Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A metálheadek mikor kiáltották...

A metálheadek mikor kiáltották ki magukat a rockzene kizárólagos kritikusainak?

Figyelt kérdés
Most komolyan, honnan jön ez, hogy ami keményebb rock, az automatikusan jobb a többinél, ami lágyabb, ne adj isten popos, az eleve sz**r?
2019. ápr. 24. 23:05
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
10%
Múlthét csütörtökön.
2019. ápr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
17%

Ja. Tényleg nem volt konstruktív amit írtam, de ez a kérdés ezt váltotta ki belőlem. MuszáLY volt kiprovokálni, hogy történjen valami érdekes.


Nyilván aki reagált a provokációmra, az vagy még nagyon fiatal, vagy idióta. Utoljára általános iskolában voltam képes összeveszni amiatt vkivel, hogy csúnyát mondott vmire amit kedveltem. Nem árt az ilyent minél hamarabb kinőni.


Amúgy nem sokáig hallgattam a szóban forgó zenét, mert ezt a stílust (nevezzük annak, mindegy hány műfajt hánytak össze benne) soha sem szerettem. Ami ehhez hasonló, és tetszett az a Sikth-től a death of a dead day album. Meg volt még pár, de rohadtul nem ugrik most be a nevük.


A klipről meg egyből ez jutott eszembe:


https://www.youtube.com/watch?v=99NILFRk5WM


Ez akkor volt divat amikor tizenéves voltam. Ipari területen játszódik kutyákkal. És ez már akkor egy szr klisé volt. Meg minden második magyar metál zenekar ipari telepeken, meg romos házakban csinált fotókat meg klipet a zenekarjával, úgyhogy amit megláttam a klipet előtört belőlem a frusztrált kiscsaj, úgyhogy ezért is muszály volt írnom valamit. Mert már azt hittem, hogy teljesen meghalt, erre meg egyből triggerelte az a szr, és visszajött kísérteni.


Meg vki említette az Opethet ami meg egy jó példa arra, amikor valakinek rohadtul jó hangja van mind tisztán, mind uncleanben, épkézláb énektémákat, szövegeket ír stbstb Bár sok számukra ez nem igaz persze, de egy ghost of perdition-t vagy Still Life albumot a mai napig meg szoktam néha hallgatni, és hát akár csak ezek után nem nagyon tud megfogni az amit a nemtudommelyik válaszoló linkelt. De most esküszöm meghallgatom az egészet újra. Vagy inkább mégse, mer vannak prioritások az életben.

2019. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egy zenében szerintem tökmindegy milyen a klip. Az csak körítés. Mit vártál egy kezdő ukrán zenekartól h majd hollywoodi költségvetésű klipet fog forgatni a mount everest tetején? Az engem is érdekelne h a zenéjük meg mitől poppos szar mert ezt még nem sikerült megmagyarázni azon kívűl h a klipjük neked nem jön be és magáról a zenéről egy szót se ejtesz. Tehát ha a klip klisés automatikusan a zene is klisés popszar lesz? Vagy most kínodban csak ráfogtad az egészet arra h "csak triggereltem". Ha már említed a fiatalokat, ez elég gyerekes h belebuksz valamibe aztán jön a tipikus oh csak vicceltem,majd elkezdesz terelni.
2019. ápr. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Clay Morrow ***** válasza:
100%

