Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyen bátorságom vagy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy legyen bátorságom vagy hogy mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van már az életemben pàr éve egy srác, akivel általában nagyon vegyesek az érzéseim, s emiatt sokszor nem úgy viselkedek vele, ahogy azt kéne szerintem. Szó, ami szó, vonzódok hozzá, ha a közelembe kerül egy társaságban, nem tudok nem odafigyelni a jelenlétére. Voltak neki már konkrét kérdései, utálasai azzal kapcsolatban, hogy a barátságnál valamivel több lehetne közöttünk. Viszont én egy eléggé érzelemorientált, sokszor érzékeny lány vagyok, ő meg eléggé nyitott, lazán kezeli a kapcsolatokat, nem megbízható, komoly ilyen szempontból, és emiatt nem is tudom komolyan venni. Egyrészt nem tudom elhinni, hogy pótly@kon kívül, aki megkönnyebbülést okozhat neki olykor, bármilyen más kötődést is el tudna képzelni velem. Nem azt érezteti velem az önérzetem, hogy nem csak felületesen tudna hozzám viszonyulni. Másrészt, az észszerű okok ellen szólnak az érzelmiek, és az, hogy néha azt súgja a belső,kis hangom, hogy a kockázatokat félretéve, néha engedi kéne a csábításnak, elűzve a gátlásokat, és nyitni felé. Viszont ez valami, nem is tudom... Talán védekezési mechanizmus okán nem igazán sül el sose jól. Amikor szóba áll velem, közel sem tudok olyan bátorsággal szólni vagy cselekedni, ahogy az a fejemben lévő jelenetekben történik. Sokszor úgy érzem, hogy bunkó is vagyok, pedig nem akarok az lenni, de az, hogy félek attól, hogy az érzéseimbe férkőzzön és romboljon, elront mindent és ezt a fura kettősséget okozza: odamennék hozzá, folyton lesem, viszont amikor megjelenik eltolom magamtól, menekülök.

Az lenne a kérdésem, hogy voltatok-e ti már hasonló helyzetben? Azt tanácsoljátok, hogy bátor legyek és próbáljak meg nyitni vagy inkább távolítsam el magamtól? S ezek bármelyikét hogyan érjem el? Nagyon szépen köszönöm előre is a tanácsokat és a tapasztalatokat! Legyen szép napotok!

17/lány



2021. jún. 8. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam 1,5 éve. Volt egy srác, aki túl jól nézett ki, pont az ideálom volt. Magas, izmos, hosszabb hajú,érdekes,vicces, stb. Fél éven keresztül néztük egymást, 1-2 szót váltottunk, mert mindig nekem is bekapcsolt az a "védekezési mechanizmus" mint neked. Aztán rá vettem magam, hogy élmények vele sétálni, egész jól elbeszélgettünk. 2 hónapig, az a se veled-se nélküled kapcsolat volt. Történt ez meg az. Én meguntam mert azt hittem, hogy játszadozik. 1 év után bevallotta, hogy komolyan gondolta volna, de hát nagyon nem úgy tűnt...

Azt, akarom mondani, hogy szerintem, megéri kockáztatni, sosem tudhatod, hogy gondolja a másik. Nem kell egyből túl gondolni, elég egy sima séta, kávézás, teázás vagy fagyizás...a lényeg, hogy beszélgessenek, ismerjétek meg jobban egymást. Aztán vagy kiforrja magát valami vagy nem.

2021. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem hallgass a szívedre (belső hang). :) Adj neki egy esélyt, próbálj meg nyitni felé, aztán meglátod, hogy érdemes-e rá. Ha bebizonyítja, hogy ő is komolyan gondolja, akkor minden a lehető legnagyobb rendben lesz. Ha rájössz, hogy mégsem érdemes vele lenni, akkor tapasztalatot szerzel, tanulsz az esetből (és sokkal könnyebben el tudod engedni utána, mintha nem is próbáltátok volna meg). De ha nem adsz neki esélyt, sose fogod megtudni, hogy mi lett volna, ha megpróbálod... Ha az ember folyton csak az eszére hallgat, sosem lehet igazán boldog. Egyébként én is totál olyan vagyok mint te, csak még nem voltam ilyen helyzetben. Talán ezért is könnyebb átlátnom a szitut, mert engem nem érint:) Minden esetre sok sikert neked!
2021. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!