Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes lenne elkezdenem a...

Érdemes lenne elkezdenem a dalszövegírást?

Figyelt kérdés

Néhány éve rendszeresen írok verseket, ismerőseim szerint tehetségem is van hozzá. Énekelni nem tudok, de zenében jártas vagyok, klasszikus téren tanultam és tudok zongorázni. Érdekel a dalszövegírás, bár még sosem próbáltam, de szerintetek megéri kipróbálnom magam benne, annak ellenére, hogy személy szerint nincs hangom? Illetve szerintetek, ha valaki versírásban jó, mekkora esély van rá, hogy biztos dalszövegírásban is tehetséges lenne?

17/L



2019. ápr. 13. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Már miért ne próbálnád ki?


Azzal ne foglalkozz, hogy nincs hangod, arra ott vannak az előadók.

Teljesen tipikus felállás, hogy a dalszerző ontja a dalokat, de mivel neki nincs hangja vagy nem menne az imidzséhez, így más adja elő.

Rúzsa Magdinak Presser ír például, de ezer példa van erre.

Ott van a Carbonfools zenekar, ott konkrétan egy ember volt maga a zene, a Titusz, a többi 3 hülye, köztük a Fehér Balázs csak azért volt ott, mert kellett a jóképű énekes, akivel jobban el lehet adni az egészet.

Persze mikor Titusz leállt akkor a zenekar is beszart.

2019. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Küldd el egy versedet, az alapján többet lehetne mondani. :)
2019. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is jöhet 1 vers, és akkor lehet hasznos véleményt mondani. :)
2019. ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!