a célja.

2019. jan. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem dalokat tanít a program alapvetően, csak arra is használható. Egyébként nekem ennyi a célom, hogy le tudjak játszani olyan számokat amik nekem esetleg barátaimnak tetszenek. Nem akarok zenét írni és hidegen hagynak a mélyebb dolgok. Kérdezőtől meg nem tudjuk meg mit akar, úgy látom :D
2019. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsanat, nem figyeltem a kerdest. :D Igazabol minden erdekel, szivesen enekelnek es gitaroznek is kesobb, hogy csak hobbi lesz-e vagy komolyabb, az meg a jovo zeneje.
2019. jan. 17. 00:17
 7/7 Mojjo ***** válasza:

@5: Ez így korrekt.


@6: A linkelt könyvet továbbra is ajánlom :D Ha pedig belevágsz a gitározásba, a justinguitar.com oldalt - az egyik, ha nem A legjobb gitártanító oldal.

2019. jan. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!