Na igen, itt botladozik a metál és a rock, mint szubkultúra. Tulajdonképpen ha jobban figyelünk, ez a réteg korántsem különbözik annyira, mint bármely más szubkultúra vagy tudom is én mi. Mindenhol vannak idióta emberek, akik szítják a tüzet, még egymás közt is, először mikor belecsöppen és belekóstol a metál és rock kis univerzumába, azt hiszi az ember, hogy ez egy végtelenül jó és "kedves" összetartó kis bagázs, holott krvára nem. Elég széjjel nézni egy mainstream rock/core együttes számai alatti fröcsögést, ott a sok kis naiv aki élvezi az adott szerzemény, mellette meg a szitkozódó "én jobban tudom mi a jobb zene", hogy túl lágy, túl fos, nem érdemli meg, hogy ebben a műfajban létezzen és leértékeli azt. Közben ha megnézel egy mai pop, rap, legyen az techno, house, bánat tudja milyen agyonnyomatott számot a rádióktól, ott azért általában kicsit jobb a helyzet, nincsen az a széthúzás. Talán mert a hétköznapi fogyasztóból ezt telik ki? Mert nem annyira összetartóak és szervezettek, ezért kisebb a viszály esélye is?

Rengetegszer olvastam és kellett nekem is pár év amíg rájöttem, hogy igazából tényleg így van, a metálarcokat tartják (és nem is hamisan szerintem) a zenei ízvilág vegánjainak és legnagyobb sznobjainak, amit eme szép példával mindig jól bemutatják: "Honnan tudod meg valakiről, hogy metálfej? - ??? - Nyugi, majd úgy is fél percen belül elmondják! " Régebb én is ehhez a büszke réteghez tartottam, főleg az utam elején, de rájöttem, hogy igazából semmi értelme és én nem is vitatkozok többé ezen témán. Azt hangoztattam, hogy rock és metált hallgató egyén, más semmit ne hallgasson, csakis ezt a két nagy műfajt, semmi pop/rap/hip-hop. Aztán eltelt pár év, kezdett benőni a fejem lágya és elkezdtem más vizek felé is evezni, így én magam váltam azzá, amit én anno ennyire el akartam törölni. Eljutottam arra a szintre, hogy nem érdekel a legtöbb arc mit gondol rólam, amikor simán meghallgatok egy Blue-t vagy egy régi diszkó slágert, de közben az igazi nagy szerelmem a metál és rock.


Sokkal értelmesebb és békésebb, jobb lenne ez az egész, ha tőből leszarná az egész, hogy a másik Black Veil Brides-t nyomat vagy Cannibal Corpse-ot. Még ha szemet is szúr és elítéli, illetve nem fogadja el, akkor is csendbe magába rendezze le és nem kell ezért sznoboskodni.

2019. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"A múltkor pl egy hammerworld poszt alatt valami hülye pic$a akinek az fb profilján borítóképnek természetesen valami kutya által se ismert slam banda volt erre írta, hogy "pózer szar""


Az ilyen emberek a saját kedvencüket is megutálják, ha azok véletlenül kapnak egy Grammy-díjat, vagy a szomszéd is érti, amikor róluk beszélsz.


A linkelt dal amúgy nem az én világom, de nem is ismertem eddig. A következő hozzászólónak: nem az a baj, ha valaki ezt gondolja, hogy valami pózerség (bár erről lehetne vitatkozni), hanem hogy sokan késztetést éreznek, hogy ezt mindenhova odaírják, odakommenteljék. Pont olyan ez, mint amikor a Facebookról/TV-ről van szó, és mindig jön egy nagypofájú lak, aki odaírja, hogy ő nem néz TV-t/nem Facebookozik. Vagy volt egy bizonyos FB-csoport, ahol szóba került, hogy a helyi étteremből rossz ételt szállítottak ki valakinek. Jöttek kommentek elégedett és elégedetlen emberektől, és persze ott is felbukkant a nő, aki leírta, hogy hát igen, ő ezért főz otthon, és nem rendel. Igazából ehhez hasonló ez a zenés dolog is. Nem rád mondom, hanem azokra, akik mindenre megjegyzést tesznek. Vagy azokra, akik nem merik jól érezni magukat, mert akkor nem vagányak. A testvérem ilyen. Én ha elmegyek a barátaimmal egy fesztiválra, akkor mindenféléket meghallgatunk, egyáltalán nem egyezik a zenei stílusunk, de még LMFAO-ra is táncoltam fesztiválon, mert ha már ott voltunk, ha már ők is ott voltak, akkor már érezzük jól magunkat addig, amíg el nem kezdődik, ami nekem tetszik. És mindig ott vannak ezek az emberek, akik persze nem, véletlenül sem, mert még a végén mit gondol a világ. De nagyon messzire elkalandoztam, nekem ez persze mindegy, csak ne szóljanak be arra, amiket én hallgatok. (Félreértések elkerülése végett: nem LMFAO-t, de nem is metált, dallamosabb rockzenét.)


