Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Telecaster miért kényelmetlen?

A Telecaster miért kényelmetlen?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, h azért kezdtek el stratocastert gyártani, mert a telecaster kényelmetlen volt. De miért számított annak? Vagy az új telecasterek már máshogy készülnek?

2019. márc. 12. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A világ első sorozatgyártott tömörtestű gitárjáról van szó, ezért a felépítése eléggé "fapados", a tömör test pedig növeli a hangszer súlyát. A test szélei nincsenek úgy lekerekítve, mint például a Stratonál, szerintem erre gondoltak. Amúgy nekem is volt Telecasterem, nekem nem volt kényelmetlen. Sokan a Gibson Les Paul fazonú gitárokra mondják, hogy túl nehéz.
2019. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
59%

Nem ezért kezdtek el Stratocastert gyártani :D A Stratocaster Leo Fender egy új ötlete volt, három hangszedővel, "tremolóval", és igen, lekerekített testszélekkel, de nem azért kerekítette le Leo, mert az 50-es évek zenészei cukorból voltak és nem bírták a Telecastert, hanem mert ez plusz egy marketingfogás volt.


Leginkább amúgy a test hátulján lévő kimarás tűnhet fel, ha valaki sokat játszik ülve, mert a lekerekítetlen test egy idő után nyomja a bordákat. De ha valaki nem kényes királykisasszony, akkor pont mindegy, ez igazán nem számít.

A Fender által gyártott Telecasterek döntő többsége még mindig az eredeti formavilágot őrzi, nagyon kevésnél van meg hátul a kényelemnövelő kivágás.

2019. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:

Itt felül jól látszik a lekerekítés egy Telecasteren:

[link]


Ezzel szemben a legtöbb Telecasteren ez nincs meg, és így néz ki:

[link]

2019. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nehéz bunkszli egy hangszer és éppen ezért olyan brutálisan jó a hangkitartása és egyedi a hangja. Én imádom de valóban nem lett a kedvencem :-D
2019. márc. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!