Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A fejemben mindig “számokat...

A fejemben mindig “számokat csinálok”, ugye ezzel nem vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

Nehéz leirni, de mindig kapok egy dallamot, a dallamból pedig elkezdem a fejemben a hangzást, aztán rá szöveget rakni és a végén egy tök jó szám lesz a fejemben ami ha igazi lenne tök nagy sláger lenne, de ugye ezt nem csak én csinálom?:D

Remélem más is csinálja ezt, mert szokták mondani hogy fura vagyok, és akkor ez is egy új furaság lenne...



2019. márc. 8. 21:26
 1/10 anonim válasza:
100%

Én nem csinálom...


De nincs vele baj, így születnek a dalok, ha valaki más lennél.

2019. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jah, sajnos nem értek a zenéhez, most meg tudnám ezeket valósítani igazi számként:D

Köszi a választ egyébként

2019. márc. 8. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de elénekelni el tudod nem? Annyi elég. Ha több hangot hallasz mindegyiknek külön hallod a dallamát, egyesével fel tudod dúdolni mindet.Legalább egyet próbálj ki.
2019. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És utána mit csináljak vele? Te is szoktad ezt csinálni a fejedben??
2019. márc. 8. 22:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki szokta csak nem figyelnek oda, azért nem hallják.

Nekem könnyű, mert van hangszerem, de neked nincs. Talán egy kis szinti lenne a legegyszerűbb amin lepötyőgöd a dallamot. Ahhoz nem kell megtanulni rajta játszani, meg fogod rajta találni a hangokat. Vannak elvileg otthoni, egyszerűbb zeneszerkesztő programok amivel több sávot tudsz összerakni. Vagy keresel kedves embereket akik játszanak hangszereken és eljátszák neked ami a fejedben szól. Nekem sajnos nagyon hiányzik egy csellós. Egy olyan dal is van amihez kórusra lenne szükségem, na de arra aztán várhatok... :D Lényeg hogy ha komolyan szeretnéd, így vagy úgy de megoldható hogy kikerüljön a fejedből a dal. Persze azért néha olyan ez, mint mikor valami nagyszerű gondolatod támad és mire leírod már nem néz ki olyan jól. Az agy hajlamos kitölteni nemlétező részeket úgy mintha egybe lenne az egész, és mikor össze kell rakni sehogyse áll össze. Ettől függetlenül érdemes kipróbálni. Legegyszerűbb szerintem a szinti+program verzió.

2019. márc. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Uh rendben köszönöm!! Dallamot játszani hogyan tanulhatnék? Sok sikert kívánok neked a továbbiakban!!:))
2019. márc. 9. 08:33
 7/10 anonim válasza:
Kezdésnek egy szinti vagy egy ukukele nagyon jó, azon dallamokat meg akkordokat alá. Saját zene saját szöveg az a nyerő! Én négy éve kezdtem el zenélni most meg már van egy kis zenekarom, ha valami érdekel szívesen segítek
2019. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is csináltam már számot fejben:)
2019. márc. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Imovie-n nem jó ha megpróbálom a dallamot?

És jó lett a szám??:)

2019. márc. 9. 22:11
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mindig jók, mert szívből szólnak, de ha pl nem írja le rögtön az ember, akkor nagy esélye van rá, hogy elszáll. És lehet, hogy vissza tudod idézni , lehet hogy félig-meddig, de még az is megeshet esetleg , hogy pontosan; de inkább lehet, hogy elszáll. De jók pedig,hidd el:D
2019. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!