"lol, miért, és pl ennek a Gojira klipnek mi értelme van?"


Nekem ez mindegy. Én a klipek jelentős részét nem szeretem, nagyon kevés zenész van úgy en bloc a világon, aki tényleg értelmesen kihasználja a klipeket, a legtöbb csak próbál összedobni valami vizuális izét, hogy az is legyen, mert most az is kell a világban. Én akkor már jobban bírom a minimalistább klipeket, ahol csak énekelnek , és nem erőlködnek, hogy frappánsak legyenek. :D De ez szubjektív.


Hagyjátok a videóklipeket, tiszta OFF a téma.


"Tényleg kíváncsi lennék mi a pöc$öm nem számít már manapság lagymatag szarnak."


Az a "baj", hogy én régebbi zenéket is bírok, '60-as évekbelieket is, amikor még a metál legfeljebb Kinks volt, ha volt valami egyáltalán. Amikor a metálrajongók a lagymatagséággal érvelnek, akkor elfelejtik, hogy

- korábban is volt zene

- ez az ő szempontjuk, a világon csak ők várják el, hogy a zene kemény legyen. Olyan, mintha én csak a vígjátékokat szeretném, és minden filmet ezzel a kritériummal néznék, és mondjuk azzal érvelnék a Saul fia vagy valami horrorfilm ellen, hogy nem volt vicces.


"Az első választ azért tudtam le két rövid mondatban, mert nekem kicsit ilyen felszínes önigazoláshoz szükséges egyetértés kicsikarásnak érződött a kérdés, amiben én akkor sem szeretek asszisztálni, ha amúgy egyetértek az alapgondolattal."


Igazad van, értem, mire gondolsz, de nem akartam kifejteni, mert szerettem volna, ha érkeznek válaszok, és nem én befolyásolom őket, hanem teljesen maguktól jönnek. Egyébként attól még, hogy önigazolás, lehetnek, akik őszintén egyetértenek vele, és legitim válaszuk lehet. Meg persze a vitapartnernek is. Csak nem akartam, hogy leírom, hogy mondjuk erre és erre gondolok, és akkor lecsapja valaki annyival, hogy "hát igen, az sz**r". És akkor már nem isi érvel.


"Szerintem azzal nincsen semmi baj, ha valaki kritizál egy bandát/számot/albumot, nem csak hogy mindenkinek jogában áll kinyilatkoztatni a véleményét, szerintem a művészeti, meg kulturális témák igazán tartalmas megbeszéléséhez elengedhetetlen, hogy legyenek egymással teljesen ellentétes vélemények."


Ebben igazad van, de sokakról, akik azzal jönnek, hogy mindenkinek lehet véleménye, amikor rájuk kerül a sor, kiderül, hogy a véleményük csak valami odaböfögött izé. Mint amikor gimiben páran kritizálták, miért nem hallgatja meg őket a magyartanár, és amikor sor került rájuk, kiderült, hogy nulla véleményük van, azt se tudják, a szöveggyűjteményben vagy a tankönyvben van-e az említett dolog. A te részletesebben kifejtett véleményedet köszönöm.


"akkor azért szerintem egészséges esetben minimum implikálva van egy "szerintem/számomra", ha konkrétan ki nincs is mondva." - Sajnos ez nem így van,legalábbis tapasztalatom szerint. Az emberek inkább kinyilvánítják az általános igazságokat. De ez az én tapasztalatom csak.


