Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti hol hallgattok, fedeztek...

Ti hol hallgattok, fedeztek fel új fanmixeket?

Figyelt kérdés
Jártok még 8tracks-re, vagy az az oldalt kihalt? Mi a vélemenyetek spotify-ról? Nekem az az oldal kevésbé tűnik barátságosnak, mint az 8tracks. Youtube lejátszási listák? Más alternatíva?

2019. máj. 1. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
mi a baj a spotify-al? mindenféle zenét lehet találni, akár hangulat alapján is, milliónyi lejátszáslista, sőt, az oldal csinál személyre szabott lejátszási listákat is az alapján, hogy milyen zenéket hallgatsz, illetve külön lejátszási listába gyűjti azon előadók új dalait is, akiket sűrűn hallgatsz. Szerintem a legjobb választás új zenék felfedezésére
2020. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Spotify-on nincs fent minden szám és nem is lehet feltölteni (vagyis címként igen, csak meghallgatni nem). Nem lehet tagek, fandomok alapján keresni (és nem mindenki írja a címbe a fontos infókat, így az életben nem találom meg őket). Nem lehet kommenteket hagyni, nem tudom megnézni, ki az, aki lájkolta egy playlistemet, szóval nem igazán lehet közösséget teremteni. Pl. Playmosson, ami nemrég szűnt meg, még azt is lehetet látni, melyik mixekben van benne ugyanaz a szám, ami az enyémben is, ami sokkal organikusabbá tette új zenék keresését.

Spotify-ról nem lehet törölni listát, amit egyszer létrehoztál, az ott is marad, csak a saját profilodról törölheted, de attól még kereshető. Ha priváttá teszel egy listát, attól még azok, akik eddig követték, továbbra is látni fogják.

A felhasználónevem egy értelmetlen betűsor, ami alapján az URL-t sem tudom megjegyezni. Ennek ellenére a display name sem változtatható.

Egyszóval szerintem nem túl felhasználóbarát az oldal.

2020. nov. 6. 22:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és még valami rövid biót sem írhatok a profilomra, vagy egy linket, ami alapján más oldalakon megtalálhatnának.
2020. nov. 6. 22:24
 4/8 anonim ***** válasza:
de mire lenne szükséged, zenehallgató oldalra, zene letöltő oldalra, vagy egy olyan oldalra ahova a saját zenéidet feltöltheted?
2020. nov. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy olyan oldalra, ahol lejátszási listákat hozhatok létre, feltölthetek zenét ha épp nincs fent az oldalon amit keresek, és ahol valami módon lehet kommunikálni az emberekkel.
2020. nov. 6. 22:47
 6/8 anonim ***** válasza:
de hát mások jogtulajdonát nem töltögetheted fel csak úgy a netre, ilyen nem létezik legális körülmények között, nemrég szigorították az erre vonatkozó törvényeket, gondolom ezért szűnt meg az általad kedvelt weboldal.
2020. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jogos, jogos... Bár az 8tracks még létezik, de már csak az Usa-ból és Kanadából lehet közvetlenül zenét hallgatni rajta. Nem tudom, hogy csinálják a copyrighttal kapcsolatban.

De amúgy nekem mindegy, hogy én töltöm-e fel, nekem az is jó, ha szimplán minden fent van az oldalon. Spotify-ról általában az elképzelt listáim 1/3-a hiányzik.

De mindegy, azért köszönöm, hogy válaszoltál!

2020. nov. 6. 23:24
 8/8 anonim ***** válasza:

igen, azt hiszem az EU-n belül hozták meg az erre vonatkozó törvényt, de nem vagyok benne biztos. Egyébként VPN-el ki tudod játszani, telepítsd pld. a Hola-t, azzal át tudod futtatni az internetkapcsolatod egy amcsi szerveren és máris olyan lesz, mintha amerikából neteznél, tehát elérhető lesz a 8tracks. Sokáig így spotify-oztam amíg nálunk nem volt elérhető :D

Youtube Music esetleg? Nem próbáltam még soha, de ha nagyjából ugyanaz, mint a Youtube, csak zenékkel, akkor az nagyjából megfelelhet, van ingyenes próba, annyit megérhet :)

2020. nov. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!