Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom összeverekedett egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom összeverekedett egy haverommal. Hogyan kéne ehez viszonyulnom?

Figyelt kérdés

Mielőtt neki áll állnatok szidni a paromat hogy milyen agresszív, szeretném elmondani hogy nem az, udvarias úriember, soha ezelőtt nem csinált ilyet.

Van egy srác akinek mindig is tetszettem, többször hívott randira de en mindig vusszautasítottam, nem szerettem volna járni vele, amikor nyomult mindig kértem hogy hagyja abba. A legutóbb egy közös barátunk szülinapján mindhárman ott voltunk és az a srác elég sokat ivott. Az elején csak megjegyzéseket tett rám, de aztán egyszer amikor kimentem utánam jött es elkezdte fogdosni, meg minden. A barátom (ő nem nagxon ivott) észrevette hogy ketten mentünk ki, utánunk jött és teljesen kiakadt, megütötte a srácot és összeverekedtek. Senki nem sérült meg komolyabban szerencsére. Egyfelöl örülök hogy a parom megvédett, de közben nagyon nem támogatom az erőszakot. Viszont nem tudom, hogy ez mennyire teszi tönkre a baráti társaságot, de a szülinapos eléggé ki volt akadva, hogy a buliján balhéztak.



2022. aug. 14. 14:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
48%

#19 Igen, de te jelen pillanatban nyugodt állapotban, racionálisan gondolkodva állítod ezt. És lehet, hogy a kérdező barátja olyan, aki (ha elkattan az agya) előbb üt és aztán gondolkodik.

És bárki bármit mond, egy ilyen eset után van erre is esély.

2022. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
74%
21es dehogy van, azért mert megvédi akit szeret? Főleg kitudja milyen előzmények voltak még.
2022. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
38%

#22 De mi arra a garancia, hogy a kérdezőt nem fogja dühében megütni? Semmi garancia nincs erre, sőt, már megmutatta, hogy ilyen is tud lenni, ha ideges.

Itt csak annyi történt, hogy a srácnak elborult az agya és ez volt a reakció. Ilyen helyzet megeshet akkor is, ha a kérdező miatt lesz ideges a srác...

2022. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
38%
Annyit még hozzátennék, hogy teljesen más az, ha pl. megtámadják őket az utcán, a srác pedig üt, hiszen az egy vészhelyzet. Itt semmi ilyenről nem volt szó, nem félelemből ütött, hanem dühből.
2022. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem idegesség miatt tette, hanem hogy megvédje azt, akit szeret.


Vagy Te hagynád, hogy zaklassák a párod és erőszakosan viselkedjenek vele több alkalommal is?

2022. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
62%

#25 Ha nem dühből tette, az még nagyobb baj...


"Vagy Te hagynád, hogy zaklassák a párod és erőszakosan viselkedjenek vele több alkalommal is?" - Természetesen nem, de maximum arrébb lökném az illetőt, az is bőven elég, nem pedig megütném. Persze ha ezek után ő megtámadna, az már más...

2022. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
51%

Egy érdekes kérdés felett elsiklottunk: Ezek után mi a garancia arra, hogy a kérdezőt nem fogja bántani a barátja?

Csak mert itt sokan nagyban védik a srácot, közben meg simán megtörténhet, hogy a kérdezővel is erőszakos lesz.

Ha valaki szerint nincs erre esély, kérem írja le nekem, hogy miből gondolja ezt, akár priviben is.

2022. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
37%
#27 Abból, hogy a védelem és az agresszió között van egy igen mély szakadék.
2022. aug. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
51%

#28 Ha én megütök valakit, mert védelmezek vkit/vmit, akkor nem vagyok agresszív? Hmm, ez érdekes...

Van különbség védekezés és agresszió közt, mégpedig az, hogy a védelem nem feltétlen jelent agressziót és ez a lényeg ebben a történetben.

Igen, a kérdező barátja feleslegesen alkalmazott erőszakot, agresszív volt, megoldhatta volna másképp az ügyet, de mégis így döntött.

Erre a döntésre az egyetlen logikus magyarázat az, hogy hirtelen felindulásból döntött így, ami megint felveti a lehetőségét annak, hogy a kérdezőre is veszélyes lehet.

2022. aug. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!