"nem tesz ilyen rohadt nagy általánosságokban beszélő kijelentéseket teljes műfajokról, meg zenei jellegekről/eszközökről, nem tesz tanúbizonyságot nettó műveletlenség melletti túlzott önbizalomról, nem tesz hívatlan személyeskedő megjegyzéseket a zenészekre, meg a rajongókra, illetve nem full primitív/arrogáns módon adja elő magát, addig felesleges felháborodni a véleményén."


Igazából engem az zavar, amikor valaki nem szeret egy adott előadót, és ilyen végletes dolgokat mond (és ettől még közben lehet, hogy nem fogalmaz primitíven), hogy "az nem tud zenélni" vagy "nem tud énekelni". És igen, én is azt gondolom, hogy mindenkinek lehet véleménye, semmit sem kötelező szeretni. de amikor Pistike, aki most kapott gitárt karácsonyra, és le tud fogni 2 akkordot, kijelenti, hogy adott rockzenész mondjuk nem tud gitározni, csak mert nem zúz a dalaiban, akkor azért én szégyellem magam helyette. És ez válasz erre is:


"Az a legnagyobb gond ebben a témában, hogy észrevételeim szerint, amikor emberek arról panaszkodnak, hogy "miért mondanak csúnyákat zenéről a gonosz nénik meg bácsik?", olyankor a legritkább esetekben az a bajuk, hogy valaki negatívan kritizál zenét - általában inkább az bántja őket, hogy olyan zenét ér kritika, amit ők szeretnek."


Mert hiszed vagy sem, azt sem bírom, amikor ilyet mondanak, például egy Juston Bieberre, akit aztán egyáltalán nem hallgatok, hogy nem tud énekelni. Mert én se tratom egy egyéniségnek a zeneiparban vagy egy korszakalkotó énekesnek, még csak jónak se, de ha meggebedek, akkor is tud énekelni.


A kommented végén E/2.-ben írtál, 10-es, gondolom (remélem), nem nekem.



"Utoljára általános iskolában voltam képes összeveszni amiatt vkivel, hogy csúnyát mondott vmire amit kedveltem. Nem árt az ilyent minél hamarabb kinőni."


Ha ezt nekem mondod: nem vesztem össze senkivel, csak zavar az emberek általános arroganciája.


Ha a muszájt azért írtad nagy LY-nal, hogy kioktasd a másikat, hogy LY-nal kell írni, akkor nem neked van igazad, de mindegy nem ez a lényeg.


Érdekes amúgy, hogy itt is megfigyelhető a jelenség, hogy kizárólag metálzenék a példák, pedig én inkább a lágyabb/hagyományosabb rockzene leszólására gondoltam Chuck Berrytől Bryan Adamsig akárkiig.


"Tulajdonképpen ha jobban figyelünk, ez a réteg korántsem különbözik annyira, mint bármely más szubkultúra vagy tudom is én mi."


Teljesen egyetértek. Szeretem a rockot és a rockos öltözködést is. Ennek ellenére nem hiszem azt, amit egyes rockerek/metálosok, hogy egyedül ez a megjelenés/öltözködés/hajviselet/klipforgatás (csak hogy válaszoljak a kommentelőknek) nem pózerség. Pont ugyanolyan pózerség a rockzenei megjelenés és mások leszólása, mint bármelyik másik stílus, mondom ezt úgy, hogy tetszik mint zene és mint megjelenés, de tudni kell a helyén kezelni a dolgokat.


"Elég széjjel nézni egy mainstream rock/core együttes számai alatti fröcsögést, ott a sok kis naiv aki élvezi az adott szerzemény, mellette meg a szitkozódó "én jobban tudom mi a jobb zene", hogy túl lágy, túl fos, nem érdemli meg, hogy ebben a műfajban létezzen és leértékeli azt."


