Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nem fogadja el a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családom nem fogadja el a párkapcsolatom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A sztori a következő: 17 éves lány vagyok, a fiú 19 éves. Egy roma srácról beszélünk. Én az anyukámmal, apukámmal, és nagymamámmal élek együtt, akik mindannyian utálják a cigányokat. Nos, én összejöttem ezzel a sráccal, aki nagyon-nagyon rendes és a családja is intelligens. A fiú is okos és értelmes. 2 hónapja vagyunk együtt, de én csak kb. 1 hete mondtam el a szüleimnek, mivel tudtam, hogy nem szeretik a romákat. Nagyon mérgesek voltak, azt mondták, hogy egy értelmes, tisztesseges fiút kell keresnem magamnak. De azt nem tudják, hogy a fiú nagyon is értelmes. Elmondtam nekik, hogy boldog vagyok vele, de sajnos nem tudom őket meggyőzni. Mit tegyek? Segítsetek!
2020. jún. 1. 23:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Sajnos a szülleid gondolkodás módját nem tudod átformálni, még ha nagyon szeretnéd is. Ha még sokáig együtt lesztek, akkor egy idő után bele fognak kényszerülve békülni a helyzettel, de az a tüske örökre ott fog maradni bennük. Sajnos nem tudsz tenni semmit sem. Így is boldog párkapcsolatot fogsz élni, de sajnos a szülleid ilyenek maradnak. Nem tudod ezt megváltoztatni bennük.
2020. jún. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
11%
Nekem is ez volt! Nácik a szüleid! El kell költöznöd.
2020. jún. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Hát igazság szerint én is nehezen tudnám elfogadni, mivel rasszista vagyok. Gyermekkori negatív tapasztalat miatt alakult ki.

Ettől függetlenül nem szólnék bele, ha te boldog vagy akkor én is. Ezt nekik is el kell tudniuk fogadni. Mint írtam, meg tudom érteni, hogy miért előítéletesek, de ez a te életed, ebbe már nincs joguk belekötni. Szóval jogi alapon sehogy sem kell(ene) őket meggyőznöd. Viszont azt megtilthatják, hogy magadhoz áthívd a srácot.

2020. jún. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

Latom nem ismdred a roma szokasokat. Eloszor kedvesebbek joval,mint a magyarok. Aztan odszekoltoztok,vagyis te hozzajuk koltozol es a teljes hazimunkat te csinalod egyedul az EGESZ csaladjara is. A szolgajuknak neznek. Dolgozni,fogamzasgatlot szedni nem engednek. Sorra szulnod kell a gyerekeket. A gyes stb csalad tamogatasbol akar megelni az egesz csalad.


A baratod megcsal teged rendszeresen mas nokkel,neked ezt mindig meg kell bocsajtanod es nem szolhatsz erte. Ha te csalnad meg a pasid,elve asnak el.

Nem igazan mehetsz sehova foleg nem egyedul. Mindenhova megy veled majd egy csaladtag.


Kulon asztalnal esznek a nok a ferfiaktol.

A noknek nincs beleszolasuk semmibe. Kuss a nevuk es gyakran verik a noiket.


Ezeket majd bekoltozes utan tudod meg. Addig senki se mondja,letagadjak. Majd emlekezz erre a konmentre.


Elveszik mindened,a sporoltpenzed,lakasod.


Ha normalis egyenrangu nohoz melto eletet akarsz,akkor meg most szakits a fiuval. A csaladi hagyomanyokat az egyetemi vegzettsege se fogja eltorolni....


A szuleid is hasonlokert feltenek toluk. Ne tedd tonkre az eleted,mert nem hallgatsz rajuk. Ne hagyd magad csobe huzni.

N

2020. jún. 2. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nos utolsó válaszoló, pont ez nem fog megtörténni, ha értelmes a srác.

Igaz, lehet a szüleid nem lennének benne, de próbált őt áthívni magadhoz, hogy bemutathasd. Elég a fiúnak a legjobb arcát mutatni és javulhat a helyzet.

2020. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell azzal kezdeni, hogy roma? Majd úgy is meglátják. Inkább arról kellett volna mesélni, hogy milyen normális, meg mennyi jót tesznek.

Illetve neked kell vele lenni nem a szüleidnek.

Az ember nem a bőrszíne alapján lesz olyan amilyen.

Ha nekem lenne gyermekem, (tudom ez így nem olyan, mert nincs de próbálnék normálisan viselkedni vele) akkor engedném, azzal a feltétellel, hogy megismerem a srácot és ha normális, tényleg nincs vele baj, akkor miért ne?

Igazán senkit sem lehet ki ismerni, vannak tévedések, de az idő úgyis bemutatja.

2020. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy nem roma, csak sokat szolizott.
2020. jún. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszéltél, hogy milyen normális, ilyesmi, csak elmondtad, hogy roma, és kész? Nem így kellett volna...

Talán ha a saját szemükkel látják, hogy rendes és tisztességes, megenyhülnének. Már ha persze belemennének, hogy találkozzanak vele. Bár ezt sem venném tutira, hogy ha kicsit beszélgetnek vele, akkor már megváltozik a véleményük, vagy legalábbis elfogadják a kapcsolatotokat.

2020. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már elmondtam nekik, hogy nagyon rendes fiú, de nem érdekli őket. Csak azzal foglalkoznak, hogy cigány.
2020. jún. 2. 14:47
 10/11 anonim válasza:
Szerintem mondjad meg a szüleidnek, hogy mindenki egyenjogú. Nem kell a másik embertársunkra úgy tekinteni, mint egy bűnözőre, és pláne nem kell elítélni egy egész rasszot pár ember miatt. mindenhol vannak kivételek, és manapság egyre több van. nekem is volt olyan roma osztálytársam, aki 17 éves korában járta ki a 8 általánost. Önszántából, mert valahogy el akart helyezkedni egy tisztességes szakmában. Ez az egész nem a Lopás-Csalásról szól, csak néhány ember megbéllyegzi az emberiség felét selejtnek. Én ez ellen vagyok, és ti is segítsetek visszaszorítani ezt a nézetet. kérlek, ne legyetek ilyen esetbe nagyon előítéletesek! Előre is köszi
2020. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!