Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hagyják hátra sokan a...

Miért hagyják hátra sokan a barátaikat, hogyha párt találnak, családot alapítanak?

Figyelt kérdés

A fontossági sorrend nyilván ezzel megváltozik, de miért ok az a barátok teljes elhanyagolására, hogy valakinek párja, vagy családja lett?

Hatalmas a baráti társaságunk köre, ahonnan nagyon sokan kikoptak az évek során emiatt. Többekkel próbáltuk erőnk felett is tartani a kapcsolatot miután fenti események megtörténtek, de miután többször süket fülekre találtunk, szép lassan hagytuk mi is elhalni a kapcsolatot. A férjemmel értetlenül állunk a helyzet előtt. Vannak olyan barátaink, akikkel évente egyszer találkozunk (mert így tudunk), de akkor is barátainknak valljuk őket, mert tudjuk, hogy bármikor számíthatunk egymásra.

Többen akkor engedték el a barátaik kezét, amikor gyerekük lett. Eleinte úgy voltam vele, hogy megértem, ismét fordult az értékrend, méghozzá nagyot, majd ha nekünk lesz gyerekünk, mi is biztosan így érezzük. Ennek ellenére én imádtam, hogy mindig volt kivel kimozdulni, mindig volt aki kíváncsi volt ránk és a gyerekeink is jó játszópajtások lettek. Jó ideje nem azt jelenti már a közös baráti időtöltés, szórakozás, amit régen és én ettől még értékesebbnek tartom ezen kapcsolatokat. Nem tudom elképzelni az életünket a barátaink nélkül.

A kérdésem nem feszültségkeltő, tényleg csak szeretném megérteni mi zajlik azon emberek fejében, akik elfelejtik a barátaikat fenti események után.



2019. aug. 31. 19:03
 1/6 anonim válasza:
100%
Úgy gondolom egyszerű oka van. Mégpedig időhiány mert a barátokra fordított idő lesz a családra fordítva.
2019. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egymásban megtalálták a lelki társat és univerzális szórakoztatópartnert, bezáródtak a külvilág számára, de ezt senivel sem közölték... Ilyenkor szokott az történni, hogy akár 6-8 év múlva vagy ki tudja mikor újra próbálják építeni a barátságot.
2019. aug. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyanok szokták ezt csinálni, akik friss kapcsolatban vannak, sülve-főve együtt vannak az aktuális partnerükkel, és egy percre nem bírnak róla leszakadni, a barátok pedig nem érdeklik többé, mert azok "csak" barátok. Nekem volt olyan ismerősöm, aki onnantól kezdve, hogy párkapcsolata lett, szinte elérhetetlenné vált, mindig azzal jött, hogy nincs ideje, és ha nagy nehezen sikerült összehozni egy találkozót, akkor sem volt hajlandó velem egyedül találkozni, mert a szó szoros értelmében mindenhova a pasijával együtt akart menni, mondván, hogy nincs elég idejük egymásra. Egy-két ilyen találkozón voltam velük, kb. az is csak arról szólt, ők ketten enyelegtek, én meg csak dísznek voltam ott, beszélgetni alig tudtunk, úgyhogy utána már nem is nagyon jártunk össze. Valakinél így működik a szerelem, mondjuk én ezt sose értettem, de ettől még van ilyen. Aztán x évvel később, amikor felszáll a rózsaszín köd és már nincs akkora igényük egymás társaságára, akkor esetleg megint nyitott lehet az illető a barátkozásra, csak épp addigra a legtöbb barát, akiket addig elhanyagolt, már nem akar barátkozni.

A másik meg, amikor jön a gyerek. Oké, ez még úgy-ahogy érthető, egy gyerekkel tényleg sok a munka, és főleg eleinte bele kell rázódni, de azt azért nem tudom elhinni, hogy valakinek tényleg nincs pár havonta egy délutánja a barátaira. Én mindig meg tudom oldani, pedig két gyereket is nevelek és összevissza időpontokban dolgozom. Én vagyok az introvertáltság mintapéldája, de nem tudnék úgy élni, hogy csak és kizárólag a családommal foglalkozom és egyáltalán nem találkozgatok barátokkal.

2019. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Barátait nem hagyja el az ember így. Ezek csak haverok, vagy már csak haverrá silányult barátságok...
2019. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez általános tapasztalat... sokan úgy gondolják, a "család" elég, és nincs szükségük más kapcsolatokra. Ennek nem az időhiány az oka, mert a gyerekek kiválóan elvannak pár órára csak az egyik/csak a másik szülővel, és boldogan ellennének egy-egy délutánra a nagyszülőknél.

Pár év múlva majd fel fognak bukkanni, mert rájönnek, hogy a gyerek nem pótolja a barátot.

2019. szept. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De pár év múlva már nem feltétlenül fair visszatérni a baráti társaságba, vagy ezt csak én gondolom így? Egy baráti kapcsolat kölcsönös. Támogatjuk egymást, ott vagyunk ha szüksége van ránk a másiknak. Na most ő egyoldalúan hátat fordít, eltűnik, éli az életét, majd amikor "beleun" és elgondolkozik, hogy jó lenne az a régi társaság, akkor megjelenik és úgy akarja folytatni, ahogy korábban befejeztük. Mi próbáltunk nyitni, de elzárkóztak és egyáltalán nem foglalkoztak azzal velünk mivan/volt az elmúlt években. Ezek után hogyan lehetne ezen túl lépni? Vagy csak én látom ezt ennyire borúsan és valójában még ilyenkor és nekünk kéne nyitottnak lenni a "befogadásukra"? Én valamiért végletes vagyok ebben. Aki évekig felénk sem szagol, egy üzenetre sem képes normálisan válaszolni, arra nem tudok évek múltán jó barátként tekinteni, veszteségnek értékelem és nagyon ritka innen a visszaút.
2019. szept. 4. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!