Bár nem tudok sokat más szubkultúrákról, de élek a gyanúperrel, hogy mi rockerek vagyunk azok, akik az egyik legjobban tudjuk bántani egymást. Sosem hallottam még olyat, hogy egy Justin Timberlake-rajongó összeveszett egy Rihanna-fannal. Persze ez anekdotikus érvelés volt, lehet, hogy van ilyen.


"Közben ha megnézel egy mai pop, rap, legyen az techno, house, bánat tudja milyen agyonnyomatott számot a rádióktól, ott azért általában kicsit jobb a helyzet, nincsen az a széthúzás."


Na, pont ugyanazt írtuk. Szerintem a poprajongók eleve nem érzik elvárásnak magukkal szemben, hogy hú de különlegesek legyenek, vagy legalábbis nem a zenével kapcsolatban, ezért nem frusztrálja őket annyira, hogy ki a keményebb.


Én is meghallgatok egy-két más előadót, egyeseket kifejezetten szeretek is, aki nem is rock, például ezt a nőt:


https://www.youtube.com/watch?v=JMHqTrpI19Q&list=PLrxVUoM7SH..


És volt egy idő, amikor nem hívtam magam rockernek, ugyanazért, amit te a metálfejekről írsz.


Említetted a BVB-t: őket se hallgatom, de velük kapcsolatban is mindenki azzal jön, hogy nem rock. Ugyanaz, ami Justin Bieber és az éneklés: meggebedhetek, de akkor is rock.


Köszi a válaszokat.

2019. ápr. 30. 20:44
 16/23 A kérdező kommentje:
11-es meg trollkodni akart, aztán egyedül maradt.
2019. ápr. 30. 20:47
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#15 Nem kicsit lepett meg ez a hosszú kifejtés. A lényegi részével igaziból egyetértek - ez szerintem le is jöhetett a második válaszomból - de mivel ilyen szépen belementél a részletekbe, válaszolok pár gondolatra, nem is annyira vita, inkább csak "food for thought"-célból.


"Az ilyen emberek a saját kedvencüket is megutálják, ha azok véletlenül kapnak egy Grammy-díjat, vagy a szomszéd is érti, amikor róluk beszélsz."

Ez szerintem megint kicsit az, amire úgy hivatkoztam, hogy emberek személyiségjegyeket társítanak ízlésekhez. Én is mondtam már népszerű zenekarra, hogy szerintem sz#rok, meg dicsértem agyon full ismeretlen bandákat, de ezek alapján téves lenne arra következtetni, hogy elvből hipszterkedek. Persze, amikor valaki a "pózer" szót használja, ott szerintem is rezeg a léc, de na, a hülye p#csázás, meg az egyéb messzemenő következtetések levonása szerintem akkor is erős...


"ez az ő szempontjuk, a világon csak ők várják el, hogy a zene kemény legyen. Olyan, mintha én csak a vígjátékokat szeretném, és minden filmet ezzel a kritériummal néznék, és mondjuk azzal érvelnék a Saul fia vagy valami horrorfilm ellen, hogy nem volt vicces."

Ez ilyen esetben szerintem csak részigazság. Én is mindig szoktam mondani a bizonyos műfajokkal szembeni beszűkültségre, hogy olyan, mintha valaki regényt kritizálna azért, mert nem rímel, de egy metál számtól elvárni, hogy kemény legyen, nem akkora hülyeség, mint MINDENTŐL elvárni. Vannak olyan bandák, akiket én csak "tumblrcore"-nak sorolok, pl. Asking Alexandria, vagy Bring Me The Horizon, és őket én sem kedvelem, megindokolni pedig én is csak valami olyasmivel tudnám, hogy "lagymatagnak", vagy "gyengének" érzem a zenéiket - nem azért, mert nekem a náluk keményebbtől kezdődik a zene, hanem mert az ő appeal-jük nekem olyan, hogy számomra megmentené őket, ha kicsit kevésbé "biztonságos" módon tolnák. Félre ne érts, én sem vagyok ellene a pop-metál koncepciójának (elvégre a műfaj első pár előadója is viszonylag lágyabb, meg határozottan fülbemászóbb volt, plusz én hallgatok olyan előadókat is, mint a Limp Bizkit), de szerintem is van érezhető különbség aközött, amikor valaki két zenei aspektust erősen ötvöz, meg amikor két szék közé a padlóra sikerül ülnie, mert mindkét vonásnak a legsemmilyenebb arcát mutatja az alkotásával. De ez persze megint csak szubjektív. A linkelt Jinjer számot direkt nem véleményeztem, mert se a trollt, se a counter-trollokat nem akartam etetni, de... Áh, tudod mit? Most se fogom. Mindenki maradjon éhen. :D


