Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátom meleg,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A legjobb barátom meleg, össze vagyok zavarodva. Mit tegyek? (Több lent)

Figyelt kérdés

A legjobb barátom (17/F) meleg.Tegnal vallotta be és egy kicsit megijesztett ez a dolog ugyanis és valószínűleg többet éreztem iránta.Amikor ezt elmondtam neki akkor azt mondta hogy ő is sokszor azt hitte hogy többet érez és emiatt most össze van zavarodva.Még nem 1000% hogy meleg de az már biztos hogy nem hetero.Nagyon szeretem őt és mindenképpen mellette vagyok,ha meleg ha biszex.2 dologban szeretnék tanácsot kérni:

1.Hogyan tudnék segíteni neki elfogadni önmagát és azt ami ő?

2.Hogyan lehetnénk biztosak abban hogy mit érzünk?

A válaszokat előre is köszönöm homofóbok kíméljetek :)



2015. okt. 8. 06:24
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

1: mellette állsz, ahogy eddig. Megbeszélhet veled mindent és nem élsz vissza a bizalmával.

2: kipróbáljátok, hogy működne-e a köztetek

2015. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Azt nem értem, hogy egy 17 éves fiú miért lesz homoszexuális. Feltételezem, hogy még nővel sem volt, de már férfira vágyik.
2015. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát h elfogadja magát, mondd meg neki, hogy mellette állsz, meg egyébként is a melegség aszonják, a genetikán múlik, és ne küzdjön maga ellen. Meg amúgy, hát szerintem erre nem feltétlenül lesz szükség de, szoktak jutubon is coming outozni, szóval van fönt pár ilyen videó.
2015. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
95%

Ez a szexuális orientáció nagyon nem egy fekete-fehér dolog, akármennyire is ezt nyomja a tudatlan társadalom és a média. Ez GYKn is lehet látni, olvastam már néhány kérdést "most fiukhoz vagy lányokhoz vonzódom" témában?


Tapasztalatból tudom, az ember saját szexuális identitásának "felfedezése" nem egyszerű, már ha nem pont tiszta heteró (és cis). Jelenleg úgy tudjuk, hogy durván minden 20-30. ember nem heteró, vagyis nagyjából egy iskolai osztályra átlagosan 1-2 ilyen gyerek jut. (Tudtommal az az alapfeltételezés, hogy ez 100ezer éve is nagyjából így volt, tehát akkor mondhatni természetes dolog)


Az önismeret fontos, és nem könnyű dolog! Szexualitásban is jobb fiatalon mint később lépni, pl. aki csak 30-40-50 éves korában - vagy sosem - vallja be magának, hogy valójában meleg (biszex, stb), szerintem nem tesz jót magának.


Akármi is legyen az oka, egy embernek a saját szexuális identitása egyszerűen VAN, senki nem választja - amit tehetünk, hogy fölfedezzük magunkat. Nna ez ami nem-heteróként nem minden környezetben egyszerű, pl. kelet-európában egy klasszikus falusi környezetben...

(Tudományosabban: Mai tudásunk szerint szexuális orientációt részben a genetika, részben a fogantatás utáni történések determinálják -pl. az anya valamelyik hormonszintjének ingadozása is "környezeti befolyásnak" tekinthető, viszont a szivárványcsaládokban, pl. "két apukával fölnőtt" gyerekek álítólag nem nagyobb gyakorisággal nem-heteroszexuálisak, mint az átlag)



Amúgy, hogy kérdésedre is kitérjek:) Csatlakozom az előttem szólókhoz:

Barátság, támogatás, őszinteség, esetleg, ha úgy érzitek:fölfedezés...


A fölfedezés... természetesen minden a ti választásotok, de szerintem, ha éreztek szeretetet és valami vonzalmat is egymás iránt, kipróbálhatjátok, működik-e. Sok biszex srác van (pl. lakótársam is az).

De a szeretet nem ugyanaz mint a szexualitás, meg kell azt is értened - neki meg föl kell dolgoznia - ha tényleg az a helyzet, hogy fiúkhoz szexuálisan sokkal jobban vonzódik mint hozzád. Nem tudom, lehet, hogy akkor sok erőt és szeretetet kell találnod magadban iránta, hogy ne törjön meg a kapcsolatotok, ne okozzatok sebeket egymásnak!


Néhány link, amit szerintem haszonnal forgathattok:-)


A szimpozion klub honlapja:

[link]


Ők csinálnak egy "meleg szemmel" c. videó sorozatot, amiben sok téma előkerül:

https://www.youtube.com/results?search_query=Meleg+szemmel


Az egyik "nagy" LMBT szervezet is sok dologban tud segíteni (jogsegély, tanácsadás):

[link]


Amit leírtál, abból úgy érzem, nincs komoly "baj" de ha kérdései vannak:

[link] szolgaltatas/informacios-es-lelkisegely-szolgalat



Végül, ha érdekelnek a tudományos stílusban előadott tények (a magyar változat nem ennyire részletes):

[link]

2015. okt. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

1: a kérdésből nem jönki,hogy nem fogadjael magát,csak az hogy nem biztos az érzéseiben.

"és azt ami ő" miért átváltozott medvedisznóemberré?

2015. okt. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
ja 2:probáljátok ki menne e köztetek.
2015. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat majdnem mindenkinek.Annyi a gond mindennel hogy 16/L vagyok tehát nem igen van lehetőség megpróbálni,aki pedig azt írta rugdossam meg az remélem ettől most sokkal boldogabb:"D
2015. okt. 17. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!