Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, ha egy lány félénk az...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, ha egy lány félénk az nektek egyenlő az önbizalomhiánnyal?

Figyelt kérdés

ha igen, miért?

ha nem, miért nem? ( ilyen esetben hogy lehet "megkülönböztetni" a kettőt?)



2015. dec. 1. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, mivel ha valaki fél a környezetétől, az általában azért szokott lenni, mert nem elég magabiztos. Bár az önbizalomhiány kicsit mást jelent, de a legtöbb esetben a kettő összefügg.
2015. dec. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én félénk vagyok, ha nem a saját társaságomról van szó :3 De alapból nem vagyok önbizalom hiányos :D nem vagyon tudom elmagyarázni ><

16/L

2015. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sztem igen, de itt van a Wikiszótár értelmezése is 😊

Félénk



félénk (melléknév)



Bátortalan.jpg


1. Önbizalom nélküli (személy, élőlény), aki természeténél, jelleménél fogva tart másoktól, az esetleges kellemetlenségektől, és ezért visszahúzódóan viselkedik; bátortalan.


A félénk kamaszt a barátja bátorítja, hogy szólítsa meg a csinos lányt. A félénk ember nem mondja el a gondolatait másnak.



2. Önbizalom nélküli személyre jellemző (magatartás, megnyilatkozás, tett); ilyen személlyel kapcsolatos (tulajdonság).


A félénk visszahúzódás rombolja az ember önbecsülését. A félénk viselkedés nem vezet sikerre.



3. Félelmet érző (személy, élőlény), aki természeténél, jelleménél fogva tart a veszélytől, az esetleges nehézségektől, kellemetlenségektől, és ezért visszahúzódóan viselkedik; gyáva.


A hazug egyben félénk ember is. A félénk katona eldobja fegyverét és elmenekül a csatából. A félénk őz gyorsan elszalad, ha veszélyt érez.



4. Régies: Könnyen szégyent érző (személy), aki szemérmes, társaságban vagy mások előtt hamar elpirul; szégyenlős.


A félénk lány gyorsan elpirul. A félénk gyerek nem szeret idegenek előtt beszélni.

2015. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!