"Ebben igazad van, de sokakról, akik azzal jönnek, hogy mindenkinek lehet véleménye, amikor rájuk kerül a sor, kiderül, hogy a véleményük csak valami odaböfögött izé."

Jogos, de szerintem végső soron a szabad véleménykifejtés joga ilyenkor nem is tesz nekik túl nagy szívességeket, elvégre a véleményük, meg az előadásmódjuk magáért beszél a végén, és ha sikerült tahó módon előadniuk magukat, akkor tahónak is fognak tűnni... Aki meg komolyabban akar értekezni a témáról, az megjegyzi magának, hogy talán nem őket kell megközelíteni az ügyben.


"Sajnos ez nem így van,legalábbis tapasztalatom szerint. Az emberek inkább kinyilvánítják az általános igazságokat. De ez az én tapasztalatom csak."

Ja, direkt mondtam azt, hogy "egészséges esetben", és nem azt, hogy általában. Mindenesetre én azért igyekszem még így is megválogatni, hogy mikor érdemes ilyen jellegű vitákba belemenni. Az, hogy most mi sz#r, meg mi nem sz#r, az nem egy olyan rohadt nagy általánosítás, amit a szívemre veszek, azt meg senkitől nem várom el, hogy a kisebb dolgokról alkotott, számukra nem is olyan fontos véleményeket annyira nagy részletességgel kifejtsék. Sokszor van, hogy emberek egyszerűen csak élesebben fogalmaznak, de attól még tudják, hogy nem az ő véleményük a szentírás. Ilyenkor szerintem felesleges belemenni abba, hogy nem tették ki az "ez csak az én véleményem" disclaimer-t, mert az azon a ponton már csak szemantikáról való vita lenne.


"Mert hiszed vagy sem, azt sem bírom, amikor ilyet mondanak, például egy Juston Bieberre, akit aztán egyáltalán nem hallgatok, hogy nem tud énekelni. Mert én se tratom egy egyéniségnek a zeneiparban vagy egy korszakalkotó énekesnek, még csak jónak se, de ha meggebedek, akkor is tud énekelni."

Na én erre tudom azt mondani, amit te mondtál fentebb: ehhez az emberek azért általában nem így állnak. Ahogy arra fel is hívtam korábban a figyelmet, a negyedik válaszon megsértődőknél is k#rvahamar kibújt a szög a zsákból, és ment az elvont/lo-fi metál fikázása, teljesen kéretlenül. Rólad speciel nem feltételeztem, hogy így vagy vele, szóval nem is kell magadra venned, de itt azért többen is büszkén felvállalták, hogy csak addig zavarja őket a fikázás, míg nem ők az elkövetők. Az online zenei vitákra legtöbbször nem az jellemző, hogy vannak azok, akik fikáznak, meg azok, akik tűrik, hanem az egész sokkal inkább egy sz#rdobáló majmokhoz hasonlítható konfliktus, ahol mindkét fél pontosan ugyanazt csinálja, csak nem veszik észre.


"A kommented végén E/2.-ben írtál, 10-es, gondolom (remélem), nem nekem."

Nyilván nem neked írtam.


