Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ezek a zenekarok miért nem...

Ezek a zenekarok miért nem léptek fel az 1985-ös Live Aid koncerten?

Figyelt kérdés
Metallica,AC/DC,Guns N' Roses,Iron Maiden,Aerosmith

2019. febr. 17. 20:18
 1/5 Legális Technocol ***** válasza:
89%

1. Nem voltak még elég befutottak. Sem a Metallica sem a GnR nem volt még nagy szám a '80-as évek közepén.

2. Nem voltak elég pop-zenék. A Maident ekkor még kicsit meredeknek tartották, de az AC/DC sem volt egy hétköznapi rajongó számára emészthető nyugis zenekar.

3. A zenészek nem hittek abban, hogy az afrikai emberek sorsán bármit is változtatna az, hogy az ő javukra ajánlják a koncertbevételeket. Ebben nagyjából igazuk is volt - több tanulmány is foglalkozik vele, hogy a Live Aid legfeljebb a résztvevő zenekarok népszerűségén javított, de az afrikai helyzet semmit sem változott - sőt, egyesek még azt is feltételezik, hogy bizonyos országok éppen hogy fegyvereket vásároltak a befolyó összegből.

2019. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Wow. Nagyon szépen köszönöm a felettébb kielégítő választ. Megkérdezhetem, hogy honnét tudsz ilyen sokat erről? Mivel lenyűgöz a tudásod.
2019. febr. 17. 21:14
 3/5 BruceStark ***** válasza:
100%

Azért ez nem volt olyan nagy szám, ezek mindenki számára nyilvánvalóak aki minimális tudással rendelkezik a rockzenével és annak történetével kapcsolatban.


Pl. a Guns csupán 1985-ben alakult meg, néhány klubot leszámítva senki sem ismerte őket.


A Metallica még szintén underground volt, az emberek kilencven százaléka a fekete album idején hallott róluk először.


Az Aerosmith ekkor tulajdonképpen köznevetség tárgya volt, hanyatlóban voltak és csupán két évvel később kerültek vissza az élvonalba.


A Live Aid egyetlen nagy hatása (a népszerűséghajhász jótékonysági gigakoncertek divatba hozása mellett) csupán az igen túlértékelt Queen mítoszának növelése volt.

2019. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a választ. Tudtam, hogy műveletlen vagyok a témában, de ha ezek nyilvánvalóak akkor még annál is inkább. Esetleg tudnátok ajánlani valami szakirodalmat amivel tágíthatnám a tudásomat?
2019. febr. 18. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#3, ha a Queennek csak az első három albumát vesszük számításba, akkor egyáltalán nem túlértékelt. De ha csak az utána lévőket, akkor valóban az. :D
2019. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!