Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győztétek meg magatokat,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy győztétek meg magatokat, hogy tetszhettek másnak?

Figyelt kérdés

Eddig sosem voltam szerelmes (legalábbis nem vettem észre), és tetszeni sem tetszett úgy igazán senki. Ezért nem is foglalkoztam eddig a kérdéssel, elvoltam, mint a befőtt.


Az utóbbi időben megfogalmazódott bennem, hogy talán most tetszik valaki.

A testemet én el tudom fogadni, de mások előtt mindig is szégyelltem (ez így furcsán hangozhat, magam sem értem).


Eldöntöttem, hogy nyitok az adott ember felé, hiszen nagy vesztenivalóm nincsen, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy én elég jó vagyok ahhoz, hogy bárkinek tetszek vagy szerelmes legyen belém bárki.


A problémát részben felismertem és kész vagyok változtatni, de nem tudom, hogy hogyan kezdjek hozza. Voltatok hasonló helyzetben? Esetleg még mindig benne vagytok? Érdekelne a történetetek.


A végére még még ideteszem azt a kérdést is - mert szerintem ehhez a témához vág -, hogy hogyan ismeritek fel, ha szerelmesek vagytok vagy tetszik nektek valaki?



2020. aug. 18. 02:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahol problémát keresel, ott lesz is. Ha hibát keresel magadban, hogy miért nem vagy szerethető akkor temérdek okot fogsz találni. Vagy igaz vagy nem.

A felesleges önmarcangolás a tinik privilégiuma, nekem erre nincs időm se energiám. Sose volt.


Szerencsés vagyok abból a szempontból, hogy sok gyerekkori trauma után, pillanatokon belül kiszúrom ha valaki ki akar használni. Munkahelyi szinten ez a kihasznál, hogy megcsinaljam a munkaját és nekem 0 hasznom v elismerésem sincs belőle...

Úgyhogy mindig megéreztem ha valaki nem őszinte szándékkal közeledett felém.


A párommal 7 éve vagyunk együtt. 10 év van köztünk. (27&37 voltunk)

Semmit nem akartunk egymástól, csak hónapokon át beszélgettünk.

Őszinte volt és érdek nélkül segítőkész. Nem rázott ki a hideg veríték mikor találkoztunk. Másoktól akikkel korábban találkoztam mindig kirázott a hideg. Aztán 1-2 hónapon belül bizonyították, hogy értéktelenek, pedig velük is csak beszélgető viszonyban voltam.


A lángoló szerelem elmúlik vagy elpusztít.

Kérdés, hogy miután megszelidül felismered e utána is, hogy az most már szeretetté és megértéssé vált, vagy elkezdesz egy túlreklámozott holliwoodi ideát kergetni?


Nincs olyan, hogy szerelem első látásra, azok csak hormonok és remények.


Vesztenivalód tényleg nincs, max megszabadulsz valakitől, aki nem szeret.

Szeresd és becsült magad. Dolgozz magadon, hogy egy jobb és jobb önmagad lehess és előbb utóbb rad fog találni egy méltó pár. Ez a tinikor nehéz, az önbizalom hiány sokaknál jászmákat indít be. Addig nem lép amíg teljesen nem biztos, hogy a másiknak is tetszik, pedig mindenki annyira bizonytalan, hogy azt se tudja mit kezdjen magával.

Nyugalom és önbizalom.

2020. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Első jól összefoglalta. Nincs szerelem első látásra szerintem se. Annó én is csak reményedtem hogy végre megszerettem valakit, ami mögött igazából csak a magány állt.


Viszont nyugodtan leírhatod a belső/külső hibáidat és változtathatsz rajtuk. Csak ne másért, saját magadért változtass. Ez nagyon fontos.


Én kiskoromban túlsúllyos voltam és semmi célom nemvolt az életben ezért jó célpont voltam. Szépen lassan változtattam magamon, elsőnek elképzeltem magam azokkal a tulajdonságokkal amiket szeretnék.Ezután tanultam,tanultam és miután mindent tudtam arról hogy kéne változtatnom megtettem. Fejben végeztem el mindent, utána jött testileg/lelkileg. Én pl így változtattam meg a teljes személyiségemet visszahúzodó célpontból egy magabiztos emberré. Persze neked teljesen más a célod.De szerintem így a legegyszerűbb ahogy leírtam.Nekem pl ez 2 év volt teljesen kb.Nem kis meló teljesen megváltozni testileg/lelkileg.😅Remélem elég ennyi történet.😅😂

2020. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első lépés: Optimizmus 10 pontja!

1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!4 A természet legnagyobb csodája vagyok!5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!7 Nevetni fogok a világra8 Ma megszázszorozom értékeimet9 Most fogok cselekedni10 imáimban útmutatást kérek


2. lépésnek ezt az oldalt javaslom:Keresési eredmények

Internetes találatok


„Elég jónak” érezni magunkat – három módszer a romboló ...

www.churchofjesuschrist.org › 2019/08 › young-adults

Emlékeztetnek a korábbi küzdelmeimre és a régi önmagamra, akit magam ... A tökéletes szeretet, amikor annak látjuk magunkat, akik vagyunk, nem pedig a ...

2020. aug. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!