[Az egész hátralevő része a kommentednek]

Az elitizmus, meg az ilyenek szerintem univerzális jelenség, aminek a rock-kultúra kapcsán észlelhető megnyilvánulása csak egy tünet. Van a Rihanna-Timberlake-es mondatodnak valóságtartalma bőven, még ha kicsit vállaltan hiperbolikus is, de azért a pop-fanok között is van széthúzás, csak ott máshogy nyilvánul meg. Ezen az oldalon az n+1-edik "retro zenés" kérdés is mindig arról szól, hogy valaki abból csinál ügyet, hogy ő az egyik generáció mainstream popja helyett egy másik generáció mainstream popját hallgatja, és nem is nagyon tud másban gondolkodni, mint mainstream pop-ban. Ez azért nem esik olyan messze a metálosok seggfájásaitól, főleg, hogy ők is szeretnek generációs ellentétet csinálni mindenből. Ha érdekel egy kicsit bővebben a véleményem az elitizmus általánosabb jelenlétéről zenei közösségekben, itt a válaszom első fele eléggé idevág: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9069684-mie.. (a tízes vagyok én)

Hogy miért épp a rock közösség(ek)nek a leghangosabb, avagy legkönnyebben észrevehető ez a vonása, arra szerintem az a válasz, hogy, a rock-kultúra k#rvarég óta a második legnépszerűbb szubkultúra a sztenderd kultúra mellett, és bár a rock nagyon szerteágazó, meg tele van egymásra egyáltalán nem hasonlító külön szub-szubkultúrákkal, még így is egységesebb, mint a vele egyidős, szintén nagyon elterjedt elektronikus zene, amit totál lehetetlen egyetlen dologként kezelni, így a benne fennálló elitizmus-eseteket sem teszi az ember egyazon skatulyába.

2019. ápr. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"Én is mondtam már népszerű zenekarra, hogy szerintem sz#rok, meg dicsértem agyon full ismeretlen bandákat, de ezek alapján téves lenne arra következtetni, hogy elvből hipszterkedek. "


Nem ezt mondtam. Vannak nagyon jó kevésbé ismert zenészek, de ha elolvasod még egyszer, ugyanazt mondom, amit te.


"de egy metál számtól elvárni, hogy kemény legyen, nem akkora hülyeség, mint MINDENTŐL elvárni. "


De nem is metálra mondtam. Említettem például Bryan Adamst, akit kifejezetten szoktak azzal kritizálni, hogy nyálas. Vagy szokták a Bon Jovit ilyesmivel. Szerintem egyik se mondta soha magára, hogy metál, ez a metálfanok megközelítése, hogy mindenki metál akar lenni, csak nem sikerül nekik. (Tudom, hogy vannak ilyen műfajok, mint a popmetál, de szerintem ezeket soha nem az előadók találják ki, hanem rájuk aggatják.)


"Jogos, de szerintem végső soron a szabad véleménykifejtés joga ilyenkor nem is tesz nekik túl nagy szívességeket, elvégre a véleményük, meg az előadásmódjuk magáért beszél a végén, és ha sikerült tahó módon előadniuk magukat, akkor tahónak is fognak tűnni..."


Lehet, hogy igazad van, az is lehet, hogy túlságosan magamra veszem ezeket a dolgokat, de általánosságban idegesít az emberek vitakultúrája, más témákkal kapcsolatban is. Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy a hasonló véleményt odabüfögős emberek egymásra találnak, ezzel megerősítve érzik magukat, és a kulturáltabbak a végén már kommentelni se mernek.


"Sokszor van, hogy emberek egyszerűen csak élesebben fogalmaznak, de attól még tudják, hogy nem az ő véleményük a szentírás."


Lehet, hogy igazad van. Sajnos nem lehet tudni. Vagy lehet, hogy rossz az érzékem ehhez.


"az egyik generáció mainstream popja helyett egy másik generáció mainstream popját hallgatja, és nem is nagyon tud másban gondolkodni, mint mainstream pop-ban"


Nekem elég meglepő, amikor a gyerekkorom popzenéit dicsérik mai gyerekek, és csak nézek, hogy de hát pont ugyanolyan megítélés alá estek. :D


Köszi a válaszod.

