Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok, más se szereti, ha...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, más se szereti, ha bókolnak neki/udvariaskodnak vele?

Figyelt kérdés
Vagy csak én nem tudom értékelni, ha a fiú kinyitja nekem az ajtót és előreenged, ha segít leszállni valahonnan, ha mondok valamit, mire ő kijelenti, aranyos vagyok, a legkisebb tettemért is megdícsér, hogy "ügyes vagy", és tényleg minden módon próbál kedveskedni és dícsérgetni, hogy milyen szép vagyok? Úgy érzem, nem ettől fogok beleszeretni egy srácba, olyan kellemetlen és erőltetettnek tartom az egészet, oké, szépnek tart, de nem ettől fog megjönni az önbizalmam se (ami amúgy nincs), inkább társalognánk normálisan ahelyett, hogy agyonbókol. Nem tudom értékelni, fölösleges kedvességnek tartom, az "ügyes vagy" dícséreteket meg egyenesen mintha egy kutyához címezték volna, aki megtanult egy új trükköt. Más is így van vele, vagy én vagyok ennyire más, hogy értékelni se tudom a srác kedvességét? 17/L

2019. nov. 1. 21:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégse vagyok marslakó, amiért utálom ezeket.


Az ajtónyitással fel lehet húzni, akárki akármit mond, ez nem megnyerő gesztus, hanem azt jelenti, hogy a másik fél túl gyengének vagy idétlennek tart ahhoz, hogy végrehajtsak egy olyan egyszerű cselekedetet, mint egy ajtó kinyitása. (Lehet dobni a rohadt paradicsomokat, hogy "fúj, feminista", tényleg feminista vagyok.) Ha csak illendőségbeli formuláról, segítségről szólna, akkor ugyanúgy nyitogatnák a nők is az ajtókat a férfiak előtt, amit érdekes módon nem találnak magától értetődőnek az emberek. Volt már olyan, hogy ezen a "ki menjen előre az ajtóban" mizérián összevesztem fiúkkal, sokkal nagyobb időhátrányt kap a másik, ha siet ezzel a "nem én félreállok, te menjél előre" mizériával, mintha egyszerűen csak átsétálna azon az átkozott ajtón, és hagyná, hogy utána mehess te is. Az "udvariaskodás" a plusz mozdulatok, a lefékezés és a sok duma miatt perceket lehet elvesztegetni.


Az ügyes vagy az egyértelműen lealacsonyító.


A szép vagy meg társai... Tudom. Nem hiszem, hogy tudna olyat mondani, ami fedi is a valóságot, de nem vagyok vele tisztában. Akkor minek akarnék megerősítést másoktól is róla? Aláírom, biztos sokaknak nyílik most ettől a bicska a zsebében, de szerintem az álszerénység taszítóbb, mint az intenzív magabiztosság.

2019. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Utolsó pontosan úgy fogalmazott, mint ahogy bennem is megfogalmazódott a dolog. Az ajtónyitás és előreengedés tényleg olyan hatást kelt, mintha arra se lennék képes, hogy egy ilyen egyszerű cselekvést végrehajtsak. Mintha életképtelennek néznének.



#4 Úgy érzem, csak azért kapom a bókokat, mert lány vagyok. Semmi másért. Mintha a lánysággal magától értetődő lenne, hogy "neki bókolni kell".

2019. nov. 4. 06:58
 13/13 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok:

Az a gond, hogy nagyon-nagyon régóta bele van ivódva az európai kultúrába, hogy a fehér nő valamiféle törékeny kis porcelánbaba, akit kibélelt kalitkában kell tartani, és kis kanállal etetni, nehogy megsérüljön, és a fejekben még mindig nem tudatosult, hogy eltelt már pár évszázad azóta, hogy ezt kitalálták...

2019. nov. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!