2019. máj. 1. 09:06
 19/23 anonim ***** válasza:
10%

Hogy a kérdésre is válaszoljak..


Nem attól lesz valami popós, hogy lágy. Lehet valami pop zene úgy is hogy hörögnek benne, meg brutál kemény.


Szvsz azt is rosszul látod, h az úgynevezett metalheadek lenének a nagy kritikusok. Nem kell ehhez metalheadnek lenni.


"ne adj isten popos, az eleve sz**r?"


Megint csak a sznobság, vagy elitizmus, vagy igényesség, akármi legyen, nem erről szól. Ha valami nem popos, ugyanúgy lehet szr, és ha valami popos attól még lehet brutál jó. Igazából rengeteg albumot meg kell hallgatni, rengeteg előadót meg kell ismerni, a klasszikus komolyzenétől kezdve máig. ( A kellt úgy értem h akit érdekel a zene, az ugye ezt csinálja, mindenféle külső kényszer nélkül. Még ha sznobként kezdi, akkor is átfordul egy idő után a dolog őszinte érdeklődéssé.)


És ez ugye nem csak a metalról szól. A fórumokon való vitatkozás erről az tényleg hülyeség amúgy. Régebben még élvezetesebb volt, de igazából akkor is az volt a legjobb, amikor a barátaimmal beszélgettünk ilyenekről, csak amikor éppen nem voltunk együtt, akkor is kellett vmi közösségi élmény. Meg ugye barátok között mindenki tudja, hogy ki hogyan gondolja amit mondott.


Nálunk, ha valaki azt mondta valamire hogy szr, akkor az annyit jelentett, hogy nem érdemes meghallgatni, mert nem elég jó, vagy valamire nagyon hasonlít, ami viszont összességében jobb, meg ilyenek. Azért minden műfajban megvan az a néhány mérce, amihez lehet mérni a dolgokat. Az élet rövid, és ezek a zenék olyanok, amiket nem lehet megunni, nem veszítenek az értékükből. Ez a metallal is így van nálam. Néhány előadó maradt, amiket hallgatok még ma is, amik majd hogy nem tökéletesek. Ami nem ennyire "tiszta" mint ezek arra azt mondom, hogy szr, mert ugye felesleges, annyi benne a vadhajtás, hogy egyszerűen ki kell szrni, mert rövid az élet (de ezt ugye már mondtam)


Igazából nincsen is már motivációm arra, hogy új zenéket ismerjek meg. És már zenéről se nagyon szoktunk beszélgetni, csak ha megjelent esetleg egy új album ebből az űberelit körből. Inkább én magam foglalkozok zenéléssel még többet. Akiket hallani kellett, azokat hallottam.

De igazából mit is akartam írni? Vagy válaszoltam egyáltalán vmire? Mindegy valami értelme csak van. ha valamit nem fejtettem ki akkor ha érdekel akkor válaszolok arra is.


Az LY-t meg azért emeltem ki, mert volt pár hete vmi hír, hogy mszps vagy akármilyen politikusok a j-t ly-nem írták. Talán éppen a muszáj volt az a szó, és amikor leírtam akkor ez eszembe jutott, és én is LY-t írtam. Csak úgy. Nem volt semmi célja, nem üzentem vele semmit. Ez olyan mint amikor az utcán sétálva letépem egy belógó fának a levelét. Ez meg ugye a gyakorikerdesek, úgyhogy ide ilyenek simán beleférnek. Bár őszintén szólva szerintem már mindenhova minden belefér. kommentelni sincs már értelme sehová. Olyan mint kútba kiabálni, vagy az utcán magunkba hangosan beszélni.

2019. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
ja, és nálam is van példa arra, hogy olyat hallgatok ami gagyi, de egyszerűen imádom. Bár nyilván nem ajánlanám senkinek.
2019. máj. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!